Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szóltok bele 13 éves...

Mennyire szóltok bele 13 éves lányotok tovább tanulásába?

Figyelt kérdés
Idáig kitűnő tanuló, rengeteget tanul angolt mellette elkezdte az oroszt. Az volt a célja, orosz nyelvű gimnáziumba megy tovább tanulni. Most meg közölte eladó szeretne lenni, mert a barátja meg kőműves akar lenni. Az apja közölte vele, ha nem gimibe megy nem támogatja jelzés volt, hogy lemondta a telefont és nem ad költőpénzt. Mi elválltunk, én nevelem de az apja fizette idáig a külön órákat. Úgy vagyok az ő élete neki kell tudni mi is szeretne lenni, de egy tini szerelem miatt eldobná a jövőjét. Az apja arra kért én töltsem ki és a jelentkezési lapot, mert nekem kell aláírni.
2018. okt. 9. 18:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem engedném, ilyen hirtelen fellángolás és indok miatt. A jövője a tét, ahogy te is írtad.

Két év múlva szétmennek a pasijával, aztán rinyál majd, hogy miért nem a gimit választotta. Ha olyan nagy a szerelem, tudnak találkozni iskola után/hétvégén is.


Végezze el a gimnáziumot, a nyelvtudás fontos, az orosz még hasznára válhat (én is perfekt vagyok belőle, a környezetemben elég ritka, hogy beszélik), aztán ha érettségi után annyira eladó akarna lenni, elvégezheti még.

2018. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

Most olvastam a kommented, hogy a kis p*cs azt mondta neki, vége, ha nem abba a suliba megy.


Akkor ezzel el is dőlt a kérdés, hogy akármilyen hiszti következik, nem engednék a lánynak, de el is beszélgetnék vele erről a "kapcsolatról", meg a fiúval is.

2018. okt. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Mindenképpen meg kell beszélni normálisan, és higgadtan. Akár a fiúval együtt.

Magyarázd el nekik, hogy általában az eladókat és a kőműveseket nem ugyanabban a suliban képzik, mert két teljesen eltérő szakma.

Nincs értelme erőszakoskodni, hiába írod be az akármilyen szuper sulit, ha elmérgesedik a helyzet egyszerűen fogja magát és szándékosan elcseszi a felvételijét, akkor meg úgysem veszik fel.

Kössetek kompromisszumot. 13 évesen még csak 7.-es. Mire odakerül, hogy sulit kell választani, már rég vége lehet az egész nagy szerelemnek. Menjetek el nyílt napokra a jó sulikba meg az általa választottba is, hogy lássa az esetleges különbséget. Ha még jövő ilyenkor sem változik semmi, akkor jöhet az igazi kompromisszum: beírhatjátok az általa preferált sulit, de csak többedik helyre, "vésztartaléknak".

Annyi minden fog még változni 1,5 év alatt, ne szaladjon el veletek a ló. Apjával is beszéld meg ezeket, fontos, hogy egyetértés legyen köztetek ebben a témában.

2018. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Helyi iskola ahová menni akar, ilyen gyűjtő suli minden van ott már. Most nyolcadikos felvételizni sem kell mert nyert nyelvi versenyen nyert felvételt. De most ott tartunk, hogy kell terhességi tesztet venni. Kikészít minket teljesen
2018. okt. 10. 14:45
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
Aham. Kezdodik a kamu
2018. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%
Ésszerű keretek között helyt adnék a vágyainak, de a fenti esetben biztosan beleszólnék.
2018. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Én képes voltam akkoriban jó döntést hozni, a szüleim nem szóltak bele. Én is szakiskolát választottam (ápolónői szakma). Viszont, ilyen indokkal nem engedném neki. Nem kell lenézni az eladók munkáját sem, de továbbtanulás szempontjából teljesen elrontana mindent. Hiba lenne, egy ilyen fellángolás miatt engedni neki. A tiniszerelem múlandó, aztán ott fog állni majd 18 évesen egy olyan szakmával amit esetleg nem is akart volna. Plusz, az eddig fizetett különórákat is lehetne kukába dobni.

Szerintem akármekkora hiszti lenne, akkor se engedd abba az iskolába. A nevelésre sok hangsúlyt kell fektetni, nem szabad túl engedékenynek lenni (ilyenkor jön elő az, hogy a gyerek egy hisztis p*csává válik). Ha szükséges, akkor az atyai pofon sem árt. Lehet hogy jogtalannak tűnhet, de észhez téríteni. Ha valóban terhes lenne, akkor meg főleg nem engedném neki...13 évesen szexuális élet? Hova halad a világ?

2018. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nevelésügyileg sikerült elérni, hogy 13 évesen védekezés nélkül szexel, akkor már mindegy. Ezt elcsesztétek rendesen. Legkisebb bajotok lesz, hogy hol tanul tovább. Lehet, hogy sehol, ha így folytatja.

Kezd kamuszaga lenni a dolognak. Felvételivel sem vagy képben szerintem. Gyűjtósuli? Ugyanmár! Képzési központok vannak, azon belül pedig minden szakma továbbra is a saját sulijában. Biztos vagyok benne, hogy nem képeznek egy iskolában kőműveseket és eladókat, hacsak nem valami mezei OKJ-képzős intézmény (ami nem is iskola igazából).

És igen, tudom, mert az egyik lányom bizony olyanba jár. A másik meg tavaly most kezdte a gimit, tehát tavaly felvételizett, volt osztálytársa, aki elsőtől folyamatosan kitűnő tanuló volt, ezer versenyt nyert, mégis kellett központit írnia.

2018. okt. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%

Mi lenne, ha elmenne abba a suliba, amelyikbe szeretne, jó eséllyel még a tanév vége előtt szakítanak, aztán következő évben átmegy a gimibe, ahova te szeretnéd?


Azt meg elég nagy f...nak tartom, hogy az apja a tanulmányaitól teszi függővé az anyagi támogatást. Egyrészt szülőként nem joga, hanem kötelessége, másrészt a gyerek nem neki/tek tanul, hanem saját magának. Nyilván 13 évesen nem tudja mit akar, de tanulni lehet akármikor, megjöhet az esze, de az is lehet, hogy eladóként lenne boldog. (mondom ezt szülőként, a lányom 2 éve felvételizett)

2018. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A lányom maga döntött egy erős gimi mellett, természetesen támogattam.
2018. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!