Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kizàrolagos indittatàsb...

Milyen kizàrolagos indittatàsbol ad vki a gyermekének gyakori nevet? Pl miért nevezi el vki a gyerekét a milliomodik Àdàmnak el azon kuvül hogy tetszik neki a név? Nem zavarja öket hogy masik milliot is igy hivnak?

Figyelt kérdés

Kizarolag az erdekelne aki megnezi elöre a mostanaban született gyerekek neveinek listait, kiszurja a tetején hogy leggyakrabban adott nevek Àdàm Levente Bence es tarsai, es ebböl a hàrombol(x szamu leggyakrabban adott nevekböl) vàlaszt akkor.


Miert akarhat vki(nem egyedi eset), tucatnevet adni a gyerekének?



#tucatnevek titka
2020. júl. 9. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ritka nevem van és gyűlölöm, már kiskoromban tudtam, hogy a gyerekemnek gyakoribb nevet fogok adni. Ez az oka. Egyszerűen még csak pozitívan sem tudok állni a ritkább nevekhez a tapasztalataim miatt.
2020. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
79%
Mert a gyakori nevek a normális nevek. Az összes ritka borzalmas és büntetés a gyereknek. Az elsődleges indokom az volt, hogy bárhol bemutatkozik, ne kelljen még 2x elismételnie, majd betűznie, hogy le tudják írni. Kifejezetten nem kedvelem a ritka neveket. Nincs feltűnési viszketegségünk, jó a gyakori név. Nem ettől leszünk különlegesek, hanem attól, amilyen emberek vagyunk.
2020. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
85%
Én megnéztem az első 10et és azokat zártam ki.
2020. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
64%

#12 Hanna gyakori, a Karolina nem túl gyakori megis ismerik és le tudják írni. Ádám is gyakori, a Henrik ritka, mégis le tudják írni...

Gondolom a kérdező nem az extrém furcsa nevekre céloz, hanem azokra ami nincs a top 50-100-ban.

2020. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
76%
Ezen már én is gondolkodtam. Szerintem azért adnak ilyen nevet, mert sokszor hallották (csak ismerőseik közt van vagy 3 belőle), és megtetszett neki. De vannak olyan esetek is, hogy vmi celeb gyereke után adják azt a nevet. Végülis ez így egyszerűbb, mint végig nézni több ezer nevet. Én kifejezetten olyan nevet kerestem a lányomnak, ami legalább top 30-ban nincs benne, de nem olyan idegen hangzású, hogy ha vki meghallja, nem tud mit reagálni rá. Nem volt könnyű, vagy háromszor végig olvastam az összes létező nevet és listát írtam. Szerintem a terhesség alatt erre bőven van idő és azért érdemes nem elhamarkodottan dönteni, hiszen evvel a névvel kell leélnie egy embernek az életét.
2020. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
88%

A top 100-ban benne van a Brájen.


Akkor nekem ezerszer inkább valami kevésbé népszerű, de normális név, mint az Artúr vagy ilyesmi.

2020. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
78%

Azt adtam, ami tetszett, nem néztem soha népszerűségi toplistákat.


Bennem az merül fel, hogy miért nézi meg egyáltalán bárki ezeket a listákat?


Nem teljesen mindegy, hogy hányan adták az adott nevet az elmúlt X évben?

Mitől lesz valaki kevesebb, ha van még egy olyan nevű a környezetében?

2020. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 Derjaderja ***** válasza:
90%

Szerintem ez pont fordítva van. Az hogy egy név gyakori, azt jelenti, hogy sokaknak tetszik.

Tehát a kérdés, hogy mért tetszik sokaknak egy név?

Vagy az, hogy ha tetszik egy név, adok-e mást csak azért, mert gyakori?

Ráadásul mondjuk az 1. gyereknél az ember nem ismeri a trendeket. En pl kisgyerekes családot sem ismertem, mielőtt szültem, szóval volt olyan név, amit én a saját korosztàlyomban még sose hallottam, és megdöbbentem, hogy gyakori pl Dominik.


Amúgy mi zártunk ki ezért nevet, a Mátét, ami minden szempontból szuper lett volna (hangzás, hossz, jelentés, tetszett mindkettőnknek, 1 Mátét ismertünk, aki párom barátja).

Mivel 2. leggyakoribb, ezért kizártuk. Ami helyette lett, az nincs benne a 100-ban, de ez full véletlen.

Amúgy a 10-100 közötti nevek már igazából nem gyakorik, az is számít, hàny gyerek kapja.

2020. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
80%

A fiam neve ugyanaz, mint az apjának, Péter. Direkt az egyszerűségre törekedtünk, meg ez nálunk családi hagyomány, hogy a fiú gyerek örökli az apja nevét, szép dolognak tartom.


Ha lesznek még gyerekeink, nekik is egyszerűbb nevet adunk, és ez szimplán azért van, mert nem tetszenek a Medox szintű nevek. Lassan már az számít különlegesnek, ha valakinek egyszerű neve van.

2020. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem csak annyiszor hallja az ember a gyakori neveket, hogy megtetszik neki. Nincs ebben semmi. Inkább adjon tucat nevet, mint valami olyat, ami nagyon egyedi, de később rohadt gáz lesz a gyereknek. Jó, nyilván nem csak ez a két opció van, de na... Nekem volt egy rokonom, akit Jusztinának hívtak, mostanában halt meg, kilencven év körüli volt. Nagyon aranyos néni volt, mindenki ismerte helyben, mindenkivel beszélgetett, de például egy csomóan, akivel akár több évtizede jóban volt nem tudta a hivatalos keresztnevét, mert mindenki Jucinak szólította világ életében, nem hivatalos körülmények között mindig úgy mutatkozott be.

Viszont én egy dologtól megyek falnak névadás téren. Amikor a szülő saját maga után nevezi el a gyereket, és még második keresztnevet sem adnak hozzá, mert minek. Ugye keresztnéven keresztül emlegetik az embert, és ahol ugyan úgy szólítanak mindig összezavarodás van, hogy most nekem vagy anyámnak szóltak. Komolyan, ha ennyire nem kreatívak legalább második keresztnevet hozzámvághattak volna, jó nagymamámékét nem, mert apai nagymamámé nem illett volna a nevemhez, anyai nagyimét meg szintén ne, mert nagynénémet és a lányát már úgy hívják. Tőlem akár még a Jusztinát is adhatták volna második keresztnévnek, papám testvére után, és akkor őt szólítják Jucinak, engem meg mit tudom én... Tinának... Vagy bármi... :D

2020. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!