Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit reagálnátok ha a 14-15...

Mit reagálnátok ha a 14-15 éves lányotok egyszer azzal menne haza hogy terhes a barátjától, (nagyon szeretik egymást) Melléjük állnátok/kitagadnátok/követelnétek a vetélést?

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 20:11
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
72%

Csak gratulálni tudok azoknak a begyöpösödött gondolkodásúaknak, akik egy 14 éves GYEREKET arra kényszerítenének, hogy csináljon végig egy terhességet!

Valóban nem kellene ennyi idősen szexelni, de akkor sem azzal kell büntetni, hogy ki kell hordania a babát. Arról nem is beszélve, hogy ennyi idősen egy terhesség kihordása, egy szülés jóval megterhelőbb a szervezet számára, mint egy abortusz.

Jöhetnek a némasikolyos élharcosok a lepontozásukkal.

2014. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
42%
Az, hogy egy abortuszt soha nem lehet feldolgozni csak az abortuszellenesek agyában él. :) Ők nem tudják feldolgozni, bár alapból nevetséges, hogy olyan dologról pofáznak, amit nem éltek át. ;)
2014. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
20%
Nem begyöpösödött gondolkodás,de egy emberi életről van szó,és ha már ennyi esze volt akkor vállalja a következményt,saját kényelméből megöljön egy gyereket,nem szoktam sosem jönni a néma sikollyal,de igenis felháborít,hogy állandóan az abortusszal jönnek,hogy az a legjobb "megoldás".
2014. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
24%

Utolsónak van igaza!

Tényleg nincs rendben az értékrendetekkel.

Legyen a lány és a szülők döntése.

De a gyerek jobban jár szerető nevelőszülőkkel, mintha elvennék tőle az életet!

És az örökbeadás jobban megviselné mint a gyilkosság?? Ez milyen gondolkodás mód?

2014. márc. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
58%

Igen ez a helyzet. A te szavaitokkal élve inkább megölöm a gyerekem magzat korában, mintsem odaadjam idegeneknek, aztán egész életemben attól rettegjek, hogy mikor csenget be, azt nézzem azt utcán, hogy melyik lehet ő, azon aggódjak milyen sorsa lehet. Ez van, és ha a fejetek tetejére álltok, akkor sem tudnátok lebeszélni róla.


Főleg nem 14 évesen... mégis hogyan vonható felelősségre egy kislány? Az a legviccesebb, hogy a barátjánál nem engednétek ott aludni, de gyereket azt hordjon ki meg szüljön, utána meg dobja el. Még jó, hogy a gyerek dönt, és nem a szülő, elképesztő.

2014. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg az a beteg gondolkodás,hogy egy 14 éves lánnyal kihordatnátok egy babát...ne azon lovagoljunk,hogy abortusz,hanem hogy 14 éves!Vállalja a tettét?Normálisak vagytok?Ti oda tudnátok adni a babátok egy teljesen ismeretlennek,úgy hogy már láttátok az arcát és magatokhoz öleltétek azt a kis apróságot?
2014. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell megnézni,és magához ölelni,és ha 14 éves? Tanulja meg az élet nem úgy működik,hogy jaj felcsináltak na gyorsan beugrom a kórházba,hogy kiszedjék,aztán ha legközelebb ez lesz akkor is annyi az egész,hogy kifizetem a 30ezret majd a doki kiveszi.Akkor is 14 volt amikor terhes lett holott ahhoz is kislány,hogy egyátalán egy pasi tapogassa,következetesség,vállalja a következményeket,akkor nagylány volt legyen most is.Körültekintően kell nevelő szülőt keresni erre specializált alapítvánnyal,segélyszervezettel.
2014. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
40%

Nekem 17 évesen volt abortuszom, fogamzásgátló mellett (bonyolult sztori, nem fogom leírni, legyen elég annyi, hogy rendeltetésszerűen szedtem). Semmilyen káros hatása nincs a lelki egészségemre, sosem lettem emiatt depressziós sem.

Felfogtam ép ésszel, hogy sokkal rosszabb lenne neki, ha megszületne. Nem volt érettségim, félretett pénzem, semmim. Szüleim nyakára minek szültem volna? Ha kellett volna nekik még egy gyerek, hát szült volna anyukám.


Egy kicsit sajnáltam azért, amikor műtöttek, egy komplikációnak hála meddő lettem. Azért hála, mert amikor kiderült, hogy terhes vagyok, leesett, hogy én tényleg soha nem akartam anya lenni.

Még most, felnőtt fejjel is így gondolom, az életem sokkal jobb gyerek nélkül.

2014. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező a véleményekre volt kiváncsi, nem arra, hogy ki hogy akarja a másikat jobb belátásra bírni.

Szerintem a szülőnek és a fiatal párnak együtt kell döntenie. Nem vagyok az abortusz mellett, de szerintem ebben a helyzetben- ha ép ésszel végiggondoljuk- ez lenne a legjobb megoldás. Hangsúlyozom- szerintem. Szóval én efelé próbálnám terelni a lányomat. De ha ellenállna, vagy nem akarná- akkor nem kényszeríteném.

Szóba jöhet az örökbeadás is- igen- valóban rengetegen állnak sorba kisbabáért, biztos, hogy jó helyre kerülne a kicsi.

Igazából nem tudom, mit tennék valójában.....

2014. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
71%

Egy magzat még nem ember. Ettől most sokan le fogtok pontozni, de ez akkor is igaz. Ha a kezedben tartanál egy magzatot, a másik kezedben pedig egy más teljesen kifejlett kisgyermeket, és az egyiket el kéne dobnod, melyiket dobnád? Persze, hogy a magzatot. Ezenkívül szerintem a lány döntése, de tényleg elég buta volt azért, amiért védekezés nélkül csinálták.

Én támogatnám akkor is, ha meg akarná tartani, és akkor is ha nem.

2014. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!