Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el itthon, hogy...

Hogy mondjam el itthon, hogy ellopták, vagy elhagytam tegnap a telefonomat és kompromittáló dolgok is vannak rajta?

Figyelt kérdés

Tavasszal kaptam és tegnap egy buliban ellopták, vagy elhagytam, nem tudom. Mikor reggel hazaértem, már nem volt meg. Azt hittem, hogy egy barátnőm táskájába dobtam bele, de egyikőjüknél sem volt.

Egész nap azt kerestük, minden helyre bementünk, ahol csak 5 percet is voltunk, de sehol nem tudtak róla, bár egy ilyen telefont nem hiszem, hogy bárki leadna talált tárgyként.

Szóval muszáj lesz elmondanom, de az a bökkenő, hogy vannak rajta elég kompromittáló dolgot és félek, hogy valaki olyannál van, aki ezt felhasználná, vagy bármi.



De félek, mert így sem annyira akarták megvenni, mert az előző telefonomat télen kaptam, csak végül is én győztem a vitánkban és megkaptam. Nem akarok velük veszekedni, mert hamarosan elutazom és ha úgy megyek el, hogy össze vagyunk veszve, akkor sose tudom jól érezni magam teljesen.

És kéne egy új teló, mire megyek... Vagyis jó az előző telefonom is, csak annak meg kéne csináltatni a kijelzőjét, mert van rajta egy nagy törés és nem tudom, hogy kész lenne-e 1 héten belül.


16L



2014. jún. 22. 18:52
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem szándékozom se kiégettnek, se alkoholistának, se anyukának állni a jövőben. Ettől még nem lesz senki sem az.

Az összes ismerősöm ilyen, szeretünk szórakozni és kész.

Az unokatestvérem is ilyen volt, ő is minden buliban ott volt, fesztiválokra járt és szórakozott... Most 27 éves és szeptemberben lesz az esküvője, nem "égett ki" egyáltalán.

Ez nem ezen múlik. Attól, mert szórakozni járok, még nem kavarok senkivel (2 éves kapcsolatom van).

De az általánosítás megy rögtön, azt látom... :)


Köszönöm, hogy sikerült a kérdésre válaszolnotok! :)

2014. jún. 22. 19:59
 12/21 anonim ***** válasza:
33%

Most miert kell bántani? En 18 éves vagyok, en is 14 évesen kezdtem inni es bulizni es semmi bajom nincsen. Nem vagyok terhes es nem is voltam. Leérettségiznem is sikerült egész jól szóval ne kotekedjetek vele mert semmit nem tudtok róla.


Kedves kérdező! Nem írtad hogy pontosan milyen dolgok voltak a telefonodon igy csak annyit tudok tanácsolni hogy akire tartozik annak mond el, jobb ha tőled hallja mintha latja vagy olvassa valahol. Ez akar érthető a szüleidre is. Legközelebb figyelj jobban és ne tarolj ilyen dolgokat a telódon vagy védd le valahogyan.

2014. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

Menj vissza még egyszer, hátha valaki mégis leadta.

Ha ellopták, szerintem nem a rajta levő dolgok fogják érdekelni az illetőt, mindenesetre telefonon nem érdemes tárolni olyasmit, amit nem szeretnél hogy más is lásson.

2014. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Állj a szüleid elé és vállald a tetteidért a felelősséget. Ilyenkor is legyél nagylegény, ne csak a bulikban.
2014. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
59%
Jajj, nem kell azonnal pucér képeke gondolni. Engem pl lekapott a barátnőm pisilés közben, nem látszik semmi, aminek nem kéne, csak pózolok a wc-n. Vagy előnytelen képek, ribizli póz eltúlozva képek. Amúgy kérdező, ha volt rajta vibered kérj megy valakit, hogy nézze meg h mikor volt utoljára bekapcsolva és h hívja fel. Valószínű, hogy azonnal kikapcsolták és eladták. Sajnállak, velem a villamoson történt meg, fél percig nem figyeltem rá (mindig szorongatom a telefonomat a zsebemben) és kilopták, azonnal ki is kapcsolták, mert már nem csöngött ki. Erről pedig nem tehetsz, bárkivel megtörténhet.
2014. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

Miért azonnal leri**ancozni kell, mert bulizni jár? Én is 16 vagyok, néha elmegyünk házibulikba vagy valami, iszok is, mégse volt velem semmi baj soha. Nem tehet róla, hogy eltűnt a telefonja, és nem segítetek azzal, hogy így elkülditek mindenhova.


Kérdező, mindenképpen szólnod kell a szüleidnek, és azonnal letiltatni a számodat, hogy ne tudják alaposan megterhelni a számládat, ha rosszindulatú emberek kezébe került. Nem tudok én se mást mondani, ne tárolj ilyeneket a telefonodon, de nekem is van egy-két kép, ahol eltűlzott pucsítások meg kacsafejek társaságában pózolunk (teljesen felöltözve, fényes nappal) barátnőimmel, nem örülnék, ha mindnenki látná.

Mondd azt, hogy ellopták, eltűnt, és a szüleid ajd tudni fogják, mit kell tenni.

2014. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Látom egyből megy az erkölcscsőszködés. A 30-as korosztály ugyanúgy bulizott és ivott, mint a mai tinédzserek, mégse lett mindből kiégett alkoholista, vagy fiatal szülő.

Arra pedig kíváncsi vagyok, mi okból gondolja azt valaki, hogy az ivással kapcsolatos tapasztalatok megosztása "büszkélkedés".


Kérdező, azt javaslom ess túl a szokásos procedúrákon, és ne szólj a kompromittáló képekről. Felesleges. Senkinek semmi köze ahhoz, ami a te telefonodon van. Ha sikerül elkapni az esetleges tolvajt, a képeken látott dolgok kipletykálása lesz az utolsó dolog, ami eszébe jut.

Szólj a szüleidnek, menjetek el a rendőrségre, jelentsétek be a dolgot.

Nézzetek át mindent még egyszer, alaposan. A bulin körülötted lévő embereket is érdemes megkérdezni, hátha látták a telefonod, vagy a személyt aki elvitte.

2014. jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleidnek, menjetek rendőrségre, 50 ezer ft fölötti értéknél nyomozást fognak indítani, a szolgáltató pedig be tudja mérni a telefon helyzetét. A jelszavaidat változtasd meg pl facebookon, instagramon, stb. A gázos képekről meg ne szólj, csak imádkozz, hogy ne tapétázzák ki vele a netet.
2014. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
71%
Ha egy rosszindulatú ismerősöd vitte el a telefonodat ( aki tudott a képekről ) akkor valahol biztos meg fognak jelenni... ha viszont csak egy sima tolvaj volt, akkor nem kell tartanod... mert nem hiszem, h annyira érdekelné őt, h a telefon eredeti gazdája milyen képeket/videókat tárolt a készüléken....
2014. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi van rajta ami kompromittáló?
2015. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!