Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elfogult lennék vagy jól...

Elfogult lennék vagy jól látom a helyzetet?

Figyelt kérdés

13 éves kamaszlány édesanyja vagyok.

Nem egy angyal a lányom ez tény,vannak vele problémák mostanság,bár hozzáteszem ez utóbbi egy évben erősödött fel.

A problémám a kővetkező:

Az osztályfőnöke felhivott hogy a lányom nem mehet osztálykirándulásra.

Az okok:

-Dohányzott iskolán kivül,de iskola időben.Többen voltak,akik kilógtak de csak őt látta valaki nem konkrétan az osztályfőnöke

(Ez felmerült már problémaként próbálom/próbáltam kezelni én sem értek vele egyet)

-Az egyik lánnyal vica verza k...ták egymást ezt az osztàlyfőnök is elismerte,tehát mindkèt làny szidta a másikat.

Ő ezután felhivott hogy ez miatt nem mehet kiràndulásra.

Az én gondom:

Kértem az osztályfőnököt hogy hadd beszéljük ezt úgy meg hogy én is beszélek a lánnyal hogy ő miért engedi ezt magának,de a ofő közölte hogy ez abban az esetben lehet ha a lány anyja is jelen van.

Másnap közölte hogy a lány anyja elzárkózik az ilyen fajta beszélgetésektől,ilyenről szó nem lehet.

Tegát a lényeg több gyereknél több probléma merült fel,mégis a lányom kapott büntetést a többiek nem.

Őt egyedül kiközösiti.

(Úgy érzem!)

Az igazgatóhoz szeretnèk illetve fogok fordulni,mert úgy érzem hogy igy nem is tud normális irányba mozdulni a lányom/igy is nehéz vele/mert igazságtalanságot érez.

Erről én nem szóltam a lányomnak ő csak a saját gondolatában azt fejezi ki hogy úgy érzi nem fer vele az ofő.

Minden választ köszönök ki mit gondol erről,én látom rosszul?


2017. dec. 19. 20:16
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm,elég is.

Akkor sem hagyom.:)NEM fogom hagyni,hogy fogadja el

a következményt ha azt látja hogy vele másképp bánnak.

2

Irtam

Nem helyes dolgokat tesz ez tény,nyugodj meg tőlem is megkapta a büntetését,de inkább ne menjünk bele hogy mi az etalon a mai 13 éveseknél.

2017. dec. 19. 20:49
 12/40 A kérdező kommentje:

1

Nem ő szaladt anyucihoz,hanem az osztályfőnöke hivott bár ezt leirtam,gondolom elkerülte a figyelmed.

Az hogy mi volt a mi korunkban és most arrol inkább ne nyissunk vitát szerintem,mindketten tudjuk hogy teljesen másvilág,feltételezem te is hasonló korú gyermekedet neveled és jártass vagy ebben.

Vagy nem?

2017. dec. 19. 20:52
 13/40 anonim ***** válasza:
75%

Tisztázzunk valamit. Neked ahhoz SEMMI KÖZÖD, hogy a többiek mit csináltak és milyen büntetést kaptak. Egyáltalán semmi. Neked ezzel nem kell foglalkoznod, mert nem a te dolgod.

A többiek viselkedésétől függetlenül a te lányod ugyanúgy elkövette azokat a dolgokat, amik miatt MEGÉRDEMELTEN kapott büntetést. Igazságtalannak érzi? Kellemetlen. De megérdemelte. Ha nem akar több ilyet, akkor tanuljon meg viselkedni.

Nem szeretem a szülőket hibáztatni a gyerek elfajzásáért, de nálatok egyértelmű, hogy a te hibádból lett ilyen. Talán mások cseszegetése, a saját igazságod követelése meg hőbörgés helyett ideje kicsit odafigyelni a SAJÁT gyerekedre, a SAJÁTODRA, és nem azt lesni, hogy a másiké mit csinált vagy mit nem.

Ne forgolódjál te sehova senkihez, hanem ülj le szépen otthon a lányoddal és rázd helyre, különben ennél sokkal, de sokkal rosszabb dolgokat fog csinálni 1-2 év múlva.

Ha már megszülted, tanuld meg nevelni is, könyörgöm. Ha putris, útszéli tudjukmi módjára viselkedik már most, akkor az is lesz belőle, főleg, mert te ilyen lelkesen asszisztálsz hozzá. Ne másokat hibáztass és ne a többi gyerekkel törődj. A sajátoddal. Pont. Felesleges védeni, a börtönben sem fog majd egyenlő elbánásban részesülni, csak mert ő sem lopott többet, mint a többiek.

Kapard össze magad, különben 5 év múlva már a 3. apától született 3. unokát fogod otthon dajkálni, miközben a kedves kislányod félúton lesz a családsegítő meg a bíróság között. Ott aztán már magyarázhatsz a dirinek...

2017. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Ok.

Fejezzük itt be.

Köszi mindenkinek.

Kielégitő választ kaptam.

2017. dec. 19. 20:55
 15/40 anonim ***** válasza:
81%

Nem kérdező, én hasonló korú gyerek vagyok(16). És ha én viselkedek ilyen proli módon mint a te lányod, akkor én még otthon is kapok két nagy pofont, mivel mifelénk nem divat így viselkedni, sem otthon, sem az iskolában.


Oké, menj az igazgatóhoz, de ne lepődj meg ha tényleg kirúgják. Cigizésért még az alja helyeken is eltanácsolás jár. A lányod megérdemelte a büntetést, inkább örüljetek hogy ilyen könnyen megúszta.

2017. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Miért van az hogy ahol én lakom a 13-14-15 évesek szájából lóg a cigi,pl itt a lakótelepen is.

És nem putris helyen élünk.Ki ne találja már senki hogy ez csak az ország egyes részeire jellemző.

A másik leirom huszadjára nem az iskolában dohányzott!!!!

De még a 1000 méteres körzetében se.A városban,”látták”.

2017. dec. 19. 21:01
 17/40 anonim ***** válasza:
63%

Na jó ácsi ne neked álljon már feljebb, hogy a gyerekedet nem sikerült megnevelni! Kit érdekel hogy a többit büntetik-e? A gyerekedet ha leszidod, Téged érdekelne ha azzal védekezni hogy másokra mutogat? Milyen példát mutatsz? Nem csoda hogy ilyen a gyerek.....bakker még neked áll feljebb hogy bemennél az igazgatóhoz..A helyében közölném hogy anyuka ne itt csapja el az idejét, hanem foglalkozzon azzal a gyerekkel mert nem csak kipottyantani kell.


Ezért tartunk itt, hogy ilyen ribik a mai csajok és tahók a mai srácok nagy része, mert a szüleiknek áll feljebb ha valaki vegre megbünteti őket! Hányadék, de komolya.

2017. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
80%

Szóval iskolaidőben volt, de nem az iskolában.

Örülj, hogy csak ennyi a bünti hogy nem mehet osztálykirándulni. Amúgy ha ilyen lányod van, duplán örülj hogy nem mehet, első este részegen fetrengene egyik osztálytársa alatt......

2017. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
52%

13 évesen honnan van cigije? Honnan van rá pénze ? Ki vette meg?

Nem az ofővel beszélnék hanem a lánnyal!

Lehet spártainak tűnik de nem hogy kirándulásra nem mehetne, de nég iskolába sem egyedül.

Teló, fb stb sem.

Most kell megfognod mert nagyobb baj is lesz ebből.

Nyolcadikos? Akkor nem sokára új suli, új barátok.

2017. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 érdekel0 ***** válasza:
86%

Az én lányom is 13 és nem bagóznak illetve nem lógnak ki a suliból.

Nem is értem nálatok ez hogy lehetséges.

Azt hogy igazságtalannak érzed,hogy nem egyenlő a büntetés,azzal nem értek egyet.

Ő lógott,bagózott,k@zott.

Lehet a másik lánynak "csak" az utolsó a bűne.

Jó,hogy megvéded a lányod illetve a gyerekeket is meg kell tanítani,hogyan álljanak ki magukért,de ez szerintem sem az az eset.

Tanulja meg,hogy van következmény és a két kis bájos szeméért nem fogja anya kihúzni a szrból.

Talán ha bocsánatot kérne.

Ha felajánlaná,hogy megváltozik,hogy segít bármiben,meglágyulna az ofő.

Május még hol van.A legtöbb helyen csam akkor mennek.

Én inkább ebben támogatnám,mint balhézni a dirivel.

2017. dec. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!