Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a gyereknek mobiltelefon?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több alsós gyereknél látok mobilt és a minap elgondolkodtam hogy igazán szükségük van rá? Nem az ilyen egyszerűbb, olcsóbb készülékek hanem fényképezős meg hasonló...nem korai ez egy alsós gyereknek?

Ti hány éves korban kaptatok vagy hány éves korban vennétek a gyereknek?

_Raven_20/L


2010. máj. 30. 17:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
58%

Az én kislányom most 2.osztályos (most tölti nyáron a 9.t)

Ő most kapott egy telefont ami fekete-fehér elég jó kistelefon,de "gatyi".Bőven elég.

Ha elutazok valami tárgyalásra délután mindig bepötyög egy sms és elküldni :)

Úgy gondolom a mai világ nem lehet tudni mit hozz és én féltem a lányomat és nem árt ha van nálla mindig egy kis telefon amit ha elhagy akkor nem nagy anyagi esést jelent

így megtanul vigyázni a dolgára.

Néha felhív,de most az smst éli nagyon.

Ha átmegy a barátnőéhez akkor is küld egy smst,hogy:

"Anya nyugodj meg itt vagyok és minden rendben van" :D

Vagy felhív ,hogy "nincs semmi baj,xp anyukája most csinált nekik szendvicset és nemsoká mehetek érte"

Az a kikötés,hogy iskolába KIKAPCSOLJA,ha vége az utolsó órának akkoe pedig bekapcsolja,ha egyszer szól egy tanárnénije is akkor elveszem tőle.

Szerintem hasznos bár korai dehát ez van.

Az apjával így döntöttünk majd ha nagyobb lesz kap egy jobbat,most az érintőképernyős telefon tetszik neki (apunak,anyunak az van) így most olyat akar,de olyat most még BIZTOS nem fog kapni.

Sajnos tényleg sose lehet tudni mi történik ha van nálla az meg nem tud ártani.Az utcán (már amennyit nélkülem van lent)mondtam,hogy nem mutogatja senkinek,nehogy baj legyen.

2010. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem onnantól, hogy egyedül jár iskolába / haza.
2010. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
77%

Én akkor veszek nekik, ha már egyedül jönnek-mennek az iskolába, edzésre, különórára. a testvéreim 10 éves korukban kaptak, szerintem ez okés.

én 14 éves koromban kaptam első mobilomat.

24 N

2010. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
82%

én jórégen már 8-9 éves koromban kaptam mert a szüleim alig voltak itthon és ugyebár vezetékesről mobilt drága hívni.

meg amúgy 11-12 éves koromba meg a városba voltam egész nap,13 éves koromba pedig feljárkáltam pestre szóval szükséges volt.:)

16F

2010. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
82%

Én 9 éves koromban kaptam az első telómat, azóta is azt használom. Mondjuk már eléggé gagyi, de addig jó ameddig lehet használni...


A kérdéshez azt mondanám h akkor kéne neki amikor már egyedül járkál, hogy ne legyen a sok "hol van már?" baj.


13/F

2010. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
0%
É
2010. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
82%

én 4.ben kaptam meg először anyukám régi fekete-fehér kijelzős samsung telóját. 5.től kezdve pedig egyedül jártam edzésre tehát kaptam egy sony ericcson w300i-t. nagyon szerettem azt a telefont :(( 4 évig volt hű társam XD Sajnos most decemberben ellopták edzésre menet a buszon. Karácsonyra ezért most kaptam egy samsung érintőképernyőset. 8. osztályos vagyok

14/L

A húgom 2.os megkapta szintén anya régi már színeskijelzős samsungját, de csak arra használja, h mindent lefényképez vele. suliba meg el sem viszi!

2010. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
50%

"É"


Ez aztán a tömör vélemény! :)


Én ötödikesként kaptam az elsőt. Őskövület, használt, monokróm gagyiság volt, amin még billentyűzár sem volt. :)

ez másfél évet szolgált, aztán kaptam egy - ezúttal már - színes kijelzős Nokiát nyáron a születésnapomra. rá egy héttel benn felejtettem a fürdőnadrágomban és ezt csak két óra úszkálás után vettem észre, mehetett is a kukába. Visszakaptam a régit, majd nyolcadikban, karácsonyra kaptam egy újabb színes kijelzős Nokiát. ez három évig húzta, akkor odaadtam anyámnak - az öve elhalálozott - és megkaptam apámét, mivel ő egy szolgálati telefont kapott és azt használta. Ez tavaly nyár elejéig volt meg, akkor elhagytam egy buszos utazás alakalmával Londonban, a táskámmal együtt. Ezután kaptam a mostanit. Soha egyik telefonom sem volt csúcsmodell, fényképezni a jelenlegivel lehet, de nagyon pocsék minőségben. de úgysem használom. A telefon arra való, hogy telefonáljak vele. Minden egyébre van célszerszámom (zenehallgatásra mp4 lejátszó, fényképezésre digitális fényképező, amivel rövid videót is lehet csinálni, hangfelvevésre diktafon). Ezért általánosban cikiztek is anno, de tojtam bele, amúgy is különc gyerek voltam, eggyel több ok a csesztetésemre nem osztott, nem szorzott. és szerintem én ideális korban is kaptam meg, felesleges lett volna előbb.

2010. máj. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom 8 évesen,egy éve, kapott mobilt,(LG KP170)de ő csak akkor használja amikor elvisszük a barátnőihez,hogy tudjon szólni mikor menjünk érte, vagy pl.most voltak osztálykiránduláson és haza tudott szólni hogy mikor érkeznek és hogy hol várjuk őt,mert a tanára elég felelőtlen.De iskolába nem hordja,mert oda mindig megy érte a papája!Ja és azért van ez a hozzuk-visszük dolog a barátaival,mert nem a mi községünkben jár suliba,úgyhogy a barátai sem itt vannak!
2010. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
26%

8 évesnek mobiltelefon, hát te jó ég, milyen jól felejt itt mindenki ebben az országban... azok az anyukák és apukák, akik most rohannak a pici gyereknek ilyen baromságokat venni, 10 éve még keményen nyomták azokat a szövegeket, amiket most már, hogy mindenki majmolja a dolgot, elmaradnak.

Emlékszünk még?


"De fontos itt valaki"

"Gizdafon"

"Bunkofon"

"Zuhan a bukszindeksz öcsi?"


Most meg, hogy már a szigeten a punknak is ájfónja van, szép csöndben van mindenki, aki előtte még egy felnőttet is leszólt a telefonért :D



Én nem tévéztetnék meg telefonáltatnék gyereket, értelmetlen szerintem

Csak azért, "mer a zosztálytársak is" meg "nehogy kiközösítsék".

Hát, nehogy, még megsérül a lelke, ha nem tudja nyomkodni már az oviban, gratulálok kedves szülők, újabb bambageneráció nevelése folyamatban..... :(

2010. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!