Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elfogult lennék vagy jól...

Elfogult lennék vagy jól látom a helyzetet?

Figyelt kérdés

13 éves kamaszlány édesanyja vagyok.

Nem egy angyal a lányom ez tény,vannak vele problémák mostanság,bár hozzáteszem ez utóbbi egy évben erősödött fel.

A problémám a kővetkező:

Az osztályfőnöke felhivott hogy a lányom nem mehet osztálykirándulásra.

Az okok:

-Dohányzott iskolán kivül,de iskola időben.Többen voltak,akik kilógtak de csak őt látta valaki nem konkrétan az osztályfőnöke

(Ez felmerült már problémaként próbálom/próbáltam kezelni én sem értek vele egyet)

-Az egyik lánnyal vica verza k...ták egymást ezt az osztàlyfőnök is elismerte,tehát mindkèt làny szidta a másikat.

Ő ezután felhivott hogy ez miatt nem mehet kiràndulásra.

Az én gondom:

Kértem az osztályfőnököt hogy hadd beszéljük ezt úgy meg hogy én is beszélek a lánnyal hogy ő miért engedi ezt magának,de a ofő közölte hogy ez abban az esetben lehet ha a lány anyja is jelen van.

Másnap közölte hogy a lány anyja elzárkózik az ilyen fajta beszélgetésektől,ilyenről szó nem lehet.

Tegát a lényeg több gyereknél több probléma merült fel,mégis a lányom kapott büntetést a többiek nem.

Őt egyedül kiközösiti.

(Úgy érzem!)

Az igazgatóhoz szeretnèk illetve fogok fordulni,mert úgy érzem hogy igy nem is tud normális irányba mozdulni a lányom/igy is nehéz vele/mert igazságtalanságot érez.

Erről én nem szóltam a lányomnak ő csak a saját gondolatában azt fejezi ki hogy úgy érzi nem fer vele az ofő.

Minden választ köszönök ki mit gondol erről,én látom rosszul?


2017. dec. 19. 20:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
22%
Milyen emberek írnak ide?! Basszus, nem lehet felfogni, hogy azonos bánásmdban részesüljön mindenki egy iskolában? Amúgy elszívott egy cigit, baromi nagy dolog tényleg, nagyjából az összes tinédzser menőzik a cigivel. Igen, a ti gyereketek is!
2017. dec. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
56%
Hát utolsó, nem. Nálunk pl. kifejezetten gáz a cigi mert bűzlenek utána akik szívták.
2017. dec. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
89%
22 manapság már szerencsére nem akkora divat, mint 20 évvel ezelőtt mondjuk, de azért nem gondolom akkora dolognak ha egy tinédzser elszív egy szálat, az egészségének árt vele, ez tény, de nem tudom, hogy egy osztálykirándulásnak mi köze van ehhez, szerintem semmi. Amúgy nem támogatom a dohányzást, sőt. Ha ilyen szankciók vannak, azok legyenek egyértelműek, akár ki lehet írni a tanterem ajtajára, hogy akit cigizésen kapnak, nem mehet kirándulni és mindenkire ez vonatkozzon, ez így korrekt. Mellesleg az sem fair, hogy az ofö csak egy olyan megoldást tudott kitalálni, amibe a másik szülő simán beleszólhat, ellehetetlenitheti az egész megbeszélésnek a lehetöségét. Ha ő nem akarja megbeszélni az egy dolog, de nehogy már ezért legyen büntetve a lány, nem ő tehet róla, hogy másik anyuka nem akar beszélgetni.
2017. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
65%

23 a lány azért van büntetve, mert nem tudott viselkedni. Ehhez másnak semmi köze.


Amúgy megértem a tanárt. Egy osztálykirándulás nagy felelősség, és olyan gyerekre figyelni, aki lóg, suliidőben gyerekfejjel bagózik és k.rvázza az osztálytársát, nem akarnak a tanárok. Maximálisan jogos a büntetés.

A másik lánynak valószìnűleg nem volt még ennyi minden a rovásán.

2017. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Mindegy a lényeg ugyanaz !

NEM HAGYOM A LÁNYOMAT!!!

És lehet hogy csak én érzem így de max huszonévesek válaszoltak,akiknek finjuk nincs a gyereknevelésről vagy ha tévedek az ő gyerekük mintagyerek.

2017. dec. 20. 10:49
 26/40 anonim ***** válasza:
45%
azért megnézném, ha ugyan azon hibáért titeket kirúgnátok a kollegát meg nem, hogy állna a szátok :/
2017. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
29%
*titeket kirúgnának
2017. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
74%

Én 2 gyerek anyja vagyok, már kifejtettem, hogy gázul állsz hozzá. Ne a dirihezz fuss mert kiröhög. Inkább fektesd az energiád a lányod fejmosására, nem ártana..


És ne hidd hogy mindenki mas tini aki válaszolt. Feltettél egy kérdést, hogy rosszul látod-e. Igen, rosszul látod a válaszolók 95%-a szerint. Ez volt a kérdésed célja hogy megtudd, nem? Akkor most pattogsz?

Ne hagyd a lányod. Neveld meg! De hogy bemész a dirihez ezek után...már bocs de ha az én lányom 13 évesen iskolából lógna és bagózna, meg az ofő füle hallatára káromkodna, ÉN magam mondanám hogy nem mehet kirándulni, a suli tanárai előtt meg a pofámról lesülne a bőr, nemhogy még pattogjak hogy a másikat miért és hogyan büntetik......illetve menj csak be a dirihez, de elnézést kéretni a lányoddal, és megígértetni hogy nem fordul elő többet.


Nem lehetsz egy jó szülő..

2017. dec. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
69%
Elolvastam a kérdést, aztán a kommeneteket majd ismét a kérdést. Idézlek: "Elfogult lennék vagy jól látom a helyzetet?" A válaszolók nagyon nagy hányada leírta és kifejtette, h igen elfogult vagy és nem látod jól a helyzetet. Én is egyetértek a nagy többséggel. De te ezt nem akarod elfogadni, neked akkor számított volna a mi véleményünk, ha az a te igazadat szolgálja. Ergo: megerősítést vártál, amit nem kaptál meg, most meg mindenki hülye, fiatal, nem ért meg stb. Én inkább jó alaposan magamba néznék a helyedbe, a lányod nem véletlenül lett olyan amilyen.
2017. dec. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, nem nem vagyok mintagyerek, viszont nem cigizem és nem k**válkodom mint lányod. De rendben, támogasd csak, és hamarabb lesz gyereke mint 8 osztályos végzettsége. De jó szülő vagy, rugasd csak ki nyugodtan, egy életre hálás lesz neked.
2017. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!