Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól kell a...

Hány éves kortól kell a gyereknek mobiltelefon?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több alsós gyereknél látok mobilt és a minap elgondolkodtam hogy igazán szükségük van rá? Nem az ilyen egyszerűbb, olcsóbb készülékek hanem fényképezős meg hasonló...nem korai ez egy alsós gyereknek?

Ti hány éves korban kaptatok vagy hány éves korban vennétek a gyereknek?

_Raven_20/L


2010. máj. 30. 17:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
0%
Am az utolsó előtti 11/L
2010. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
97%
Véleményem szerint az, hogy ha egy gyereknek van telefonja, tévéje, számítógépe, attól még nincs elkényeztetve. Ezek ma teljesen hétköznapi használati tárgyak. Persze húsz évvel ezelőtt luxus lett volna, de a mai viszonyokat ne hasonlítsuk össze a húsz évvel ezelőttivel. Tény, hogy lehet élni ezek nélkül is, meg mi is felnőttünk valahogy, de ilyen alapon lehet gyertyával is világítani és a patakban mosni. Életben maradnánk, de ha már van villany és mosógép, akkor miért ne használjuk? Nálunk mind a két fiamnak (meg nekem is) van saját tévéje, dvd lejátszója és számítógépe. Nem azért, mert hű de jól állunk anyagilag, nem plazmatévé, nem extra gép és a dvd is noname, de mivel van köztük hét év korkülönbség, egyértelmű, hogy mást néznek a tévében és mást játszanak a gépen, ill. a nagy tanulásra is használja, és nem lenne szerencsés, ha egymást lökdösnék el a gép elől. Tudom, gép nélkül is van élet, mi is boldog gyerekek voltunk számítógép nélkül, de mivel akkor még nem volt átlag felszerelés mint most, nem is éreztük a hiányát. De arra azért emlékszem, milyen boldog voltam amikor megvették a szüleim az első színes tévét. Tudomásul kell venni, hogy a világ halad, de akkor már haladjunk vele és ne menjen el mellettünk. De szerintem ha a gyerekeinknek megvan mindez a "luxus", attól még törődhetünk velük. Az én kisebbik fiam pl. ahogy hazaér a napközis táborból, azonnal megy le a térre gördeszkázni, estig nem is látom, nemhogy gépezne! De amikor hazaér, megbeszéljük az aznapi történéseket, foglalkozok vele. A kettő nem zárja ki egymást.
2010. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
22%

Kedves utolsó, ha jól értem, te is úgy tévézteted meg gépezteted a gyerekeket, hogy fogalmad nincs, mit néznek. Igazából ERRE jó az, ha egy tévé van meg egy gép.

Ki ne találjuk, hogy annyira fontos dolga van két gyerkőcnek, meg munkája, hogy ahhoz muszáj ennyi vacak otthonra. Ugyan. Csak akkor oda kellene figyelni, de az nehéz, az energia :)

2010. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem zárt ajtók mögött, kommunikáció nélkül élünk, ezért tudom, hogy mit néznek, mit játszanak. Sőt, a kicsinél még meg is válogatom mindezeket! A 17 évesnek meg azért érdekes lenne, ha megszabnám mit nézhet a tévében... Nálunk a tévé és a számítógép nem gyerekőr. Szerintem ettől még bőven odafigyelhetek rájuk, törődhetek velük, ez nem ettől függ. Amikor én gyerek voltam, egy tévé volt, az is fekete-fehér, de ettől még nem kaptunk több odafigyelést.
2010. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

Annyi buta válasz van itt.

14 év elött ne kapjon telefont meg nemkell számítógép meg nemkell tv.

Hát gratulálok

Kezdjük a telefonnál:

-mégis mivel hívja fel a szüleit ha tovább akar maradni valahol,vagy ha gáz van.Vagy esetleg mivel hívja át a haverját?galampostával,vagy füstjellel?-.-

Számítógép:

-itt éli ki magát minden gyerek.főképp az internet.ott tud beszélni a barátaival,találkozókat szervezni stb.

Tv:

jujj a tv káros a gyerekre.mégis miért lenne az?mert megnéz egy akciófilmet?

hol értesüljön a hírekről,a rengeteg dologról ami a világban történik?


Ha egy gyerek normális erkölcsi nevelést kapott még kiskorában akkor nemfog ponróképeket küldözgetni mindenkinek,nemfog telefonbetyárkodni,és fel tudja majd fogni hogy mi van körülötte

2010. júl. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Én 3.-os voltam..Akk fekete-fehér volt most 6.ban kaptam újaT.:
2010. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Én 4. osztályos koromban kaptam az első mobilomat mert eléggé önálló voltam. De nem volt nagy dolog csak egy ilyen 15000 forintos történet ami téynleg csak telefonálásra jó.
2010. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Manapság érintőképernyős telefon kell a gyereknek. Amin van oprendszer
2011. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
45%
Az én gyerekemnek sgs2 van
2011. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
Én 3.-ba kaptam meg mamám telefonját, 5.-be anyáét és még mindig az van.Szeretnék egy érintőképernyőset.Lehet hogy korai, de olyan rossz, a fél osztálynak van, az iskolába, a reklámokba, újságokba, tv-be meg mindenhol azt látom, de nem kaphatok csak 8.-ba.
2012. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!