Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Neveltlányom kiakaszt, mit...

Neveltlányom kiakaszt, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

14 éves, folyton szórakozik velem és kb idiótának néz. Van 2 kistestvére 6 és 1 éves, a kicsi közös. A 6 éves is utánozza néha, de ha rászólok abba hagyja.

Már többször szóltam a páromnak, leült vele külön is beszélni, hármasban is beszéltünk akkor pár napig nyugton van, majd kezdi újra.

Az mondhatni már mindennapos, hogy összeköti a ruhám,cipőm. Valamit belerak a táskámba,ebédembe.Hajszinező a samponomba, viszketőpor a ruháimra. Ezek mind 1x-1x elmennek és viccesek, de nem MINDEN EGYES NAP.

Már volt büntetve is emiatt, de nem hatja meg.

A mai amivel kiverte a biztosítékot, tudja, hogy én jövök le először a lépcsőn ezért kikötött rá valami madzagot,majdnem lrzakóztam a kisfiammal a kezemben. Kificamodott a bokám és mikor látta, hogy bicegek önelégülten mosolygott, azt hittem pofán csapom.

Bármilyen tippet elfogadok,mert félek, hogy tényleg megütöm.



#kisgyerek #apa #anya #mostoha #neveltlányom
2017. febr. 10. 14:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
95%

párod is kiröhög? és ha kicsivel lesz valami akkor is röhög apuka? amúgy én biztos már megcsaptam volna.

de ha apárod ilyen akkor jobb ha a költözésen gondolkozol

2017. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
92%

ha a gyerekemet veszélyezteti, én biztosan pofonvágtam volna, pláne, hogy még szembe is röhögött. Az apja meg ha nem neveli meg, megfognám a kisebbet, s otthagynám a gyerekeivel, oldja meg.

A nagylány anyja képben van? Ha igen, próbálhatnál vele beszélni, hogy hasson a lányra. Az egy dolog, hogy viszketőpor meg stb, de az, h a testvérét veszélyezteti, az nem oké. Esetleg kérheted az ofőt, hogy kérjen neki időpontot nev.tan-ba.

2017. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
89%
Én is pofán vágtam volna, ha veszélyezteti a gyerekem életét. A párod ezen miért röhög? Nem kicsi már a lány, és rosszindulatú, gonosz, ahogy viselkedik. Meg lehetne kérdezni tőle, hogy szeretne-e maradni otthon, vagy beköltözni egy javítóintézetbe. Mindjárt megtanulna viselkedni. Ez felháborító, hogy mit művel az a kis taknyos, és a szülei nem tesznek semmit. Ha ez nem változik, én is fognám a gyerekem, és lelépnék.
2017. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen nem hiszem el, hogy felnőtt ember ennyire tehetetlen legyen egy kölyökkel szemben, és ilyen létezik!


Nem ütöttem még meg gyereket, de ebben az esetben az a legkevesebb, hogy hirtelen felindulásból olyat leverek neki, hogy összevizeli magát, aztán jön egy laza fél órás ordítás, hogy mit tett volna, ha komoly bajunk esik.


Az meg mi már, hogy a párod is csak röhög ezeken?? Hát gratulálok a türelmedhez, nekem már rég nem lenne a párom. De az biztos, hogy a kedves párom is arra eszmélne, hogy beletettem ezt-azt a kajájába, viszketőport kapott az alsógatyáiba, és telepakoltam a táskáját macskasza.rral. Csak hogy érezze a törődést, meg egyébként is tényleg, tök vicces. Mármint amíg a másikkal történik ilyen.

Aztán ha nem képes leállítani a pici lányát, akkor lehetnek boldogok ketten, és percig nem csodálkozok, hogy ez a vipera miért nem az anyjával él. Gondolom, már kikészítette idegileg.


Azt hiszem, minden családban van egy utolsó csepp, hát nálam ez a lépcsős eset lett volna az. Még egyszer utoljára leülök beszélni velük, hogy mindenkinek tiszta sor legyen, és elmondom, hogy sem a saját, sem a gyerekeim testi épségét nem hagyom, hogy veszélyeztesse a kiscsaj, úgyhogy fogadják őszinte, szívből jövő gratulációm, mert elköltözök, sikerült elérni. A gyerektartás a szokásos mértékben pont jó lesz, lehet utalni havonta, láthatás két hetente, a többit majd az ügyvéd előtt megbeszélitek.

Tudod, ki fogja azt kivárni, hogy egy kamaszlány kinyírja poénból, vagy nagyobb baj érje valamelyik gyereket. Mi lesz a következő? Megmérgez?

2017. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
93%
Lehet megrángattam volna a lépcsős után. Pedig én aztán nem szoktam verekedni. Én már nem szarakodnék a beszélgetéssel, meg ilyen kicsinyes büntetésekkel, tuti az anyjához kéne költöznie. Ha az nem megoldható bentlakásos iskola.
2017. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
83%

Közölném hogy szedheti a cuccát, van egy órája összepakolni, többé nem szívesen látott vendég.


Ha nem akarsz ilyen drasztikus lenni, akkor vedd el a telefonját, gépét, tvt ki a szobából, iskolába vinni-hozni, nem mehet sehova, nincs zsebpénz, divatos ruha, csak akkor szólni hozzá ha kikerülhetetlen, négyesnél rosszabb jegyet nem hozhat haza, házimunka végzése.


Ha nem tetszik a rendszer, együtt bementek a gyámügyhöz, és elhelyezik egy szimpatikus lakásotthonban.

2017. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
90%
Meg egyébként minimum feljelentem. Ne haragudj, de ez tényleg gáz. Addig mennék, amíg távoltartást nem sikerül szereznem. Szerintem ha hivatalos úton jársz el, akkor az megrémíti.
2017. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
89%

Na, olyat kapott volna, hogy összesz@rja magát. És nem finomkodnék egy ilyen gyökérrel a módszereknél!

Azzal csinálja meg, akivel úgy érzi megteheti!

Te megmerted volna tenni ezt a szüleiddel (az más kérdés, hogy értelmes gyereknek ilyen nem merül fel az agyában)? Gondolom nem, sem a viszketőport, sem a többit. Miért nem? Mert tiszteltük, szerettük őket.


Amúgy sem agresszív, sem szigorú nem vagyok, de a tisztelet az megjár! Egy kis csitri nem viselkedhet így veled.


Arra már ki sem tértem, hogy meg is ölhette volna a kistestvérét a gyökérségének hála.

Az ún. párodra meg inkább nem mondok semmit!

2017. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
91%

Teljes mértékig semmibe venném, uzsonnát nem csomagolnék, ruháit nem mosnám, nem terítenék neki, az ajtót bevágnám az orra előtt, ha boltba megyek csak a másik kettőnek hozok finomságot...egy ilyen görény nem érdemli meg hogy normálisan bánj vele.


De első körben hazaküldeném az anyjához. Az hogy veszélyezteti a te vagy a testvérei életét tolerálhatatlan, pedig alapból én is a békés megoldások híve vagyok.

2017. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
93%

Én a következőt tenném:


Leültetném apukát, és elmondanám neki, hogy két választása van. Vagy hajlandó partnerként velem együtt megnevelni a gyereket, pszichológushoz vinni, és hatékony büntetést alkalmazni, vagy összepakolok, és többet nem lát.


Ez már az a pont, hogy konkrétan az életed veszélyezteti, és a gyermekedét is. A te felelősséged vigyázni rá, ha kell, egyedül is.


Tehát kőkemény ultimátum, és ne hallgass könyörgésre, meg ígéretekre. Lenne hova menned? Mi van a gyerek anyjával?


Nagyon durva ez a sztori :(

2017. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!