Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy itt a 16...

Miért van az, hogy itt a 16 éves lányoknak nem engedik az együtt alvást, de a valóságban osztálytársaim már 15 évesen együtt aludtak a párjukkal?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 15:03
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
80%

Továbbra is azt mondom, hogy személyfüggő.

Nekem semmi problémám nem származott a pár hónap után együtt alvásból sem, azóta is minden a legnagyobb rendben, és nagyjából ezt tapasztalom a környezetemben is.

Nyilván vannak negatív esetek is, de én nem ezt látom a korosztályomon.(bár a 16os korosztályból már kiestem)

Nyilván szülőként nehezebb a helyzet, de szerintem ha normális nevelést kapott a gyerek, felvilágosítást, akkor baj nem érheti, illetve ha van annyi emberismerete és nem teljesen naiv, hogy ne legyen kihasználás áldozata.

2015. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a szülők nem tudnak róla még aludhattak együtt.
2015. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
0%

Persze a mai vilagban felteni is kell a lanyokat.

Ugyan akkor mindig ketton all a vasar.

Ha lany is szeretne es a fiu is akkor ott mindketen hibasok nem csak a fiu a hibas a lany is mert hagyta magat. A fiu meg ra vette a lanyt a dologra itt a fiu a hibas es meg gondolatlan.

De egy gyerek is van annyira ertelmes mint egy felnot.

Meg kell magyarazni neki biszonyos dolgokat.

Hogy elveszteni fajdalmas, nem meno h valaki mar 12 evesen nem szuz.

Hogy csak aval tegye meg majd akivel ugy erzi az eletet le elheti es a ferfi is igy gondolja az egeszet. Ahoz h egy fiuval egyut aludhas nagy erot kell magadon venni hogy ne szeretkezes legyen a vege. Es persze a fiut is ismerned kell ahoz h tud o olyan dolgot nem tenne amivel konnyen agyba visz. Legalabb 1-2 eve kell hogy te is es a szuleid is kiismerhessek a fiut ahoz h ilyen dolgot meg engedjenek neked.

Ugy mar meg engednem a lanyomnak h a fiu itt aludhasson nala.

Igy szemelot vannak sot meg mi is a parommal be ulhetnek hozzajuk unozni tarsasozni aztan mar mikor latnam h almosak el mennek mi is aludni de idonket rajuk neznek. Az hogy ez laza neveles vagy sem azt el dontjuk mi szulok. Mondok meg valamit en a sajat lanyomtol is tanulok valamit. Mert a legkissebbtol is van mit tanulni:)

Ertsd meg a szuleid szigoruak mert feltenek de veluk is meg tudsz mindent beszelni:) szoval ha a fiut regota ismered es a szuleid is ismerik akkor beszelj veluk.:) de ha ez nem igyvan egyet ertek a szulokkel.

2015. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, komolyan. az együttalvástól féltitek a lányokat? Nem azzal bántja meg a srác, nem attól kell félteni. Egyébként ebben a korban már nem félteni kell, hanem hagyni, hogy elkövesse a maga kis hibáit: mindentől úgysem fogod tudni megvédeni, és úgyis a saját hibáiból tanul. A lényeg, hogy amikor baja van, akkor hozzád forduljon segítségért, ne máshoz. Ha tiltod, azzal csak azt éred el, hogy amikor pl kiszakad a gumi, akkor nem te leszel az első, akitől segítséget kér, hanem valamelyik buta barátnője. Jó az neked? Szerintem nem.


És fentebb természetesen nem arról beszéltem, hogy fűvel-fával összefekszik a kislány meg minden pénteken más pasit szop le a szórakozóhely mosdójában, és ezeket a hibákat el kell követni - nem erről van szó. Akinek a lánya ilyet csinál, az már sokkal korábban elrontotta a nevelést, és már azzal sem tudja menteni, ha nem engedi, hogy a gyerek ottaludjon a pasijánál.


Az meg, aki a 18-19 éves lányának már "esetleg" megengedné, hogy ottaludjon a barátjánál... csak gratulálni tudok. Egy 18-19 éves már felnőtt. Kb 50 éve volt korszerű hozzáállás, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig én mondom meg, hogy mit csinálsz". Ma már szerintem annyi a maximum, amit egy szülő egy ekkora gyerektől elvárhat, hogy a gyerek este indulás előtt szól, hogy hazajön-e éjjel. De nem az, hogy részletesen beszámol anyucinak, hogy kivel, mit csinál, és hányra kell hazaérnie, meg még engedélyt is kér hozzá. Önállóságot is kell hagyni a gyereknek, főleg már ebben a korban.

2015. ápr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
86%

Én előbb aludtam együtt az első barátommal, mint hogy szexeltünk volna :D Sőt, sokszor aludtunk együtt, mire volt szex.

Nem értem, mi köze az alvásnak a herpeszhez :D

Egyébként nem csodálom hogy a gyerek nem védekezik, ha így nevelik, hogy a szex rossz, és ötlete nincs hogyan kéne védekezni, mert a szülőhöz nem fordulhat bizalommal.

Nekem nem tiltották az együtt alvást, sőt, legelőször anyám mondta barátomnak, hogy éjjel már ne menjen haza, aludjon ott nálunk.. Sose lettem terhes, és nincs betegségem se, nem feküdtem le bárkivel, eddig 2 kapcsolatom volt, mindkettő olyan 2 év körül (a második most is tart)

Amúgy egy kapcsolat attól lesz komoly, hogy azzá teszik. Sok ismerősömnek tartott akár 4-5 évig az a kapcsolata ami 14 évesen kezdődött, marhaság hogy "úgyis két hét és szakítanak mert tinik".. Meg hogy baj hogy elmélyül a kapcsolat az együtt alvástól... ha elmélyül a kapcsolat, attól csak jobb lesz, és csak tovább tart.

Nem értem mi baj ezzel.

2015. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 János Gilján ***** válasza:

Amikor tini voltam volt több 14-16 éves korú barátnőm is, mindegyik aludt nálunk, vagy én náluk. Fura módon egyikük sem lett terhes, 16 évesen is tudtam használni gumit. Nem kell túllihegni ezt a kérdést, inkább megfelelő szexuális felvilágosítást kell adni a gyerekeknek az agyatlan tiltás helyett.


36F

2016. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

14 voltam, mikor összejöttem az első barátommal, akivel másfél hét után elmentem egy hétvégére a nyaralójukba.

Anyám előtte találkozott vele, mivel 4 nap után felvittem. Elengedett vele...

Van tőle gyerekem, 21 évesen szültem.

Én elvileg korán kezdtem, de mégsem csúszott hiba a számításba soha.

2017. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
a hugom 16 éves.November elején jött össze egy 21éves fiúval.Annyit kértem tőle: mivel tudom, hogy itt lesz az ideje annak is,hogy lefekszel majd vele, gyerünk el orvoshoz. "nem adom oda magam, mit képzelsz rólam, majd szólok, ha kell menni orvoshoz" szóltam anyunak is! Vidd el orvoshoz, vagy vegyetek gumit, világosítsd fel! November végén hirtelen hugom el kezdte vagdosni a kezét, nem járt haza időben, én és a férjem kerestük a városba este 10után, mi vittük haza. És mivel furcsa volt számomra, amiket csinált, feltörtem a facebookját. Amit ott találtam, az számomra sokk volt. Egy este ott aludt a srácnál, elvette a szüzességét, rá 2 napra kidobta. Lehet, hogy terhes, mert nem védekeztek. Ennyit arról, hogy "felnőtt" akart lenni és pasinál aludni!
2017. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 János Gilján ***** válasza:
100%

38-as ne haragudj, hogy ezt mondom, de a húgod nevelése eléggé el lett rontva. Nem azért, mert ott alszik valakinél, hanem azért mert nem őszinte a családjával és felelőtlen. Attól függetlenül, hogy naivan hitt a srácnak, ragaszkodhatott volna a védekezéshez és gyanút foghatott volna, hogy valami nem stimmel, amikor a srác mégis gumi nélkül akart rámászni...


Ez a sztori szomorú, de számomra nem az a tanulsága, hogy 16 évesek ne aludjanak a barátaiknál, hanem az, hogy rendesen meg kell nevelni és fel kell világosítani a gyerekeinket.


37F - fiús apuka

2017. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
Kukcsi nappal is feláll gyerekek..úgyhogy inkább azokat 20-30-40 éves anyukákat kell sajnálni itt akik ezt még nem tapasztalták meg
2017. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!