Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:

Este nem tudnám megcsinálni, mert 6-7 körül esek haza, olyankor már inkább pihenek, vagy tanulok még. Plusz hideg kaját amúgy sem szeretek melegíteni, és azt enni.

Reggel így is 6-kor kelek, mert tornázok, rendbe rakom magam (tusolás, smink, haj) és negyed 8-kor el kell indulnom, hogy fél 8-ra beérjek a suliba (ami általában nem sikerül). Szerintem ha még reggel nekiállnék főzni, reggelit csinálni, soha nem érnék be az iskolába.

2017. okt. 9. 19:02
 12/73 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is rengeteg. Az ezres reggelire egy vicc,kávét ugyan nem iszom, de egy péksüti mondjuk legyen 200 Ft max, szóval a feléből is kijöhetnél.

Ebédre meg keress egy kifőzdét, vagy rendelj kaját! 1300 Ft a max, amit fizetni szoktam 2 fogásos kajákért, és van, hogy el tudom osztani kétfelé.

2017. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
83%

A reggelid tényleg durva h 1000ft, otthon iszol egy kávét egy péksütit meg normál pékségben 200-300 között vehetsz.

Ebédet meg ha rendelsz étkezdéből (pl cityfood) ahol 1500 max a menü nem aminimum.

Máris csak 1500-2000 egy nap ami 30-50% megtakarítás.


Párommal mi egy hónapban kb 55 ezret költünk és egyáltalán nem spórolunk szerintem.

2017. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 A kérdező kommentje:

Nem mindig péksütit veszek, van, hogy szendvicshez van kedvem, az 500-600 forint, a kávém szintén ennyi kb.


A kifőzdés rendelés nem jó, mert nem jövök haza napközben. Egy padon meg csak nem ehetem meg a kajámat...

2017. okt. 9. 19:11
 15/73 te nekem ne válasza:
43%
Én havonta 6300eszek full ebédet
2017. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
89%

Hát én is mindig veszem a kajámat, egy nagy latte és egy akkora sonkás-zöldséges-sajtos szendvics hogy 3ig jól lakok vele 600 forint.

Ebéd:kifőzdében eszek, a suli mellett, 6 féléből lehet választani, leves, második és desszert 700 forint. A levest és desszertet vagy a másodikat megeszem ott, a másik felét hazahozom és megvan a vacsora.


1300ból bőven jól vagyok, és nem rossz minőségű ételeket eszem.

2017. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi de milyen kávét iszol annyi pénzért? Én 120 forintért iszok tejszínhabos kávét....
2017. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
61%
Rengeteg
2017. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
82%
Az a szomorú a mai világban, hogy amit a kérdező felsorolt kaják azok egyáltalán nem luxus kaják. Az áruk viszont...
2017. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az egész napi kajám 1000 Ft - és nem eszem Mekiben.
2017. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!