Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szóltok bele 13 éves...

Mennyire szóltok bele 13 éves lányotok tovább tanulásába?

Figyelt kérdés
Idáig kitűnő tanuló, rengeteget tanul angolt mellette elkezdte az oroszt. Az volt a célja, orosz nyelvű gimnáziumba megy tovább tanulni. Most meg közölte eladó szeretne lenni, mert a barátja meg kőműves akar lenni. Az apja közölte vele, ha nem gimibe megy nem támogatja jelzés volt, hogy lemondta a telefont és nem ad költőpénzt. Mi elválltunk, én nevelem de az apja fizette idáig a külön órákat. Úgy vagyok az ő élete neki kell tudni mi is szeretne lenni, de egy tini szerelem miatt eldobná a jövőjét. Az apja arra kért én töltsem ki és a jelentkezési lapot, mert nekem kell aláírni.
2018. okt. 9. 18:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Amikor az én lányom 13 éves volt akkor én teljesen rábíztam, úgy voltam vele hogy ő tudja mit akar, és én nem akartam kényszeríteni.
2018. okt. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

13 évesen nem szabad ezt rábízni. Menjen gimibe, vagy középiskolába, és legyen egy érettségije, utána azt tesz, amit akar. Amikor te voltál ennyi is engedték, amit csak akarsz? Az ő élete, ez tény, de még egy kis taknyos, akinek iránymutatásra van szüksége.

És: én nem ítélem el a szakmabelieket, de eladónak lenni nem cél. Ha mondjuk szakács, pék, könyvelő, nővér, tökömtudja mi akarna lenni, azt mondanám, oké. De eladó? Ne nevettessük már ki magunkat. Az lehet simán érettségi után.

2018. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nekem segítettek, tanácsokat kaptam. De alapvetően én döntöttem.


30 évesen már sajnálom hogy nem küldtek erősebb suliba a szüleim akaratom ellenére. Az eszem meg lett volna hozzá. Viszont az is tény, hogy tanulmányilag középszerű iskola volt, de emberileg elképesztően sokat adott. És ma is úgy gondolom, hogy szuper 4 év volt. De többre vihettem volna..

2018. okt. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
Biztos, hogy közbelépnék a helyedbe, és az eredetileg neki való gimibe menne, akár hogy cirkuszolna. Ha elvégzi majd utána oda megy ahová akar.
2018. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én sem akarom, hogy amiért küzdött eldobja egy ilyen indokkal. De ha beszélgetni akarok vele akkor üvöltözik, hogy a szerelmét nem adja fel egy suli miatt. Állítólag a fiú azt mondta ha nem egy suliba mennek vége a kapcsolatnak.
2018. okt. 9. 19:22
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
5 Akkor legyen vége, kis mitugrálsz p.cs..
2018. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha ilyet mondana, és hisztizne két pofon kíséretében adnám fel a jelentkezési lapot a gimnáziumba. Gimnázium vagy szakközép iskola az alap után csinál amit akar.
2018. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%
Én annak vagyok a híve,hogy tanuljon amit szeretne. Egy eladó szakmát sem kell lenézni,de azt lehet végzettség nélkül. De tuti nem hagynám,hogy egy kamasszerelem miatt elcsessze a jövőjét. Mert ez túl mutat azon,amit szeretne az életben ez a rózsaszín köd effektus,ami 1-2 éven belül elmúlik aztán már bánni fogja szóval én közbelépnék
2018. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy próbáld meg vele nyugodtan megbeszélni azt is, hogy ha egy srác ilyeneket mond, akkor az nem jófajta szerelem. Mert lesz, ha nem egy suliba mennek? Gondolom egy városban maradnak (legalább lakhelyileg). Milyen srác az, aki ennyi miatt eldobná őt? Vagy mi jön közbe? Így már nem tudja garantálni a srác, hogy nem talál a suliban mást maga mellé? Kicsi még a lányod, és nem fejlődött ki az önértékelése, de nem kellene hagyni, hogy ennyire lebecsülje magát. Egyáltalán miért egyértelmű, hogy neki kellene alacsonyabb végzettséget szereznie azért, hogy egy helyre járjanak a barátjával? Ha már mindenképp, miért nem a barátja tesz lépéseket?

Egy 13 éves még gyerek, ne bízd rá (és egy másik gyerekre) ilyen szinten a jövőjét.

2018. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy 13 éves gyerek nem képes felmérni egy ilyen döntés súlyát és következményeit.


Tanuljon, amit szeretne, ez természetes, de nem szakunkásképzőben.

2018. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!