Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves, ADHD- s fiam a...

17 éves, ADHD- s fiam a férjem szerint iskola mellett menjen el heti pár órát dolgozni, hogy megtanulja a pénz értékét, edződjön. Amennyiben anyagilag erre nem lenne szükség erőltetnéd e a gyermekedet 17 éves korában iskola mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Elszaladt a ló a fiammal, havi 150- 200 ezer forint zsebpénzt már kevesel...

Ruházkodását mi álljuk.



jan. 7. 11:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 16 éves. Nem kap zsebpénzt csak úgy havi rendszerességgel. A rokonok ünnepnap szoktak neki adni pénzt, mert már nincs ötletük, mit vegyenek neki.

Ha elmennek a barátnőivel valahova, moziba, korizni, Mekibe, szoktam neki adni pár ezer forintot. Néha elmegyünk együtt ruhát vásárolni, akkor ő választ magának ruhát, én meg megveszem neki. Suliban van büfé, de inkább csomagol magának tízórait.

Karácsonyra mindenkinek vett ajándékot, csodálkoztam is, hogy mégis miből, azt mondta maradt pénze, nem költ semmire.

Amúgy ő is adhd-s. Ennyit a zsebpénzről.

Hogy a pénz és a munka értékét tanulja, tavaly nyáron én is felvetettem neki, hogy keressünk nyári munkát, de ki volt akadva rajta. Azért is lett volna jó, mert egész nyáron csak unatkozott, 4 napot volt a Balatonon a barátnőivel, meg egy hetet velünk nyaralni, amúgy végig itthon ült. Az a baj, hogy a nyári munkák olyanok voltak, hogy nem 1-2 napra, hanem egész nyáron menni kellett volna, aztán azzal meg úgy voltunk, hogy egyelőre nem erőltetjük. De azért neki nincsenek nagy igényei.

jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó vagyok. Még azt kihagytam, hogy eszem ágában nem lenne középiskolás gyereket iskolaidőben elküldeni dolgozni. Pláne, ha adhd-s, eleve nehezebben tanul. 4-kor ér haza így is, mégis mikor lenne ideje tanulni, ha még dolgozna is? Biztos, hogy a tanulás rovására menne. Ennek nem látom semmi pedagógiai értékét. Ott van a kötelező iskolai közmunka, azzal már kész van? Szerintem az pont elég nekik.
jan. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
0%

"kötelező iskolai közmunka" - ez micsoda? Mint az amerikai filmekben, rossz magaviselet miatt jár közmunka?


Nem hallottam még ilyenről.

jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%
43. Szerintem az IKSZ-re (Iskolai Közösségi Szolgálat) gondolt, csak elírta.
jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%
43, ahoz, hogy érettségit tegyél kötelező 50 órányi közösségiszolgálatot végig csinálni
jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
Tehát iskolai gyakorlat (prax)?
jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
0%
*iskolai, szakmai gyakorlat/praxis?
jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

46. Tehát: Teljesítened kell 50 közösségi, vagyis nem pénzzel jutalmazó órát minimum 3 különböző helyen (pl. általános iskolákban segíteni napköziben, templomban segíteni, én például főzőversenyen is részt vettem órákért anno)


Ha ez nincs meg, akkor nem mehetsz érettségizni.

jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
6%
Piha, ilyenről még nem hallottam. Ez mióta van? Bár én már nem most jártam iskolába, és gimnáziumban ilyen akkor még nem volt.
jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
100%

Ok, már megtaláltam: "A közösségi szolgálatot a 2012/13-as tanévben vezették be az érettségi előfeltételeként

a köznevelési rendszer nappali érettségit adó képzéseinél."


Hát, én se vagyok már mai gyerek. Gyorsan telik az idő.

jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!