Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 15 éves...

Ti megengednétek a 15 éves lányotoknak, hogy a barátjával aludjon? (1 éve vannak együtt)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 14:25
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy olyan világban élünk ahol lopnak csalnak hazudnak, nem hiszem, hogy erre kellene nevelnem a gyerekemet, ugyanígy nem lesz tőle semmi baja ha némi erkölcsi értékrendet is hoz otthonról, nem azt mondom, hogy házasságig kell várni, de nincs itt még az ideje. Aki engedné annak lelke rajta, az én meglátásom szerint ez nem fér bele. Semmiről nem marad le, ha ezt majd egy érettebb kapcsolatban tapasztalja meg.
2012. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
78%

És mégis hogy ellenőrzöd,hogy csak fagyizni járnak e együtt,vagy szexelni mennek? Tán ráálitasz valami kémet?

Innen is látszik,ki az akinek van gyereke,és tinédzser vagy idősebb. Ha nem engeded meg,egy 15 éves,gimnazista gyereknek már akkor is van magánélete ha te nem tudsz róla.És ez nem egyenlő azzal,hogy végigment rajta a fél város,vagy részegen fetreng minden másnap.Ez teljesen normális,egyedül jár suliba,hétvégén/déluán barátnőzik -vagy éppen barátozik. A különbség annyi,hogy te nem fogsz tudni róla ha nem bízik benned,márpedig ha neki is ezt fogod hajtogatni,hogy nem engeded akkor nem is fogja elmondani.

Kérdező szerintem azzal teszel a legjobbat,ha elmondasz mindent a védekezésről,és esetleg elmentek egy este moziba addig ők otthon maradhatnak.Így biztonságban is vannak,nincs mitől félni,mégis normális emberi körülmények között. Már ha eddig nem szexeltek.

Ahogy látom egy értelmes felelősségteljes lányod van,a srácról is ugyanezt írtad.

2012. ápr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
34%
Nem engedném meg,de még 16 évesen sem.Majd ha 17 évesen még együtt lesznek akkor igen,de nem mindig csak néha.Egy 15 éves lány aludjon a saját ágyában,és hagyja meg a felnőtt kapcsolatainak az együtt alvást.Ha felelősségteljes szülő vagy nem engeded meg neki.Lényegtelen mióta vannak együtt gyerekszerelmekben nincs helye az együtt alvásnak,és a szexnek ennyi.
2012. ápr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
70%

18-19- el egyetértek, pszicholoógus létemre.

Habár tudom nem leszek népszerű ezzel.



Lehet jönni a biológiai érettséggel, meg a "mei világgal", de ez az, ami engem, mint szakembert nem győz meg. Jól írta valaki, a világ olyan, amilyenné tesszük. Olyan, amilyenné neveljük gyermekeinket. Hiába érett biológiailag, a szellemi, értelmi, érzelmi fejlődése ugyanott van.

Nekem is volt 16 évesen (majdnem 17) barátom (aki a párom azóta is), de csóknál, néhány forró ölelésnél, simogatásnál nem történt több. Nem azért mert valaki tiltotta, azért mert éreztem, hogy eddig s nem tovább. Persze később 18 körül voltam, amikor megtörtént az első és igen, jó volt éretten, majdnem felnőttként átélni az érzést. 16 évesen még nem is értik annyira mi történik, nem tudják átérezni a szeretkezés velejáróit.

Az együttalvás meg a felnőttek "kiváltsága" kéne legyen. Nem kell, hogy egy tizenéves mindent egyből megkpjon, később mire fog vágyni?



Most látom 1 éve vannak együtt...ebben a korban ez elég sok, de életkorukat nézve még mindig nem a válaszom.

2012. ápr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
bocsánat az elírásokért...
2012. ápr. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Nem határeset. A 15 éves gyerek az gyerek. Engem nem győzne meg erről semmi, akárhány éve vannak együtt (15 évesen ez akkor is vicc). Ha komoly a kapcsolat 2 év múlva is együtt lesznek, akkor visszatérnénk a kérdésre. Addig nem. L28
2012. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
33%
Kicsit nevetségesek az indokok a 'nem' válasz mellett :)
2012. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy gyerek 15 évesen nem nevetséges, hanem tény. Nem szexelni kéne ennyi idősen, hanem tanulni és barátkozni, zenét hallgatni, álmodozni, sétálni. Ha szerinted nevetséges, akkor te is az átlagot képviseled a mai világban. Nem engedném meg. L28
2012. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
39%
Kedves 27! A 24. válaszadó vaygok. Kérlek mondd meg melyiken nevettél, hogy megértessem Veled, miért nem kell azon nevetni.
2012. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
64%
semmiképp sem engedném meg! 18 éves vagyok nekem sosem engedték meg hogy bárkinél is ott aludjak se barátnőnél se barátnál egyedül rokonoknál és túléltem! most sem szoktam nagyon ott aludni senkinél egyszer kétszer elmegyek bulizni egy hónapba és ennyi. 16 évesen volt először barátom és akkor engedték meg hogy ott aludjak a fiúnál amikor a 18-ik szülinapom volt. nekem a válaszom egy erős NEM. és lehet lepontozni és a másik hogy kit érdekel mi van a mai világba nem a mai világot kel követni a hideg kirázott mikor az osztálytársaim mesélték amikor 14-15 évesek voltunk, hogy mikor hol aludt a pasijánál utána rá egy hónapra meg egy másik pasinál aludt már. tudom, hogy ők már egy éve együtt vannak, de nem tartóm valószínűnek hogy ő fogja majd a kezét megkérni
2012. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!