Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácsot szeretnék, ki volt...

Sunyibors kérdése:

Tanácsot szeretnék, ki volt ilyen helyzetben? 15 éves lányom gimnáziumba jár, kollégista. Az iskolát szereti, tanárait es osztálytársait is.Ez az iskola volt az álma, de megbeszéltük, hogy a bejárás felejtős, mert a tanulás rovására menne.

Figyelt kérdés

És itt a probléma. A kollégium szép, tiszta, felújított 4-en vannak egy szobában, a nevelők jók (őket is kedveli) és mégis gyűlöli a kolis életet. Bejárós szeretne lenni, hiába biztatom, hogy jó lesz,kialakul, adjon még időt magának, szomorú és kedvetlen.

Akik ilyen helyzetben voltatok, ti mit mondtatok, mivel biztattátok és mi lett a vége? :(



2022. szept. 20. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:
Van egy fiam is, Ő itt helyben jár iskolába (általános) és a munkám is ide köt. (mezőgazdaság) Hátha változik még ez a helyzet, mert olyanról is volt szó szülőin, hogy ha elérik a 4,5 átlagot akkor külön szoba jár. És nincs tanulószoba :) mondjuk arra nem panaszkodik, ez van és azt elfogadja. Úgyhogy lehet tanulni jó sokat, és a külön szobáért küzdeni. :)
2022. szept. 20. 18:22
 42/70 anonim ***** válasza:
86%
Buszon is tud tanulni. Másik hogy szobát cserélnek valahogyan.
2022. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
86%
Napi szinten legyél elérhető telefonon vagy Skypeon vagy amit szoktatok használni és nem kerül plusz pénzbe. Szerintem egy ekkora lánynak még lehet mondandója a szüleinek, lehetnek kérdései, kételyei, amiket élőben könnyebb megkérdezni, mint tartogatni a hétvégére. Ha be akar járni, az sem lehetetlen, bár én sosem tudtam tanulni a járműveken, rosszul lettem tőle és az 1 órás utakat sem tudtam megszokni, de van, akinek ez könnyebben megy.
2022. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem miert kell egy 15 éves gyereket kollégiumba kényszeríteni ha nem szeteti. Többször leírtam már, hogy Budapest külső kerületeiből gyerekek százai utaznak minden nap 2x 1-1.5 órát pl egy belvárosi gimnáziumba, pl az én gyerekeim is. Nem, nem megy a tanulás rovására. Az viszont arra fog ha utálja a kollégiumot és ott kell lennie.Remekül lehet tanulni utazás közben is.
2022. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim válasza:
63%

Írtad, hogy 5-kor kelnek azok a lányok. Annyit lehetne tenni, bosszúból, jó pár napig, hogy 4-kor felkapcsolja a villanyt. Csörömpöl stb. Persze a másik lányt is bele vonva, hogy hátha ez használna és megértenék, hogy mikor ugyan ezt csinálják a másiknak rossz.

Az a baj, hogy ha ott hagyja a kolit a könnyebik utat válassza. Sajnos kikell állnia magáért.

2022. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
92%
Szobacsere?
2022. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogja megszokni,én sem tudtam annó.Nekem sem volt problémám ott senkivel.A barátnőmmel azóta is tartom a kapcsolatot,pedig 18 éve érettségiztem.Másnak ez buli volt,nekem nem.Nem szerettem,hogy csak péntek estétől vasárnap délig voltam a családommal.Nem tudtam a tanulószobán sem rendesen tanulni,zavart,hogy nem vagyok egyedül.Bejárós lettem.Nem ment a tanulás rovására,sőt.Ha utálja, akkor legyen bejaros.A 1,5-2órás bejárás másnak is előfordul.
2022. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim válasza:
90%

Ugyanolyan helyzetben voltam / vagyok, mint a lányod. Emelt biosz-kémiás suliba jelentkeztem, ami egy másik megyében, a lakhelyemtől ~1 órára található.

Alapból én is úgy terveztem, hogy kolis leszek, de meggondoltam magam még sulikezdés előtt. És azóta sem bántam meg egyáltalán a döntésem:)

Bár minden nap 1-1,5 órát utazok oda-vissza, de eközben tudok tanulni vagy aludni. Sokkal jobban be tudom osztani az időmet, több szabadidőm van és kevésbé kontrollálják azt, hogy mit csináljak.

Én is azt ajánlom, hogy ha lehet, akkor próbálja ki a lányod, milyen bejárósnak lenni.

17/L

2022. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 A kérdező kommentje:

44-es, senki sem kényszeríti a kollégiumra.Én azt kérdeztem, hogy mivel lehetne biztatni, hogy adjon még egy kis időt a dolognak, és ne 3 hét után adja fel. Bejárós lesz 3 hétig, aztán eldönti, hogy melyik a jobb. Még egy amit írtál, a budapesti gyerekek az a több száz, kilép a suliból mondjuk 2-kor és otthon van 3-ra , fél 4-re ugye ezt írtad? Mert azok a gyerekek is utaznak ennyit. Az én gyerekem szintén kilép 2-kor, majd vár fél 4-ig , hogy a busz elinduljon, ekkor ér haza a Te gyereked, az enyém még csak indulni fog. Minden nap. Nem egyszer-egyszer, hanem mindig, vagy később ha a szakkör is van. A buszmegállóba várhatja a buszt, de ha szerencsés és a portás jó fej, akkor a portán várhat. Ha nem szerencsés akkor a lepukkant buszmegállóba ácsorog és ha fázik, mert -10 fok van, akkor fázik. Azért lássuk be józanul, hogy ez azért lényeges különbség, kijövök a pesti suliból metró/busz/villamos és 1,5 óra otthon vagyok. Én is így jártam be suliba, rendben is volt. Ez mint írtam Békés megye, felszáll a buszra és mivel ritkábban jár, tele van, vagy leül vagy nem. 47-es,48-as rátok hallgattam, próbálja ki a lányom a bejárást aztán lesz ami lesz :)

Köszönöm! :)

2022. szept. 21. 09:28
 50/70 anonim ***** válasza:
94%
Én a középiskola első osztályában voltam kolis, feladtam, képtelen voltam megszokni a 3 szobatárs habitusát, ébredési, kelési, zörgési szokásait. Van, akinek könnyen megy, nekem nem ment. Áprilisig bírtam, onnan bejárós lettem. Nekem minimum 1 óra 45 perc volt az út vidékről, vissza délután ugyanennyi, másodiktól már csak 1ó 15 perc, mert az iskola egy közelebbi épületbe költözött. Nekem megváltás volt, még a korai kelés ellenére is. Mondd meg neki, hogy kicsi időt adjon magának, hátha beleszokik, még csak szeptember van, de ha télig nem megy, akkor felesleges erőltetni.
2022. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!