Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a 15 éves...

Ti megengednétek a 15 éves lányotoknak, hogy a barátjával aludjon? (1 éve vannak együtt)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 14:25
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:
35%

Én egy sztorit mesélek el:

volt egy lány és egy fiú, 10 év volt köztük. Ekkor a lány 14 éves volt (előtte több pasija is volt...már 12 évesen is, amit a szülők megengedtek,mert a srác a csaj nevelőapjának a haverjának a fia volt). A lány anyja először megengedte, hogy együtt legyenek, de ez már aznap megváltozott,amikor az élettársa és a volt férje is ellenezte a dolgot, mert a fiúnak biztosan "csak arra kell" a lány. De ez nem így volt. Az anyuka azt mondta, ha majd 16 éves lesz a lány, akkor minden további nélkül megengedi (de miért pont 16). A dolgot szépen húzódott 2 éves át, kitartottak egymás mellett, összejártak, stb. Amikor eljött az idő, a 16. születésnap előtt a lány rákérdezett a dologra, a válasz: "xy-nal soha nem lehetsz együtt". Ennyit az anyukáról.A kapcsolatot nem vállalta a lány tovább, majd aznap már az anyuka kolléganőjének a féltestvérével, aki nem épp fehér bőrű...az első hétvégén kint aludhatott nála (meg elég sokszor). Azóta meg mindenféle emberrel összeállt a lány, egyszerre több srácot is bolondít. Érdekes a történet...viszont akiknek ez kell, egészségükre.

Nem tiltani kell, hanem megbeszélni, hogy mit és milyen szabályok, feltételek mellett csináljon a gyerek.

2012. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
40%
Miért ha nem engeded meg akkor nem történhet meg? Inkább neveld hogy vigyázzon s aludjon ahol akivel akar. Jobban jársz.
2012. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
34%
ha ezt már kiskorába belé lett volna nevelve h 15 évesen nem alszunk fiúnál akkor nem kéne azon gondolkodni hogy ha nem engedem meg akkor máshogy fogják megoldani ennyi...
2012. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Na hogy döntöttél???
2012. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Azt, hogy aludjon, persze! Te mennyi altatót szereztél be? Deni-papi
2012. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
41! Már jó régen nem hallottam ekkora nagy f@szságot! Azért, mert vkit tiltanak még nem lesz 1 kib@szott nagy rib@nc belőle...
2012. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
ha jó fej és megbízható a fiú akkor igen
2012. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim válasza:
28%

Nos, én ismerek olyan lányt, aki kevesebb, mint egy hónapja töltötte a 14-et, és az anyja elvileg megengedné neki, hogy lefeküdjön a barátjával, de ő azt mondta, hogy még nem akarja...

Na most, erről a lányról azt kell tudni, hogy iszonyatosan nagy ribanc, már most. Egyszerre kb. 9 fiút hülyít, de halál komolyan, összeszámoltuk. Az exével nagyon jó viszonyt ápol, miközben barátja van; 14 évesen a 4-5. pasiját "fogyasztja". Szerintem nála is hamarosan eljön az az idő, hogy együtt aludjon valamelyikükkel...


Viszont én ezt mélységesen elítélem. Én is 14 vagyok, júniusban leszek 15, de nem tudnám elképzelni, hogy járjak és együtt aludjak valakivel. Ennyi idősen biztosan nem. Talán én vagyok a konzervatív, de akkor is ezt gondolom.


Ettől függetlenül fontos, hogy a szülő ne mondjon mindenre nemet - ezt már többen is írták előttem -, hiszen akkor oda a bizalom. Szerintem adj neki választási lehetőséget: nyíltan beszélgettek, és dönthet, hogy mit szeretne.

2012. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim válasza:
Nem is az a lenyeg h meg e engedik h ott aludjon 1 utt aludjanak hulyeseg mar bocs (Felelem h szertkeznek)pf ahhoz nem kell ott aludni hogy szeretkezhessenek ..... pl ha a baratnomnek nem engedtek meg a szulei h ott aludjon v en nallukhat el jott telutan hozzam es meg tortent a dolog.. 23 F
2012. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Azóta már eltelt némi idő, hogy a kérdést feltetted. Mi lett, megengedted? Én amúgy azt gondolom, hogy 15 évesen már késő nevelni, meg értékeket átadni. Ha kisebb korában azt látta, tanulta, hogy egy komoly kapcsolat érték, és nem kell fűvel-fával, akkor nem lesz gond. És természetesen az sem árt, ha az önértékelése a helyén van, nehogy hagyja magát zsarolni. (Sok fiatal fiú elhagyással fenyegeti a lányt, ha az nem... ez van, rengeteg ilyet hallottam.) Ha nem engedsz neki, akkor is megoldják, hogy szexeljenek. A lényeg ez, nem? Hiszen ettől tartasz, vagy legalábbis ez a kérdés lényege. De azért a védekezést én átbeszélném vele, mert egy abortuszra nincs szüksége. Ha tiltasz, majd titokban pasizik, és elveszíti a bizalmát Benned. Te leszel a szemét szülő, aki csak akadékoskodni tud. Az meg a másik, hogy sok hozzászóló miért nem tudja elképzelni, hogy vannak érett tizenévesek? Nem egyformán érnek a fiatalok, 15 évesen valaki tényleg nő már, ennek megfelelően szexuális igényekkel, és valaki még macis kislány. Azt hiszem, ezt azért lehet érezni egy szülőnek. És a motiváció is sokat számít: őszinte vágyból feküdne le egy fiúval, vagy csak azért, hogy az ne hagyja el, esetleg a kíváncsiság vezérli? Lehet, hogy erről el kellene vele beszélhgetni,kedves Kérdező, ha vagytok olyan viszonyban, hogy ez lehetséges... sok sikert! Pár év múlva könnyebb lesz :)
2012. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!