Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit reagálnátok ha a 14-15...

Mit reagálnátok ha a 14-15 éves lányotok egyszer azzal menne haza hogy terhes a barátjától, (nagyon szeretik egymást) Melléjük állnátok/kitagadnátok/követelnétek a vetélést?

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 20:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
24%

http://www.youtube.com/watch?v=oQfbMLlIRrg

nem KELL ELVETETNI!!!!!!!!!

örökbe lehet adni! Miért támogatjátok és javasoljátok egy 14-15 éves lánynak,hogy ölje meg a gyermekét, aki ártalmatlan, nem tehet semmiről!

Ha kihordja a babát és örökbe adja, abból a 14 éves lánynak semmi baja nem lesz!

De ha elveteti, örök életében seb marad a lelkében, nem fogja tudni teljesen feldolgozni, depresszióba eshet, ez a lánynak sem jó és az apró kis csöppségnek sem, aki megszületni szeretne!

Mindenki megérdemel egy esélyt az élettől, ez a születendő gyermek is megérdemli!

Nem értem azokat az embereket, akik gondolkodás nélkül, megölnék gyermeküket, vagy azt javasolják a másiknak,hogy ölje meg a gyermekét, mert tönkre teszi az életét,

mit ártott a magzat??????? mit ártott? Miért nem lehet örökbe adni? Miért kell megölni?

ha már a lány elkövette azt a hibát,hogy teherbe esett vállalja a következményeit,

beszéljen egy védőnővel, és gondolja át százszor, a teendőket, mielőtt az abortuszt választaná! Biztos ez a megoldás, kioltani egy ártalmatlan születendő ember életét? egyáltalán nem járna jól a lány az abortusszal, mint ha örökbe adná, vagy megtartaná!

az abortusz az egészség szempontjából sem lenne jó megoldás,

sem testi, sem a mentális egészség szempontjából,

az abortusz csökkentheti a későbbi teherbe esés esélyét,

medencegyulladás, fertőzések, következő terhességnél nagyobb a kockázata a spontán vetélésnek, nagyobb esélye van a halva szülésnek,

mentálisan nem lenne jó állapotban, bűntudata lenne,

öngyűlölet, öngyilkossággal való gondolatok,

szorongás, gyermekekkel való agresszió vagy elutasítás!

Tehát semmiféleképpen nem ajánlatos az abortusz!

mindjárt küldök egy megható versikét, szeretném,hogy aki látja ezt a választ, a verset is elolvasnám, főleg a kérdezőnek javaslom!

2014. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
22%

"Itt fekszem kényelmesen,

lassan majd megnövök,

s ha mindenem rendesen kifejlődik

és erős leszek,

akkor majd édes Mama,

hozzád kimegyek.

De mi volt ez?

Mama!

Én félek.

Most megint újra!

Hát mit akarnak?

Mama, édes Mama!

Segíts kérlek, itt vagyok!

Most minden elcsendesedett...

talán nem bántanak többé...!

De most, most megint!

Mi ez? Miért bántanak ismét?

Hiszen olyan kicsi, védtelen vagyok.

Mama, nem látod?

Mama, nem hallod?

Mondd mire készülnek!

Hová meneküljek?

Talán, talán... szorosan idebújok ehhez

a burokhoz.

De ó jajj!

Most eltűnt, ami eddig védelmet nyújtott.

Egyedül vagyok.

Mama! Mama!

Én kicsi, gyenge, védtelen vagyok,

de élni, élni akarok!

Jajj a lábam!

Ó mit tettetek velem!

Mama! - hát Te nem akarod?

Nem szeretsz engem?

Most már érzi kicsi szívem,

nem akarod. Már csak egy pillanat,

s nem vagyok.

De kedves Mama!

Megbocsájtok!

S hazamegyek az angyalokkal

ahhoz a fehér ruhás bácsihoz,

akit Jézusnak hívnak,

s szeret engem nagyon."

2014. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
48%
Kapna egy jó nagy pofont az biztos,aztán orvos és az abortusz idejének a megbeszélése!Én is 15 évesen kezdetem a nemi életem,abortuszom nem volt és az első gyermekem 24 évesen szültem...lehet sexelni,csak ésszel!Az örökbefogadás szerintem rosszabb lenne ez esetben,mert kihordja,megszüli az ELSŐ gyerekét és utána elviszi más.Azt gondolom az sokkal nagyobb depressziót okozhat,mint elvetetni egy 4-12 hetes magzatot,akinek nem érezni még a mocorgását,tulajdonképpen ha nem lenne UH,nem is tudná hogy ott van!Lehet jönni azzal hogy ez gyilkosság...igen az,DE elöször is egy 14-15 éves GYEREK mit kezdene egy csecsemővel?ki tartaná el?mama és papa?hát az én kontómra ne szüljön gyereket senki!Ja és persze hatalmas nagy pofon kéne anyukának is,hogy nem világosított fel arról,mi az a sperma és miért nem kéne hogy bejusson a cuniba,de ha már azt akarod,hogy bejusson kéne gyógyszer!B...ni mindenki tud!
2014. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
34%

Biztos, hogyha ilyen lenne, a lányom-fiam mellé állnék, és azt tartom korrektnek, ha a fiu-lány családja higgadtan leül és megbeszéli a dolgokat. ELőször a fiatalok véleményére lennék kiváncsi, hogy ők hogy gondolják, a beszélgetést okosan úgy terelném, hogy rávezetném őket, hogy mekkora felelősség egy kisbaba, valahogy leírnám nekik a jövöt, hogy az életüket hogy változtatná meg egy pillanat alatt teljes mértékben, hogy gondolkodjanak el rajta, mi lesz velük! Ha nem akarna abortuszt a lányom, nem kívánnám tőle, támogatnám, akkor inkább az örökbefogadás felé próbálnám terelni. Ha teljes mértékben a babát szeretné, akkor pedig abban támogatnám. Végülis az unokám lenne, a vérem- ugyhogy nem követelhetem- vagy zsarolhatom, hogy vetesse el, vagy adja örökbe. Pedig ez lenne a logikus-a fiataloknak. (mivel valóban NEKEM szülné azt a babát, hiszen hogy tudna ellátni egy 14-5éves kislány egy kisbabát?)

Szóval a lényeg az, hogy örülnék, hogy a lányom-fiam a bizalmába fogad, és remélem, hogy lesz majd olyan a viszonyom a gyerekeimmel, hogyha ilyen helyzetbe kerülnének, akkor tényleg hozzám forduljanak. Bár - mindent meg fogok tenni, hogy időben felhívjam a figyelmüket a védekezés komolyságára és a felelősségvállalásra is.

2014. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
42%

"az abortusz csökkentheti a későbbi teherbe esés esélyét,

medencegyulladás, fertőzések, következő terhességnél nagyobb a kockázata a spontán vetélésnek, nagyobb esélye van a halva szülésnek,"


Ez nem teljesen igaz, manapság már nem kötőtűket szurkálnak fel. A terhességmegszakítás a fiatal, félig gyerek szervezetére nincs rosszabb hatással mint a terhesség kihordása és maga a szülés. Legalábbis testileg.

Lelkileg persze, hogy megviseli, amikor 2 hétig kórházban voltam és a kórterem többi ágyán naponta váltották egymást az abortuszosok, akkor egyik sem lejtett örömtáncot. De én két gyerek kihordása után azt gondolom, hogy nekem az örökbeadás gondolata az, ami teljesen elfogadhatatlan. Nem ítélem el azt, aki lemond a gyerekéről, az pedig elismerést érdemel aki másét szeretetben neveli, de én a részemről elfogadhatatlannak tartanám, hogy azt a gyereket amelyik bennem élt, rugdosott, éreztem hogy forgolódik, azt csak úgy odaadjam másnak. Az unokámat sem adnám oda senkinek. Ha a gyerekem teherbe esne és a szülés mellett dönt, akkor felneveli. Nem vagyok híve az abortusznak, de fel tudnám dolgozni, azt, hogy szültem egy gyereket és nem az enyém, azt nem.


"öngyűlölet, öngyilkossággal való gondolatok,

szorongás, gyermekekkel való agresszió vagy elutasítás! "


Propagandaszöveg.

Persze, hogy az abortusz nem támogatandó mint családtervezési módszer, előtte kell megtenni a megfelelő óvintézkedést, de akkor sem teszi tönkre olyan értékben a nő szervezetét és lelkét mint ahogy beállítjátok. Nem sétagalopp, személytől függ, hogy jobban vagy rosszabbul éli meg, de egyelőre a pénztelenség, kilátástalanság és nyomor még mindig nagyobb stresszel jár.

2014. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
65%

16: "Ha nincs mód arra hogy megtartsa a babát nem kell elvetetni, örökbe lehet adni. "


Nekem a gyerek viszont nem egy fölösleges kiskutya az alomból, akit ha odaajándékozunk egy szerető gazdinak akkor mindenki örül.

2014. márc. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
18%
Köszönöm a 0%-ot!!
2014. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
48%
26-os,tökéletesen megfogalmaztad az örökbefogadást...nekem sem lenne amúgy szívem egy kihordott,megszült,gyönyörű babát aki a vérem,csak úgy odaadni egy vadidegennek,mert nem tudom felnevelni.Egy szónak is száz a vége...egy 14-15 éves gyereknek nem való sem testileg,sem lelkileg egy gyerek!
2014. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
32%
Persze önzőségből inkább öljek meg a gyereket,mint örökbe adja egy szerető párnak? Ezt ugye nem gondoljátok komolyan,ha tiétek nem lehet másé se legyen alapon inkább megöletnétek,mint örökbeadnátok? Betegek vagytok az tuti...
2014. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
23%
28as igazad van. De megölni meg bírod? Szerintem a te értékrendeddel van valami probléma. Én rábíznám a lányomra mit akar, de ha a könnyebb utat, vagyis az abortuszt választja amint betölti a 18 at én is a könnyebb utat választom vele szemben és mehet amerre akar.
2014. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!