Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lányom olyan fb...

16 éves lányom olyan fb profilképet állított be, hogy egy szál bikini felsőben van, kb mindene látszik. A férjem szerint ezt nem kéne hagynunk, de mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Nem vagyok prűd, de konkrétan majdhogynem kivan a melle, és ráadásul a profilkép nyilvános ugye. Már próbáltam beszélni vele, hogy ezt nem kéne, és nagyon csinos lenne egy visszafogottabb képen is, de elküldött hogy semmi közöm hozzá. Az apja nagyon mérges, azt mondta hogy ő nem lesz ilyen kedves, úgyhogy érjem el valahogy hogy kicserélje.

Azt is mondta hogy ki kéne kapcsolnunk a wifit meg elvenni a telefonját, tabletjét ha másképp nem megy. Hajlik rá, mert engem is bosszant, hogy úgy néz ki a képen mint egy kis... le sem írom mi, és már az összes fiú/férfi ismerőse lájkolta szinte, beleértve még néhány tanárát, vagy például a 45 körüli szomszédunkat, ettől még a hideg ráz.... Ti hagynátok? Ha nem hogy lépnétek fel hatásosan?


2018. jún. 3. 07:24
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, nehogy már egyetértsen mindenki azzal, hogy ez teljesen normális!

Én is 16 éves lány vagyok, mondjuk én nem használom sűrűn a közösségi oldalakat, mármint ritkán rakok ki képet, kábé évente egyszer. Nem tudom, hogy a te lányod mennyire aktív és milyen képeket szokott kirakni, de ez tényleg erős szerintem is. Mert ha lefotózza magát és megvan a telefonjában a kép vagy kinyomtatja és kirakja a szobájába, az oké, de hogy felrakja az internetre úgy, hogy mindenki lássa, az sok. Anyukám egyszer nézegette az osztálytársaimat Facebookon és talált egy lányt, aki tényleg nagyon szép, de a profilképe neki is elég szexis volt, ami egy modellképnek nagyon jó lenne, de profilképnek sok. Tényleg szép a lány, de akkor 14 éves volt, ami túlzás volt tőle. Instagramra meg bikinis, tengerparton fetrengős képet rakott ki 15 évesen.

Nekem is szólna anyukám és apukám is, ha ilyen bikinis képet raknék ki, de még akkor is, ha nem látszódna ki a mellem. Biztos kiverné a biztosítékot, márcsak azért is, mert nem ezt szokták meg tőlem. Ebben a tekintetben pont olyan vagyok, mint a lányod, nem az a lázadós, rossz kamasz.

Szerintem mondjátok meg neki még egyszer, hogy a képet megtarthatja, csak szedje le a fb-ről. Mondd meg neki, hogy ez alapján lehet, hogy az iskolában sem lesznek róla jó véleménnyel. Nálunk az ilyen lányokat le......-ozzák, ami nyilván nem jó az illetőnek. Ha ezután sem veszi le, nem rossz ötlet az otthoni wifi kikapcsolás, tablet elkobozás.

2018. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!