Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves, ADHD- s fiam a...

17 éves, ADHD- s fiam a férjem szerint iskola mellett menjen el heti pár órát dolgozni, hogy megtanulja a pénz értékét, edződjön. Amennyiben anyagilag erre nem lenne szükség erőltetnéd e a gyermekedet 17 éves korában iskola mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Elszaladt a ló a fiammal, havi 150- 200 ezer forint zsebpénzt már kevesel...

Ruházkodását mi álljuk.



jan. 7. 11:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
58%

Csak egy kérdés: Feltűnne neki egyik hónapról a másikra, ha csak 50-et költene minden hónapban?


Jó, hisztizne miatta 1-2 napig, de az meg kit érdekel? A gyerek neve kuss 18 alatt.

jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
52%

"A gyerek neve kuss 18 alatt." Jó nagy barom vagy, ha szerinted egy kétjegyű szám határozza meg az ember értékét, jogait, illetve szavahihetőségét.


Én is ADHD-s vagyok, havonta körülbelül 30-40 ezer ft-ot kaptam max, úgy, hogy pluszba még némi ruhát is kaptam ha kellett, illetve ugye az élelmiszert. A te fiad elvárásai irreálisak, én sem dolgoztam volna semmi pénzért 17 évesen, de nem is kaptam ennyi pénzt, sőt még a 40 ezret sem keveseltem, teljesen elég volt.

jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
85%

"A gyerek neve kuss 18 alatt."


Na jó, azért ez se normális. 🤦

jan. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
95%

"Én is ADHD-s vagyok, havonta körülbelül 30-40 ezer ft-ot kaptam max"

De mikor? Egy-két éve? Mert akkor nem irreális.

Ha 5-10 éve akkor még jó hogy nem költöttél felette, mert irreálisan nagy összegnek számított zsebpénznek régebben ennyi.

jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
94%

Én 17 évesen már rég dolgoztam magamtól. Eleinte csak nyáron, aztán már hétvégente is.


Kérni sem kellett, mentem magamtól is. Na persze nem kaptam soha ennyi zsebpénzt, nem is futotta volna rá a szüleimnek.


Szerintem is irtó sok ennyi zsebpénz egy ennyi idős gyereknek - főleg, ha még azt se tanítottátok meg neki, hogy bánjon vele értelmesen és össze-vissza költi minden hülyeségre, ahelyett, hogy megtanulta volna beosztani, értelmesen kezelni.


Remélem, legalább házi munkákat kell végeznie, nem nyaljátok még a seggét is ki mellé.


Pl. Be lehet árazni, hogy milyen munkákért mennyi pénzt kap és abból lehet neki zsebpénze.

Bár sokan vitatják, hogy ez jó módszer, mert a házi munkákat nem pénzért kell elvégezni, hanem azért, mert nincs más, aki megcsinálja, mint a család. Anya és apa se kap érte zsebpénzt senkitől.

jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%

"Én 17 évesen már rég dolgoztam magamtól. Eleinte csak nyáron, aztán már hétvégente is."


Ez mind szép és jó, csak gondolom neked nincsen olyan idegrendszeri problémád, ami miatt a figyelem nagyon kevés ideig fenntartható, illetve ami miatt 100x nehezebb elfogadnod, és betartanod a társadalmi normákat. Nem azt mondom, hogy lehetetlen ADHD-s emberként teljesen normális életet élni, csak az ezredik feladatnál, meg szabálynál érzed, hogy robbansz szét. Örülj, hogy neked nincsen ilyen.


Egyébként meg szerintem nem valódi a kérdés, inkább provokatív céllal íródott.

jan. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
96%
36, meglehetősen unalmas, hogy egy csomóan kifogásnak hasznalják az adhd-t, de terapiára menni meg gyógyszert szedni nem hajlandóak. Vicces. Ha annyira zavarná őket, tennenek ellene. De rohadt kenyelmes lebecolni és mindenre csak annyit mondani, hogy nem csinalom, mert adhd.
jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is van ilyen anyuka a családban, aspergeres szemefényével. A kicsi gyereknek(25 éves a ded) nem kell dolgozni, mert nem bírja a sok embert, bestresszel..bezzeg mikor minden hétvégén diszkóba kell menni, akkor nem stresszel. Persze a szüle pénzén, mert ő nem dolgozik, mert beteg:-D
jan. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%
150 ezres zsebpénz - hát persze :D A fizetésem ennyi, bmeg.
jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Privát!

Úgy, hogy nem vagyok olyan primitív, mint te. Nem tiltja a szabályzat, hogy normális választ adjak a kérdésre, amivel egyébként a válaszolok többsége egyet is ért. Valószínűleg te mész szembe a forgalommal, kívánok neked sok-sok olvasást, minden rendben lesz😁

#8

jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!