Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a gyereknek mobiltelefon?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több alsós gyereknél látok mobilt és a minap elgondolkodtam hogy igazán szükségük van rá? Nem az ilyen egyszerűbb, olcsóbb készülékek hanem fényképezős meg hasonló...nem korai ez egy alsós gyereknek?

Ti hány éves korban kaptatok vagy hány éves korban vennétek a gyereknek?

_Raven_20/L


2010. máj. 30. 17:46
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
63%

Én 6 éves koromban kaptam az elsőt, de alig használtam, aztán 8-9 évesen kaptam kb egyszerre kettőt, amiket még ma is használok [Nokia 7373 és Nokia 6300], jó volt, hogy ilyen korán volt már telóm, nekem ha lesz majd gyerekem, szerintem az elsőt kb 9 évesen fogja kapni.


És ettől eltekintve, most vagyok 6.-os, és eddig mindig színÖTÖS volt a bizonyítványom, szóval nem lett semmi bajom :D

2010. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
62%

Én azt mondom attól is függ,mennyire érett a gyerek én pl. 10 évesen kaptam ( ma már ez az átlagos)de csak azért mert 2-től 6-ig egyedül voltam a házban.Szerintem ha jó a gyerek adhatunk neki 10 - 12 évesen is.


13/F

2010. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
45%

Én 3.-os koromban kaptam egy sz*r telefont. Visszagondolni is szörnyű, h milyen volt, aztán 5.-ben egy jót. Az van most is és IMÁDOM!!!!

Nem a legmodernebb, de mindent lehet vele, amit az újakkal is. Van kamera, Bluetooth, lehet vele zenét hallgatni, éles képeket csinál és van rajt egy csomó hely.

2010. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó vagyok!

13L

2010. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
70%

Első telefonom az az apámé volt , ő vett újat és én ugy kaptam meg , cs annyit tudok h Siemens volt asszem a35 v nemtom ... masodik az Nokia ez is fekete-fehér , azt 8-9 éves koromban kaptam . A mostani telefonom Sony Ericcson W395 1 éve van ! ugy h senki se sirjon h jaj nekem nem a legujabb vn mer nekem még sza-ros téglafonom volt ikor a többiek már nyugodtan zenét halgattak stb.8dik év végén kaptam új telefont !


Sztem 10 éves kortól ajánlott , de ha már naon sir a gyerek (nem kell elkényesztetni ) akk jobb ha veszünk 1 ujat ... pl. ha már naponta mondja h a 6 évvel fiatalabb unokatesomnak jobb teelfonja vn min nekem :D pl ilyenek !


15/F

2010. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
79%

16:27es vok !

ja eslő telefonom 7 éves koromba kaptam de sztem semmi haszna nem volt cs néha hivtam ha vmit nem tudtam pl. hol a kaja meg ilyenek stb.

2010. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem nem jól tetted fel a kérdést. KELL egy gyereknek egyáltalán mobil? Szerintem nem. Én 17 éves koromban vettem magamnak a legelső keresetemből. Régen is felnőttek telefon nélkül, úgy gondolom az én gyerekeim is felfognak. Kiközösítik őket? Ugyan már. Az én gyerekemből nem lesz majom. Kisgyerekeknek nem csavarogni kell, pláne nem este nyolcig.


Bátyámék elsős korukban vettek a gyereknek telefont, mindjárt valami "menőt". Meg is nézhetik magukat. Elcsavarog otthonról, idősebbekkel barátkozik, kis nagyképű hülyegyerek magyarul, szinte nem is bírnak vele.


Gratulálni tudok én is a sok "mobilos" szülőnek. Szép, vagyis szebb jövőt!

2010. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
39%

Nah jah! Az én húgom 6 vagy 7 évesen kapott most 9 éves és 2 telefonja van! 2 !!!

Én az elsőt 8 vagy 9 évesen kaptam! Húgom meg am kb. heti 1× telefonál! Egyre sincs szüksége!

2010. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

Én nyolcévesen kaptam, nagyon régi volt és szinte csak telefonálni lehetett vele, de olyan boldog, mint mikor nekem adták (anya régi telefonja), azóta sem voltam, pedig már jó néhány év eltelt azóta. Szerintem nem csak az a szempont, hogy szükséges-e vagy sem. Nyilván sokkal indokoltabb, ha egyedül jár/messzebbről jön, stb., de nem csak ez lehet szempont. A társadalmi nyomás ilyen szempontból napról napra nő, aki még iskolás/középiskolás, érzi is magán. Alsóban még elég egy kis telócska, amivel meg lehet csörgetni anyut, de ált. isk. felső tagozatában mér mind kellenek a fent említett extrák.


Ha nincsen telefonod, az egy idő után olyan, mintha a fél karod hiányozna, vagy legalábbis úgy kezelnek miatta. Tudom, erre a klasszikus válasz, hogy olyan társaságot kell keresni, ahol hasonlók vannak, akiknek nincsen telefonjuk, vagy olyanokkal kell barátkozni, akik nem emlegetik fel, de egyik sem jó megoldás, mert vagy együtt fognak sóvárogni, vagy a telefonmentes gyereknek kisebbségi érzése lesz, mert a barátja adott esetben felhívhatja az anyukáját, stb., tapasztalatból mondom, hogy időnként szinte fizikai fájdalommal jár látni a közeli, jó barát kezében az áhított tárgyat.


Mindezt természetesen csak úgy kell megadni a gyereknek, ahogy az anyagi helyzet engedi. Ez csak ez én véleményem, bocsi mindenkitől, ha olyasmit írtam, ami már elhangzott, nem olvastam végig a válaszokat.

2010. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
79%

Most elolvastam:


" Régen is felnőttek telefon nélkül, úgy gondolom az én gyerekeim is felfognak. Kiközösítik őket? "


Igen, ki. Másrészt háromszáz éve megvoltak oltások nélkül, csak a gyerekek fele meghalt. Nem azért mondom, mert a mobil létszükséglet, hanem mert a fejlődő technika nem rossz.

2010. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!