Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költötök ebédre? Napi...

Mennyit költötök ebédre? Napi 3000 forint sok, vagy reális?

Figyelt kérdés

Költözés miatt az utolsó évemben az unokatestvéremnél lakom, mert a szüleim nem engedték, hogy egyedül éljek (részletkérdés, hogy szinte most is olyan, mintha egyedül laknék, mert az unokatesóm egyetemista, reggel 11-ig nagyon életjelet sem ad magáról). Szóval így már kiesik az, hogy anya főz, vagy tesz kaját a suliba. Ezért én csinálom ezeket.

Reggel folyton késésben vagyok, szóval gyorsan veszek magamnak kávét és péksütit, ez olyan ezer forint körül van. Ebédelni éttermekben szoktam a menük olyan 1500-2000 forint körül vannak. Próbáltam már a Mekiben enni, de másfél óra múlva már éhes voltam tőle, meg nem is jött be annyira.


Néha van, hogy főzök (péntek-szombat), de elég macerás még nekem, meg sok idő is, utána a takarítás, pakolás is minimum fél óra. És van, hogy nem is úgy sikerül, mint ahogy kellett volna, akkor 1-2 órát feleslegesen szenvedtem vele.


Péntekenként szoktunk elmenni nagybevásárlásra, olyankor veszek gyümölcsöket, zöldségeket, zabpelyhet, müzliket és különböző nasikat, délutánonként, este azokkal elvagyok, vagy ha itt vannak a barátnőim, vagy az unokatesóm csoporttársai, barátnői, akkor rendelünk valamit, de próbálok figyelni arra, hogy este 7 után ne egyek.


Szerintetek így sok a 3 ezer, ha senki nem főz rám?


2017. okt. 9. 18:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
59%

Nem tűnik fel senkinek, hogy troll kérdés?

Még ha igaz is, csak azért írta ki, mert azt hiszi mindenki irigyli és erre izgul. :)


El se tudja képzelni, hogy nem mindenkit tesz boldoggá, ha túlárazott snassz kajákért fizethet.

Könyörgöm hagymaleves meg töltött gomba? Átlag háztartásbeli kaja.

Limonádéért fizetni? Á.

Még ha tényleg különleges ételeket ennél.

2017. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
57%
Ma pl 1800,-ból föztem chillisbabot 4személyre és nem kell hozzá egyetem , hogy megtudd főzni. 😀 Majd rájössz , hogy sok a 3000,- a szinte semmire ha neked kell megdolgozni érte.
2017. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
57%

Hétvégi bevásárlás nem érte el a 10 e forintot, és egy hétre előre megvettem minden főznivalót (minden fogás húsos!), felvágottat, péktermékeket, sajtot, nagy csomag túró rudit... És ezeket hárman esszük.

Szóval köbö 3000/fő egy hétre, és ebbe benne van nasi is. Sz'al szerinted sokat költesz, vagy sokat költesz?

2017. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
23%

Még mindig 53as vagyok!

Egyèl amennyit szeretnél ahogy szeretnél!!!

Ne törődj a gyengejellemű irîgykedőkkel!!!!

Szeressed magad!! Egyèl!!!

2017. okt. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó te sem vagy komplett :D vagy csak trollkodsz.

Miére kéne irigykedni? A mértéktelen zabálásra?

2017. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
68%
Pont ez az hogy nem is "zabál mértéktelenül". Csak sokat költ. Napi két étkezésre.
2017. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem rengeteg, én heti 4 napi teljes étkezésem(reggeli ebéd vacsora) oldom meg ennyiből. És nem, nem eszem szemetet.

mai reggelim: teljes kiőrlésű zsömle, mézes sonkával és uborkával, valamint egy kávé. kb 200 forint

ebéd:paradicsomleves, rántott csirkemell rizzsel és savanyúval 700 forintos menü

napközben még egy kávé a büfében 120 forint.

vacsora: bundáskenyér paradicsommal és teával kb 100 forint.


Ma még sokat is költöttem, és sokat ettem/eszek.

2017. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
70%
Én 1000 forintból kijövök egy nap
2017. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
69%

reggeli: veszel a boltban banánt+ csinálsz reggelire egy tükörtojást. Ez mind max 300ft összesen.

ebédelni rengeteg a lehetőség pl gyrostál-1000ft körül, kínai 600ft, rántotthús/köret 1500 körül. Rengeteg kifőzde van, nem kell egyből étterembe menni...

2017. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
45%
Nem az, költsd a pénzt amíg tudod, mert miután nem lesz aki finanszíroz és ne adj isten nem fogod tudni ezt az életszínvonalat tartani amin most vagy, nagyon rosszul fogod érezni magad, hogy nem költöttél havi 90 ezret csak éttermi kajálásra. Használd aki amíg tudod.
2017. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!