Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van egyre több szomorú,...

Miért van egyre több szomorú, depressziós kamasz? Szerintetek mi az oka ennek? Mivel lehetne ezen változtatni? Kinek a feladata a segítség nyújtás egy ilyen estben (szülő, szakember, senki stb. )? Mivel lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Szerintetek? Főleg tinik véleményei érdekelnének, de szülök válaszát is szívesen olvasnám. Jöhetnek saját történetek, bármi ami kapcsolódika kérdéskörhöz, a kérdésekhez.

bocsi a helyesírásomért.



2013. máj. 3. 23:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%
Szerelmi csalodas :)
2013. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a szülők miatt...
2013. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Barátok, szerelem, család miatt.
2013. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon összetett a kérdés, ezer oka lehet... de szerintem az elsők között szerepel, hogy a depressziós szülő is egyre több... depressziós társadalomban élünk.

Bárki segíthet, leginkább a saját POZITÍV példájával és sok-sok megértéssel.

2013. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én év elején 2-3 hónapig nagyon magam alatt voltam.Úgy éreztem hogy nincs senki akivel beszélgethetnék, aki segítene ha problémám van, stb.Nem jöttem ki jól az osztálytársaimmal, ezért utáltam iskolába járni.Amikor a többiek látták hogy magam alatt vagyok, csak még jobban elkezdtek piszkálni és ettől csak rossabbul éreztem magam.Szóval ennek lehet iskolai oka is,de lehet sokminden más is.
2013. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
nekem pl. szerelmi csalódás ebből kifolyólag totál lerontottam mindent mert nagyon magam alatt voltam előtte kitűnő tanulóból lettem olyan hogy utána gyakorlatilag ki sem nyitottam a könyveimet, ami nagyon bosszantott de nem tudtam vele foglalkozni nem ment, anorexiás betegségemből való kigyógyulás ez csak azért mert többet hiztam vissza mint amennyit leadtam, szóval amit tudtam elrontottam jaa és minden egyes nap tervezem hogy na majd holnaptól a régi leszek és nem sikerül ami szintén kiakaszt. a kezemet is vagdostam amire nagyon nem vagyok büszke, észre is vették az is akinek "úgymond szántam" nem tudom talán törődést vártam tőle hogy végre ha máshogy nem legalább igy érezze hogy baj van és figyeljen rám, hát nem, semmi:) szüleim se veszik komolyan mikor mondom hogy elmegyek itthonról, pedig előbb utóbb besokalok már.... barátaim se nagyon vannak. a törődés az szerintem ilyenkor nagy segitség lenne...nem szabad magára hagyni még ha azt is mondja hogy nem vágyik társaságra mert akkor meg még jobban magába fordul :) jaa a legfontosabbat kihagytam az egész oka jó nem akarom ráfogni de egy tanár a sulimból, nem részletezném de szenvedek miatta mindennap úgy kihasznált hogy fu...
2013. máj. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

Nos én nem rég néztem a TV-ben egy depresszióról és alvászavarról szóló műsort. A depresszió nagyon sokszor az alvászavar miatt alakul ki. A tiniknek van valami nem tom mi a neve valami anyag, a lényeg, hogy ez az anyag felelős az alvás és a fáradtság szintjjéért. ez a szint a tiniknél sokkal késöbb kezd el emelkedni mint a felnőtteknél, ami azt jelenti, hogy késöbb is alszanak el, de így reggel alig tudnak felkelni. az iskolában még 10-12 óráig aludnának, így nem tudnak figyelni, na aki ebben az életmódban és nagyon sokáig az depressziós lesz az alváshiány miatt. Megoldás az, ha 1-2 hétre kivesszük a gyereket a suliból, és először 8-kor keltjük fel és erős fényhatásnak tesszük ki...

Gondolok arra, hogy egy erős fényű lámpa elé kell ülnie, hogy ez a szintje lemenjen.

2013. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%
szerintem azért mert a szülők egyre többet dolgoznak, hogy legyen elég pénz eltartani a családjukat, semmi idejük nincs a gyerekeikre...vagy csak szimplán lesz.rják hogy mi van vele...az én esetemben csak nem érdekli őket ha valami bajom van...többször sírtam, és észre is vették de nem foglalkoztak vele, mert az csak púp a hátukon...ha elmondok valamit hogy elégedetlen vagyok magammal vagy valami akkor apum annyit mond hogy ő megy aludni, anyum meg lehülyéz és beküld a szobámba...igen ő az anyám, önbizalomépítő családom van. tudom. meg sok a társadalmi probléma, aki gazdag azt szeretik aki meg kicsit szerényebb az már nem menő meg gáz...ennyit tudok mondani 14/L
2013. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%

-nagyon magasak az elvárások,és ezt jó páran nem bírják. biztos hogy van valaki a depisek életében,aki miatt olyanok lettek. nekem pl. tesóm és az osztály.

-változtatni úgy lehetne,hogyha az emberek nem lennének ilyen gátlásosak,mivel annyi rossz hírt hallani mindenhol, hogy mindenki fél az idegenektől

-a tv-ben nem menne ennyi népbutító szarság

-bátyám (19) nem hagyott élni, ez lehet hogy furcsán hangzik,de bármit csináltam vagy nem csináltam, abba belekötött. állandóan ütött,bántott testileg és lelkileg is,minden nap teljesen kikészített. szüleim nem vették komolyan, egészen addig, amíg lilafoltosra nem vert mert nem mentem le helyette a boltba...ekkor se tudtak semmit se csinálni, csak magamra számíthattam. nem tudott rajtam semmi segíteni. aztán a bátyámat, mert olyan "jó" lett a bizonyítványa(sikerült szinte mindenből 2est és 3ast szereznie és nem bukott,engem meg egy 4-esért lebasztak, mert kitűnő tanuló voltam), elment egy évre cserediáknak külföldre. ez volt talán életem eddigi legjobb éve, ugyanis szabad voltam, többet beszéltem emberekkel, nyitottabb lettem, és nem volt a folyamatos lelki terror. külföldön testvérem megváltozott és hál' istennek,mostmár nem bánt(szavakkal még mindig szokott de az meg nem érdekel:P)

-általános iskolában sok volt az olyan gyerek,aki állandóan engem piszkált. csak egy barátom volt,de ő is ellenem fordult,beállt a "piszkálókhoz". nagyon zárkózott voltam, depressziós. nem segített senki, gondolkoztam az öngyilkosságon is...nehéz időszak volt. nekem az segített ,hogy életcélt állítottam ki magam elé:kigyúrom magam és megverem a piszkáloimat(:D),meg meg akartam szerezni egy lányt.ezenkívül megnéztem a "Ben X" c. filmet, az is rengeteget segített és reményt adott(arról szól,hogy van egy kamasz akit piszkálnak,nem adja fel és a végén visszavág a rosszaknak,és boldog életet él tovább)

szerencsére mostmár másik iskolába járok, megoldóttak a gondjaim, és ezt csak is magamnak köszönhetem.

-elsősorban szerintem a szülők feladata lenne a segítség nyújtás , ugyanis ha a gyereked egész nap nem mozdul ki a szobájából,mert annyira fél,hogy még kaját és italt is raktároz magánál,meg üveget ha hívja a természet...mindig bezártam a szobám,meg mindig rohantam haza hogy előbb érjek oda mint a bátyám és be tudjak zárkózni, de észre se vették hogy milyen szarul vagyok, hogy soha nem nevettem,sőt,nem is mosolyogtam,soha nem találkoztam barátaimmal,mivel nem voltak,még haverok sem

-másodsorban a tanárok feladata lenne,hogyha a gyerek mellé nem ül senki,mindig könyvet olvas,rajzol,vagy mobilozik,soha nem beszél órán sem,magába van fordulva akkor rákérdezne nála vagy a szüleinél.


még annyit szeretnék hozzáfűzni hogy mindig van kiút,és soha nem szabad feladni, mert ha feladod,akkor a piszkálók elérték a céljukat,tönkretették az életed, ez is nagyon motivált.


sajnálom hogy ilyen hosszúra sikerült,belekezdtem aztán hirtelen sokminden kijött...remélem nagyjából értelmezhető és tudtam segíteni :) 15F

2013. máj. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%

a társadalom nem fogadja el ha valakinek kevesebb pénze, több pénze van, nagyobb orra van, barna szeme van, azaz ha valaki kicsit is más, elítélik úgy hogy nem is ismerik, a szülők nem törődnek a gyerekeikkel, soha nem veszik észre ha a gyerekük sír, de ha észre is veszik, nem kérdeznek semmit csak ráfogják a kamaszkorra, pedig lehet hogy a lányuk/fiuk teljese össze van törve, vagdossa magát és napok óta csak sír, ez a gond: senki sem törődik velük, a szüleik sz.rnak rájuk, a barátaik elhagyják őket, és egyedül érzik magaukat

14/l

2013. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!