Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácsot szeretnék, ki volt...

Sunyibors kérdése:

Tanácsot szeretnék, ki volt ilyen helyzetben? 15 éves lányom gimnáziumba jár, kollégista. Az iskolát szereti, tanárait es osztálytársait is.Ez az iskola volt az álma, de megbeszéltük, hogy a bejárás felejtős, mert a tanulás rovására menne.

Figyelt kérdés

És itt a probléma. A kollégium szép, tiszta, felújított 4-en vannak egy szobában, a nevelők jók (őket is kedveli) és mégis gyűlöli a kolis életet. Bejárós szeretne lenni, hiába biztatom, hogy jó lesz,kialakul, adjon még időt magának, szomorú és kedvetlen.

Akik ilyen helyzetben voltatok, ti mit mondtatok, mivel biztattátok és mi lett a vége? :(



2022. szept. 20. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:
Mint írtam is, én is bejárós voltam Pesten jártam iskolába, nekem nem ment volna a koli az biztos. De! Fél óránként ment a vonat, én azzal jártam. Ő meg jár majd azzal a busszal ami igaz, hogy másfél óra és itt van,csak lehet várni kell rá majd még plusz 1 órát, hogy egyáltalán elinduljon. Vagy ha nem éri el azt a buszt, mert megy a szakkörre, akkor a későbbi busszal jöhet, ami még tovább tart, mert az esti buszok bemennek a kis falukba is. Igazából ennyi. De köszönöm mégegyszer nektek! :)
2022. szept. 20. 17:30
 32/70 A kérdező kommentje:
Nincs férjem. Nem tudom ez hol van leírva. Imádom a lányomat és borzasztóan hiányzik, ez az igazság. En csak bíztam benne, hogy hátha megszokja és könnyebb lenne neki. Ezért kértem tanácsot attól aki ilyen helyzetben van/volt.
2022. szept. 20. 17:33
 33/70 anonim ***** válasza:
96%

Én is kolis voltam és baromira utáltam ugyanezt a szitut. Mindig volt legalább egy szobatársam aki egy órát motoszkált meg kivasalta a haját stb... Az volt a legidegesítőbb, hogy abszolút nem érdekelte, hogy ez minket zavar.

Én ezért sokszor hazajöttem hét közben.

2022. szept. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 A kérdező kommentje:
De hogy tudtál hazamenni hétközben többször? 😮 itt annyit lehet, hogy egy kérelmet írok, hogy nem vasárnap hanem hétfőn fog visszamenni, és így egy éjszakával kevesebb amit ott alszik.
2022. szept. 20. 17:44
 35/70 anonim ***** válasza:
44%
Most mindenki ellenem lesz, de azért előfordulhat máskor is az életben, hogy alkalmazkodnia kell másokhoz, kompromisszumot kötni, konfliktust megoldani. Gondolok itt pl egyetemi kolira. Az, hogy korán kelő a szobatárs, de amúgy minden klappol, szerintem szinte ideális helyzet. Nem lehetne megbeszélni a szobatársakkal ezt, valahogy megoldani?
2022. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
93%

Elsőkörben javaslom a konfliktus megbeszélését a szobatárssal. (Szülő, felnőtt nélkül.) Kolis nevelő nem tudom mennyire bevonható, ha igen akkor az. Következő lépés, ha lehetséges, akkor szobatárs csere. Ha ezek nem jönnek be akkor alvás füldugó+szemtakaróval. (Én ezt csináltam, mert iskolai előírás volt a koli)

Én nehézkes közlekedés mellett nem dobnám el három hét után a kolit. Ha optimalizálhatóbb a környezet, meg beleszokik, akkor jobb, mint órákat várni a buszt, meg szívni 3 órát az utazással, kimaradni egy csomó programról. Végleges kolis kiiratkozás is kipróbáltatnék vele két hét bejárást. Asszem kérvénnyel lehet ilyet, legalábbis nálunk anno lehetett.

2022. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem hívd fel a kolit, és mondd meg nekik, hogy a lányod a következő 3 hétben nem fog bent aludni, mert otthonról fog iskolába menni. 3 hét alatt ki tudja próbálni, hogy megéri -e neki a bejárás, lesz rálátása a bejárás és a koli opcióra is, így aztán biztosan jól tud majd dönteni. Ez neked is jó, mert a koliból nem iratkozik ki, és neki is, mert bejárós lehet. Aztán majd dönt.
2022. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
93%

#33 vagyok, hát, nem ma voltam középiskolás :D, már nem emlékszem pontosan.

Valamit kellett beszélni a nevelőtanárral, de nem volt nagy ügy belőle. Eleve nagyon sokan csak hétfőn, suli után jöttek be.

De azért voltam olyan koliszobában, hogy 20 nm, négy ágy, négy asztal, ott azért baromira nem mindegy, hogy melletted csapkodja reggel szekrény ajtót, csörög a fejedbe az övcsatja, meg nyitogatja a hűvös folyosóra a szobaajtót... És nem, az ilyen csajok nem fognak kevesebbet készülődni nagy eséllyel... Fű előjöttek az emlékek :D

Esetleg másik szobába nem tud átmenni?

2022. szept. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
90%
Kettesben éltek? Mi lenne, ha testületileg közelebb költöznétek?
2022. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:
Így lesz, megérdeklődöm, hogy itt lehet-e ilyet kerni. Próbálja ki a lányom azt is, aztán döntse el Ő, hogy mi a jobb. A beszélgetés már megvolt a négy lány között, azt érték el, hogy azóta a fogukat is a szobába mossák, nem kint a fürdőben. Mondtam neki, hogy én beszélhetnék a nevelővel, de mondta, hogy inkább ne..Nem akarják, hogy esetleg ez mégjobban elfajuljon. Azt gondolom, hogy még adnak nekik időt hátha jobb lesz :)
2022. szept. 20. 18:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!