Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy mindjárt 17 éves kamasz...

Egy mindjárt 17 éves kamasz lányt itthon lehet hagyni egyedül 4 hónapra?

Figyelt kérdés
Idény munkára mennék ki Ausztriába plusz pénzt keresni. Édesapjával már régen elváltunk, egyedül nevelem a gyermeket. Sajnos hol lehet számítani az apára, hol nem, nem éppen minta apa, de fizeti a tartásdíjat, a gyerekkel a kapcsolatuk inkább baráti, mint sem apa-lánya kapcsolat és nem mindig rendszeres. Nem is vállalja négy hónapra, ezt kerek perec megmondta. Az ő édesanyja (nagymama) nagyon beteg, így nyilván őt sem lehet megkérni. A lánya (nagynéni) az egyetlen, aki normális és megbízható a családban, de jelenleg ő a nagyit gondozza 0-24 órában szinte, a férjével együtt. Egyetlen megoldásnak tartom, hogy a lánykám maradna itthon, de egy héten egyszer-kétszer az apja családjánál töltené a napot, esetleg ott is aludna stb. Ez így járharó szerintetek? Ennyi idős tini megállná a helyét lelkileg és fizikailag 4 hónapon át? Vagy felejtsem el? Annyira mindenre kellene a pénz..

2022. nov. 15. 12:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
85%

Én koleszos voltam. A nyarakat meg kb egyedül töltöttem, mert hivatalosan nagyim felügyeletére voltam bízva, de kb heti 2x mentem hozzá át h még élek és megnéztem h ő is jól van.

Semmi gond nem volt ebből.

Most h van messenger, videohívás meg minden franc, nem hinném h egy 17 éves magába roskodna emiatt.

Nyilván ehhez az kell h a lányod is olyan megbízható legyen akit otthon mersz hagyni.

Ő nyilván nem olyan, vagy te vagy kicsit parásabb típus. Különben nem tetted volna fel a kérdést.

Értem én h 17 évesen jogilag a te felelősséged, de ha itthon vagy is meglehet a baj, és akkor sem azzal foglalkoznál h elővesznek e érte hanem az éppsége érdekelne.

2022. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
89%
Simán otthon lehetne hagyni, én is remekül ellettem volna ennyi idősen. VISZONT az a baj, hogy a lányka elkotyogja a suliban hogy milyen jó neki, vagy elég egy jóakaró szomszéd, és máris a nyakadon a gyámügy, aztán jarkalhatsz magyarázkodni. Ha valahogy legálisan meg lehetne oldani, hogy ideiglenes felügyelete legyen, vagy gyámja,nem tudom hogy hívjak, akkor oké. Nem kell ott lenni vele, csak legyen valaki aki papíron felel érte.
2022. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Úgy megoldható, ha a ,,hivatalos verzió" az, hogy a nagynèni vigyàz rá. Fizikailag meg sokat van otthon. De ha bârkinek bàrmit mondani kell, akko nagynéni vigyáz rá. 17 évsen már van olyan fiatal , aki tud magára vigyàzni
2022. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23%
Figyelj, ha te nyugodt lelkiismerettel ellennél egy idegen országban, miközben a kiskorú gyereked egyedül van, hát no komment.
2022. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként meg lehet feltűnne valakinek, hogy nem vagy itthon, az úgyis meg fogja kérdezni, hol vagy. Akkor mit fog mondani?

Vagy ha az iskolában a tanár valamiért beszélni akarna veled? Mit fog mondani neki? Azért nem olyan könnyű egyik napról a másikra haza ugrani.


Ha nekem feltűnne, hogy te nem vagy sehol, a gyerek meg csak ködösítene, én is szólnék a hatóságoknak, ne is haragudj.

2022. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
86%
Kollégium? Akkor heti 5 nap el is van intézve. Hétvégén meg elmehet az apjához vagy a nagynénihez, vagy áthívja a pasiját vagy a barátnőit, nem lesz egyedül. Lehet, a sulival is meg lehetne beszélni, kitalálni valamit, pl. hétvégére is bennmarad a koliban. Az úgy legális is lenne, nem vehetnének téged elő.
2022. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ellenne magában. Más kérdés, hogy mennyire unatkozna.

Az még kérdéses, hogy mennyire önálló (pl. bevásárlás meg ilyenek), de szerintem abba is hamar bele lehet szokni, ha rákényszerül az ember.

2022. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem főleg az a probléma, hogy ha jól tudom, ezt hivatalosan nem is szabadna és folyamatosan aggódhatnál, hogy mi van, ki jelent fel, mi van, ha történik valami és kiderül. Egyébként 4 hónapot kicsit soknak gondolok, de a lánytól is függ, hogy mennyire önálló, mennyire megbízható, ő mit gondol erről.

Én 18 évesen költöztem el otthonról, most ha ebből indulok ki, 17-18 éves között nem sok különbség van, csak annyi, hogy a 18 éves jogilag is nagykorú és élhet egyedül. Gondolom nem totál egyedül lenne, azért menne az apjához is, barátokhoz, illetve Ausztria sem a világ végén van, néha kimehetne vagy te hazajöhetnél a hétvégén.

2022. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Igen, az apa családját bármikor látogathatja, szeretik őt nagyon. Barátai is vannak. Ő azt mondja, örülne, ha egyszer egy hónapig egyedül lehetne itthon, persze nem említettem neki 4 hónapos tervemet.
2022. nov. 16. 20:00
 30/39 anonim ***** válasza:
58%

Nem.


És, hogyha egy jóakaród rendőrt hív, akkor teljesen jogosan fognak elővenni és akár börtön is lehet a vége elhanyagolás és kiskorú veszélyeztetése miatt.


Egy 16-17 éves gyerek, bármennyire érett, okos, a TE felelősséged, és nem, nem képes meghozni felnőtt döntéseket.

Gyakorlatilag korlátozottan cselekvőképes, ergo, hogyha pl baleset éri, egy állapotjavító műtétet SEM végezhetnek el rajta.

2022. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!