Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
84%
küldd már el priviben az étterem linkjét, ahol ez a menü ennyiért, vadászok valami jó helyre. JA tudom, nincs honlapjuk...
2017. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
82%

Kávét igazán vihetnél termoszban, lefő mire elkészülsz, és spórolsz vagy 400 forintot.


Én holnap pl veszek egy grillcsirkerészt 250 forintért, mellé egy salátát 300ért, plusz tervezek még egy mignont 120 forintért. 780 kb és egész jó ebéd.

2017. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
69%
Azt hiszem, a kérdésedre megkaptad a választ. Sok. Én a 12. kerületben dolgozom (értsd: drága a környéken kajálni), de ellentétben veled, én a saját pénzemet (nem) költöm. Ha hétvégén bevásárolsz, eleve tudnál fôzni 2félét és kb szerdáig meg lenne oldva a kaja kérdés. Én sem érek haza 6-nál elôbb, de egy fél-egy órás kaját össze tudok dobni 2fôre. Sokkal olcsóbban kijön és nem kell mekiben enni. Kifogásod mindenre van, úgyis akkor fogod belátni, ha majd a munkával megkeresett saját pénzedet fogod költeni. Én fôznék a helyedben. Sok.
2017. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
74%

Te soknak érzed? Vagy a szuleid soknak erzik? Ha mindket kerdesre nem a valasz,akkor ne erdekeljen mas velemenye..amugy sok valoban,de ilyen árak vannak,ez van..

De ha kozepsulis vagy,ahogy szavaidbol kiveszem,miert nem fizetsz be menzara? Kb. Havi egy tizesbol megvan az ebeded,ami most 40 a fent emlitett aron...reggeli,este hazafelé kisboltbol peksuti es mondjuk dobozos kave(ebbol akar tobbet is vehetsz igy mindig lesz keznel)ha nincs kavefozotok..nem igazan ertem a kerdesed lenyeget sporolni szeretnel vagy csak le vagy dobbenve,hogy valaki szerint ez sok?

2017. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
25%
Abszolult átlagos összeg. Nekünk is ekörül van fejeként.
2017. okt. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
75%
Este 7 után is ehetsz, túrót vagy zöldséget, vagy túrót és zöldséget.
2017. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
53%
Én ugyan otthon lakom,18 éves vagyok, de magamnak főzik szinte minden nap. Peszkovegetáriánus vagyok, tehát vegetáriánus, és néha eszek halat is, és szoktam vegán kaját is csinálni, és amúgy ha nem iylen extrém hozzávalókat raksz bele, nagyon olcsó is. Illetve számos recept van, ami hamar kész van, és ízletes, próbáld ki!
2017. okt. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
12%

Eddig nem figyeltem meg mennyit koltok ebédre (hármunkra)

Meg neha athivjuk szuleinket vasarnap.

De én szinte mindig 2 napra fozok, amikor csak tehetem.

Meg sokszor bekészitek fagyóba toltott kaposztat nyersen zacskózva csak kiveszek egyet és megfőzöm.

Sztem ez is kis spórolás idővel és pénzzel is.

Neha anyu szol h tobbet főz ne főzzek.

Így belegondolva , akkor koltunk sokat ha húsokat veszünk. De amugy maximum zoldseg a levesbe vagy hozzavaló a kajához. Pl tészta ha nincs itthon. De 3000Ft nekunk eleg 3 bevasarlasra majdnem

2017. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
73%
Ha nektek nem sok, akkor kit erdekel kinek mi a sok? En csak azt nem ertem, hogy lehet ennyit zabalni minden aldott nap. Vagy visszakuldod a felet? Idom se lenne ennyit enni, de nem is tudnek.
2017. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mit csinálsz az egyetem mellett hogy futja erre, gondolom prostituálkodsz mint a legtöbb hasonló korú egyetemista lány. Így pedig nem is olyan sok, hiszen tarifától függően 4,5-6 óra alatt megvan a havi kajád. Amikor én egyetemista voltam 2008 környékén havi 7-10000 forintot költöttem kajára, igaz nekem spórolni kellett, mert fiú vagyok. Azaz a ribizliség, és az ebből fakadó magas életszínvonal kilőve.
2017. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!