Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
79%
Aki megdolgozik a pénzéért, annak sok. Akkor is, ha nem minimálbért, hanem a többszörösét viszi haza. :)
2017. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek azzal, hogy ez rengeteg. Nekem a reggeli 200-400 forint: szendvics + tea vagy saláta + péksüti. Ebéd simán megvan 700-1000 forintból, akármerre járok is: hús + köret vagy pizzaszelet vagy gyros vagy egytálétel, rengeteg lehetőség van. Vacsorára itthon eszem, az sem több, mint a reggeli ára. Tehát mindennel együtt 1500-2000 naponta. Őszintén szólva én ezt is szívesen csökkenteném, mert ezt is borzasztóan sokallom. (De ahhoz tényleg főznöm kellene, de arra csak hétvégén van időm és energiám...)
2017. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem hogy költesz ennyi kajára. Én mostanában mindig éttermekben eszek vagy rendelek mert a meló miatt nincs időm sütni/főzni, és soha nem jött ki 1500-nél többre az ebéd. Mit eszel, kaviárt vagy libamájat?
2017. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
38%

Mi a tökért kell ennyit zabálnod? Egy mekis menü után még éhes vagy, tényleg? Testsúlyra gyúrsz?

Hány kiló vagy hány centihez? Valószínűleg teljesen rosszak az étkezési szokásaid, megszokásból többet zabálsz a kelleténél.


Három fogás, az mi az istennek kell?! Mindennap lakodalom van?

2017. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
68%

Inkább 90ezret költesz kajára havonta, minthogy megmelegítsd a tegnapi főttételt?


Vegyél több péksütit a tescóban. Kb 100 ft darabja, reggelente azt vidd el magaddal. Kávét meg vegyél automatából vagy kisboltból, ha nélkülözhetetlen a mindennapjaidhoz. De megvehetnél egy egész kalácsot is, 300 ft, egy hétig simán jó, ráadásul fincsi csokis krémmel van töltve. Mostanában rászoktam. De ha veszel egy nagy doboz müzlit 500ért, azt is be tudod lapátolni 2 perc alatt.

2017. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 A kérdező kommentje:

Ma ez volt az ebédem:

Francia hagymaleves, töltött gombafejek és kértem desszertet is, meg limonádét, 1900 ft-ot fizettem.

Reggelire vettem egy latte macchiatot, és egy szendvicset, ezer forint körül fizettem. Meg most hazafele vettem egy csomag fetasajtot, mert vacsorarára görög salátát csinálok, 700 forint volt.


Nem szoktam zabálni, én enni szoktam.

167 cm vagyok és 51 kg, kövérnek nem mondanám magam.

2017. okt. 9. 19:37
 27/73 anonim ***** válasza:
39%
sokra mész a kétezres menüvel az étteremben, magányosan. mert tuti, hogy egy osztálytársad se eszik veled...
2017. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
47%
Sok vagy nem sok, relatív. Ha te keresnéd meg a rávalót, lehet, hogy sokallnád. Ha más fizeti, akkor persze semmi sem sok. Szóval ez attól függ, miből. De mivel eddig minden választ, javaslatot hárítottál, eszedben sincs kevesebbet költeni, uram bocsá' otthon megfőzni egy kávét... így nem igazán értem, mire fel ez a kérdés.
2017. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem a kérdésed, te így szereted, így is fogod csinálni, mert meg is teheted. Mit ad hozza ehhez mások véleménye? 😏 Lehetne olcsóbban, meg sokkal drágábban is, meg pont ugyanannyiért tok másképp is. De te így. Más meg máshogy... Szerintem nem extrém sok, de lehetne bőven racionalizálni, csak neked nem celod. Ez (mármint a nem-racionalizálás) normális a te korodban, figyelembe véve, h láthatóan jo anyagi körülmények közt élsz.
2017. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 A kérdező kommentje:

# 27/

Miért, csak osztálytárssal szabad ebédelni?!:D

Bocsi, nem tudtam. Szólok is azoknak, akikkel találkozni szoktam ebéd előtt, hogy mostantól nem ehetek velük, mert nem járunk egy osztályba.

2017. okt. 9. 19:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!