Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácsot szeretnék, ki volt...

Sunyibors kérdése:

Tanácsot szeretnék, ki volt ilyen helyzetben? 15 éves lányom gimnáziumba jár, kollégista. Az iskolát szereti, tanárait es osztálytársait is.Ez az iskola volt az álma, de megbeszéltük, hogy a bejárás felejtős, mert a tanulás rovására menne.

Figyelt kérdés

És itt a probléma. A kollégium szép, tiszta, felújított 4-en vannak egy szobában, a nevelők jók (őket is kedveli) és mégis gyűlöli a kolis életet. Bejárós szeretne lenni, hiába biztatom, hogy jó lesz,kialakul, adjon még időt magának, szomorú és kedvetlen.

Akik ilyen helyzetben voltatok, ti mit mondtatok, mivel biztattátok és mi lett a vége? :(



2022. szept. 20. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
92%
Tanulhat a buszon/vonaton. En is úgy csinaltam, mert nem vettek fel kollégiumba. Működött, kitűnőre érettségiztem.
2022. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
89%
Én így utáltam meg anyamekat. A koli és a suli miatt.
2022. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
84%
Buszon tanulni? Én 6 évig buszoztam a suliba. Örültem ha volt ülőhelyem, vagy volt világítás, mert a hajnali járaton lekapcsolta a sofőr, hogy aludni tudjanak a munkások.
2022. szept. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 A kérdező kommentje:
22-es ez szomorú, de az iskolát is Ő választotta, nem szóltam bele,és a kolira is azt mondta, hogy milyen jó lesz. Nem lett az. Nem fogok addig elmenni, hogy ilyen miatt utáljon meg, vagy a kapcsolatunk rovására menjen. :)
2022. szept. 20. 17:10
 25/70 anonim ***** válasza:
37%

"a bejárás kb.egy jó óra oda, és kb.1,5 óra hazafelé."


Budapesten sokan utaznak ennyit munkába vagy iskolába. Ez vállalható lenne.

Tehát a gyerekre rákényszerítettétek a kollégiumot, és most csodálkozol, hogy nem tetszik neki.

Lelketlen és ostoba emberek vagytok.

Mivel kéne biztatni? Azzal, hogy holnap beszélni fogtok a kollégium vezetésével, hogy inkább bejárós lesz. Ennyi.

2022. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:
Na igen, itt is hasonló a helyzet a hajnali buszon, melós járat :( (viharsarok)
2022. szept. 20. 17:15
 27/70 anonim ***** válasza:
95%
Gyula,és környéke úgy tudom azt hívják viharsaroknak.
2022. szept. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:

25 -ös Te vagy az ostoba.

Örült neki, hogy kollégista lehet, semmi nem lett rákényszerítve, és nem csodálkozok rajta, hogy nem megy neki . Egyszerűen rájött, hogy nem megy neki. Ennyi. Nem kell drámát csinálni, bejárós lesz akkor és ennyi.

2022. szept. 20. 17:18
 29/70 A kérdező kommentje:
27-es igen, Békés megye :)
2022. szept. 20. 17:19
 30/70 anonim ***** válasza:
65%
A budapestiek nagyon nagy része egy-másfél órát utazik naponta oda és ugyanannyit vissza iskolába vagy dolgozni. A lányodnak nincsen magánszférája, nem értem, hogy nem érted. Őszintén: útban van nektek otthon a lány hét közben a férjeddel? Hogy ennyire nyomatod a kollégium-dolgot.
2022. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!