Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt a szülők hogy engedhetik meg?

Ezt a szülők hogy engedhetik meg?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a városban és mivel jó idő volt, beültem a cukrászdába. Valószínüleg akkor érhetett véget az iskola is, mert egy csomó kisgyerek ment arra a táskáikkal. Viszont ami szemet szúrt, hogy a kislányok mennyire alul vannak öltözve. És akkor még finoman fogalmaztam. Sok lányon alig volt valami, szó szerint. A legtöbbnek kint volt majdnem az egész feneke a szoknyája/nadrágja alól. Másoknak meg a felsője alig takarta a mellkasát. Azt nem mondhatom, hogy a mellét, mert az még nincs. Nagyon meghökkentő volt. És nem csak egy két lány, hanem sokan. Alig lehettek 11-12 évesek. Ez manapság ennyire normális? Vagy velem van a baj? Ne értsetek félre, ez nem a szokásos bezzeg az én időmben duma. Csak 23 vagyok, de engem akkor is sokkolt. Ha valamelyik közülük a lányom lenne, én biztosan nem hagynám. Olyan beteg világban élünk, ne adjunk már okot az elmebetegeknek. Vagy rosszul gondolom? Ha igen, légyszi világosítsatok fel :/
2022. jún. 3. 20:51
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ez legyen a gyerekek szüleinek a dolga/problémája, te pedig foglalkozz a saját életeddel :)
2022. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
77%

Én csak 19 vagyok, de pont ezen akadtam ki én is a mai nap.

Az utca másik végében lévő lányra "jelzett a radar", aztán közelebb érve láttam, hogy alig lehet 12 éves, és az anyjával van.

Szomorú dolog ez.

2022. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
22%
Te is meg 2. hozzászóló is most nőtök ki épp a kamaszkorból, felnőttesek akartok lenni, és csak szajkózzátok, amit mashol hallotok, szüleitektől stb. Nem attól lesztek felnőttek, hogy úgy affektáltok, mint egy begyöpösödött öregasszony. Ezek olyan hülye manírok. Törődjetek a saját öltözködésetekkel, majd a lanyotoknak azt tiltotok meg, amit akartok. De van még hova felnőni agyilag, az biztos.
2022. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
6%
Az én kislányom is 9 éves, majdnem 10, és kiköveteli magának a toppocskákat, mini szoknyát. Tegnap vett magának egy olyan toppot, ami szinte csak egy mell tartó XD Apukájával nevettünk hogy már most egy igazi Nő. De irígylik is az osztály társai. Mindenki őt utánoza. Mi meg örülünk, hogy ő a menő és nem valami kis elnyomot. Már 16 éves felsős is akart járni vele!
2022. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%

#3


Magadra, vagy a lányodra ismertél a kérdésben? :)

2022. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is jól gondolod. Emlékszem hogy amikor ennyi idős voltam, egyáltalán nem járt egy csaj se ilyen lenge ruhákban osztályban vagy edzésre pl nyáron se. Harmadikban talán, anya jött be tanárhoz beszélni, osztálytársnőimmel dumált, panaszkodtak, hogy nem engedik a szüleik hogy sminkeljenek, meg körmöt fessenek meg ilyenek. Nagyon megmaradt a jelenet bennem valamiért. Ma meg már az a "normális" , hogy a 10 éves kisfiú, nőnek öltözve homokos bárban riszálja magát (desmond vagy ki a tököm, valami new yorki szerencsétlen kölyök, aki valószínűleg öngyilkos lesz 10 even belül)



Szóval nem veled van a baj, undorító eszméket terjesztenek a világban, és undorító dolgokat normalizálnak. Én 12 3 évesen nem voltam tisztában azzal, hogy mi az a homoszexualitás, vagy lezbizmus. A szexszel se voltam tisztában. Olyan 14 15 évesen voltam teljesen felvilágosult. Tavaly fotóztam valahol, és egy másik fotós mondta, hogy az ő lánya elsős, és egyik nap úgy állított haza, hogy azt kérdezgeti, hogy miért van két apukája a juliskának, és egy elsős gyerekkel erről kellett beszélgetnie. Mondta ő is, hogy ez borzalmas. És ez nem valami budapesti suliban, hanem vidéki kisvárosban. Szörnyű. Nyilván nem olyan rossz közel se, mint a 10 éves gyerek a homibárban, de már ez is kiveri szerintem a biztosítékot. Én 12 évesen még Bionicleöztem meg legoztam, és az osztálytársaim is. Jó ők ekkor már kezdték ezt abbahagyni és váltottak videójátékra, ami akkortájt kezdett talán elterjedni, de aztán követtem én is őket. Ettől függetlenül, fingunk nem volt ilyen dolgokról, és szerintem így a jó. Minek terhelni a fiatalokat ilyen dolgokkal? A homoszexuális propagandáról nem is beszélve. Nem tesz jót nekik.

2022. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
97%
A négyes az biztos hogy troll
2022. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
86%
7, sajnos vannak ilyen agyhalottak 🙄
2022. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
87%
Szép is lett volna ha 10 évesen megvehettem volna a kirvas ruhát. 10 évesen még az anyukám döntötte el mit vehetek fel...és meg büszke is rá hogy a kislány dönti ezt el😅
2022. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
27%
talán 30 fokban nem akartak megsülni?
2022. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!