Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácsot szeretnék, ki volt...

Sunyibors kérdése:

Tanácsot szeretnék, ki volt ilyen helyzetben? 15 éves lányom gimnáziumba jár, kollégista. Az iskolát szereti, tanárait es osztálytársait is.Ez az iskola volt az álma, de megbeszéltük, hogy a bejárás felejtős, mert a tanulás rovására menne.

Figyelt kérdés

És itt a probléma. A kollégium szép, tiszta, felújított 4-en vannak egy szobában, a nevelők jók (őket is kedveli) és mégis gyűlöli a kolis életet. Bejárós szeretne lenni, hiába biztatom, hogy jó lesz,kialakul, adjon még időt magának, szomorú és kedvetlen.

Akik ilyen helyzetben voltatok, ti mit mondtatok, mivel biztattátok és mi lett a vége? :(



2022. szept. 20. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
10%

Mond neki, hogy jobb ha már most megszokja!


Mert nagyobb xopás lesz egy mucsai putriban, 4 gyerekkel, és egy alkesz, verekedő férjjel.

2022. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy legyen kompromisszum, várjuk meg a félévet és ha nem megy, hát legyen úgy, járjon be.

Persze bízom benne, hogy belerázódik és csillapodik a honvágya.

Valaki aki "beleszokott" pedig utálta eleinte, olyan van köztetek?

2022. szept. 20. 16:40
 13/70 anonim ***** válasza:
98%
én Bp-en belül utaztam ennyit gimisként. megértem, ha otthon szeretne lenni. kell a magánszféra. szerintem engedd meg neki
2022. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
97%
Ha másfél óra az út ès bejár akkor ugyanúgy koràn kell kelnie,5-kor
2022. szept. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
97%

1 és 1,5 óra nem olyan sok.

Így se tud reggel aludni, mert 5-kor felkeltik a szobatársak. Én hazaköltöztetném. Nem hiszem, hogy az utazás jobban gátolná a tanulásban - alapból van napi 2,5 órája fixen, ahol tanulhat a buszon - mint a 3 szobatárs zsizsegése.

2022. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
96%
Egyetemi éveim így teltek el, napi 3 óra utazással. Az első felev szar volt, utána megszoktam. Én legfőképp tanultam utazás közben, viszont én speciel mindenhol tudok tanulni. Ilyen szempontból kvázi semmit nem vesztettem, mivel az utazással töltött időt amúgy is tanulással töltöttem volna(csak nem a héven,metrón)
2022. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
95%

Elmondtál, amit lehetett, nyilván neki is vannak érvei.


Majd a buszon tanul.

2022. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem is sok, mig odaer aludhat tanulhat dumalhat stb. Vay zenét hallgatva kikapcsolhat es meredhet a tajba. A kolis eletet jobban kellene elveznie tobb ideje maradna haverokra stb. A masik kez lanyt kene kicserelni vagy megbeszelni a dolgokat veluk. Pl a furdoben keszulodjenek reggel mert zavarjak oket, mivel egyutt laknak tekintettel kene lenniek a masikra ha az szol. Vagy megpróbálni elcserelni azt a masik két lányt.
2022. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a tanácsokat, átrágom magamban :)

A 11-es válaszolót nem értem mit akart mondani, ha nem szokja meg a kolit akkor megy putriba, 4 gyereke lesz meg egy részeges vejem lesz? Ezt majd megmutatom a lányomnak, hogy tanuljon belőle.. 😁

2022. szept. 20. 16:52
 20/70 anonim ***** válasza:
82%
Ne ijeszd meg azt a kislányt!;))) Vizualizálnak itt marhaságokat.
2022. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!