Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
80%

Egyetemista vagyok, Hollandiában, ahol még egy fokkal drágább az élet mint otthon. Pont ezért, mivel én is mamapénzből élek, teljesen eltartanak, próbálom visszafogni magam.

Reggelire veszek gyümölcsöt, egy fürt banán mondjuk 2 euró (600 ft körül), de ebből egy heti kajám megvan.

Kávézni vagy veszek instantkávét, ami szintén 2-3 euró körül van egy doboz (15-25 adag körül, nem tudom pontosan), vagy iszom az egyetemi automatás - és meglepően finom - presszót 1 euróért.

Ebédre vagy 2-3 eurós péksütiket eszem, ami az egyetemi büfében a legolcsóbb - kimenni sajnos nincs időm, negyed óra szünetem van, és azalatt át kell menni az egyik épületből a másikba - vagy salátát viszek.

Vacsorára főzök, én nem tudom te mit akarsz két órán keresztül főzni és fél órán keresztül mosogatni, de nekem 1 óra szokott lenni a teljes főzés rendrakással. A világ legegyszerűbb és legváltozatosabb receptje az, hogy csirkemellre ráraksz valamit (pestot, paradicsomszószt, sajtszószt, zöldséget, zöldfűszert, tejszínt, hagymát, mustárt, mézet, szójaszószt, almát, narancsot, vagy ami van otthon), megsütöd teflonserpenyőben, és közben egy kislábasban főzöl hozzá tésztát, rizst, krumplit vagy párolt zöldséget, esetleg salátát csinálsz. 25 perc alatt kész van az egész étel, viszonylag egészséges, olcsó (itt 2.5-3 euróból megvan per adag) 3 edényt kell utána elmosogatni meg az evőeszközt és nagyon tápláló. Ugyanezt el lehet játszani kicsit drágábban halszelettel vagy tofuval.


Tehát ha összegezzük, én egy jelentősen drágább városban (az internet szerint itt 75%-kal drágább az élelmiszer) költök mondjuk 7 eurót egy költősebb napon ételre. az kb 2000 ft. Ha hiszünk a 75%-os árkülönbségnek, magyar árakra átszámolva ez otthon 1300 ft-ból kijönne.


Na most ha van pénzetek erre a luxusra, csak nyugodtan, de ha emiatt a szüleidnek takarékoskodniuk kell akkor gondolkodj el hogy hogyan tudnád ezt az összeget mondjuk megfelezni, mert nekem sok.

2017. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
100%

3000 Ft napi szinten ritka sok.


1. keress gyorsabb recepteket a neten, és gyakorolj. Az elején minden nehéz, én sem régen tanultam meg... de kb, pakolással, elmosással egy óra alatt meg lehet lenni 2 napra főzött 2 fogásos kajával... ennyi időd meg kell, hogy legyen. Ha nézed az akciós újságokat, akkor menüt is tudsz tervezni, és spórolni is tudsz


2. Bizony le kell adni az igényekből. Én csak a környékünkön tudok legalább 5 kajáldát, ami egészségesebb azért a Mekinél, és bőven nem kerül a napi menü bennük 2000 Ft-ba, de gyanítom, 1500-nál is olcsóbbak. Csak azt értem, hogy te itt sznoboskodsz, hogy "hátttt azokattt én nem bíííííííííírnááááám megenniiiiii"... mintha csak a k...a drága kifőzde meg a McDonald's lenne a 2 opció. Mivel az uncsitesód egyetemista, gondolom, nagyvárosban laksz, lehetetlen, hogy ne legyen olcsóbb alternatíva.


3. Ha összejöttök csajok sem esne le a gyűrű az ujjacskákról, ha nem rendelgetnétek, haem főznétek. Biztos van tapasztaltabb szakács is a brancsban, ő még tanítani is tudná a többit.

2017. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:

Nagyon.

Reggelire általában én is péksütit veszek de az is max 400-500 ft(többet veszek vagy üdítőt stb).

Ebédelni pedig egy étteremben szoktam kb 1500 ft-ért (nagy adagot adnak és jót) (2-3 nap/hét)

(Egyetemi városról beszélek)

2017. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!