Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
34%
49: akkor ez még durvább.
2017. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
30%
Nem szeretnék 0%-ot kapni, de most nem fogok privátban ráírni minden második válaszolóra, de azok, akiknek 1000 forintból megvan az ebédjük hol esznek Budapesten? Én sokat főzök, nincs bajom a másnap újra melegített étellel sem, de hetente 3-szor minimum máshol kell ennem (ennünk) és mindig 4-5 ezer körül fizetünk, tehát fejenként 2000-2500 forintot eszünk meg és SOHA nem megyünk étterembe, mindig kifőzdéket keresünk és főzelékfalókat. Ha a férjem pékségben vesz szendvicset, az 400-500 forint, egyedül akkor 150, ha segédmunkásokkal dolgozik, baromi messze, egy földutas helységnél, ahol ennyi a párizsis zsömle.
2017. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Kérdező, én egyuttérzek veled!!!

Én is úgy vagyok vele hogy elkezdek főzni, egyedul élek, totál pénzkidobás mert mindent elrontok. Pl. a múltkor ilyen toltott káposztát akartam főzni, annyire kiakadtam mert nem sikerult. Ki kellett borítani a kukába.

Tiszta ideg lettem sírtam de éhes is voltam. Ilyenkor ha ideges vagyok csak az evés nyugtat meg úghogy kimegyek a városba enni. meki, kajáldák stb és még 5ezer kb mígjóllakok. akkor megnyugszom úgyhogy kb 10ezerbe is belekerul néha nekem az ilyen főzicsézés. de akkor is megmutattam az életnek hogy ha a fene fenét eszik is én jóllakok.

hiába gyakorlok nem megy

úgyhogy a 3.000 az reális!!! érezd jól magad!

Csak az a miénk amit megeszunk!!! Meg kell adni a tesnek ami a testtté!

2017. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
89%

52es:

1. Vakvarjú étterem. 1090 a menü, leves, második, desszert

2. greenland 990 ma frankfurti leves volt ,és rántott camambert rizzsel

3. Ruben étterem, 990 leves, második, desszert

4. Kék rózsa étterem, 800-950 forint, A B C menü van

5. Paprika jancsi étterem, 990 forint

6. The Slang pub, 990 forint, leves, második

7. Mákvirág étterem 990 leves, második

8. Dióhéj étterem, 1000 forint, leves, második.

2017. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező! Te nem választ, hanem megerősítést vársz. Ne is tagadd, a kommentjeidből tök egyértelműen ez jön át. Csakhogy nem fogod megkapni, mert aki magának keresi azt a pénzt, az tudja, hogy ez iszonyú sok. Sőt, még én is tudom, pedig engem egyelőre a szüleim tartanak el. Reggelizni igenis lehet otthon, ne mondd nekem, hogy három perced nincs egy szendvicsre, a kávé úgyszintén megoldható akár egy egyszerű kotyogós kávéfőzővel. Látod, máris felére csökkent a kiadásod, és még mindig lehet csiszolni. Jobb, ha hozzászoksz a melegített kajákhoz, mert sokkal jobban megéri. Meg szerintem finomabb is. Szóval ne játszd az elkényeztetett királykisasszonyt, mert miattad és a hozzád hasonlók miatt nézik le az idősebbek a korosztályunkat. Ezt amúgy hálásan köszönöm...
2017. okt. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
46%

52-es: 1000+-ból simán kijön:

- Főzelékfaló

- bármelyik gyros, igaz, van, ahol csak a kisebb adag (mondjuk egy nagy tálat én nem bírnék megenni)

- bármelyik hipermarket kifőzdéje

- minden olyan hely, ahol lehet pizzaszeletet kapni

2017. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
64%

Jo anyagi korulmenyek kozott elek, nem is fozok minden nap, de ez rohadt sok egy napi kajara egy 18 eves lanykanak...


Napi 1000 forint reggelire?! Mit veszel, libamajas szendvicset Starbucks latteval?

Lipoti pekseg nem egy olcso hely, de ott is 450 egy szendvics, kave kb.200 forint. Hol a feneben veszel reggelente 600-ert szendvicset, a Gundelben?


Ebed: ez piszok draga menu! 3 fogas raadasul plusz udito, kicsit flancolsz...Miert nem veszel egy normal adag foetelt es van a taskadban pl. asvanyviz, hogy ebed utan igyal a tobbszaz forintos limonade helyett?


Szorod a penzt esz nelkul, raadasul LANY letedre. (en is no vagyok, raadasul anyuka es nem az itthonulo fillereskedo fajta, hanem szuper fizetessel es egyaltalan nem vagyok sporolos tipus de amit te csinalsz az nagyon durva....szomoru lennek, ha a lanyom igy elzabalna ennyi penzt esz nelkul.)

2017. okt. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
68%

57 vagyok, meg annyi, hogy miert is nem tudsz reggelire csinalni szendvicset es fozni magadnak kavet? A korosztalyod tobbi tagja ezt mar meg tudja csinalni, ideje lenne megtanulni osszerakni egy szalamis zsemlet es egy kavet!

Ido: ne mondd, hogy ezekre nincs mert aki ezt elhiszi, az agyatlanabb, mint Te mar bocsi.

2017. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
48%

Mostanában nagyon menő az utazóbögre. Reggel töltesz bele kávét és már viheted is. Nem kell örökké drága több száz ft-os kávét venni.

Reggeli szendvicset is csinálhatnál magadnak.

Amúgy hol szoktál ebédelni ahol nem úszod meg csak ennyiből?

2017. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
54%
napi 3000 ft-ból 3 tagú családot ellátom kajával (hideg kaja, uzsi, tízórai, és még este főzök is).
2017. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!