Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kizàrolagos indittatàsb...

Milyen kizàrolagos indittatàsbol ad vki a gyermekének gyakori nevet? Pl miért nevezi el vki a gyerekét a milliomodik Àdàmnak el azon kuvül hogy tetszik neki a név? Nem zavarja öket hogy masik milliot is igy hivnak?

Figyelt kérdés

Kizarolag az erdekelne aki megnezi elöre a mostanaban született gyerekek neveinek listait, kiszurja a tetején hogy leggyakrabban adott nevek Àdàm Levente Bence es tarsai, es ebböl a hàrombol(x szamu leggyakrabban adott nevekböl) vàlaszt akkor.


Miert akarhat vki(nem egyedi eset), tucatnevet adni a gyerekének?



#tucatnevek titka
2020. júl. 9. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
88%

"De minden anyànak a sajàt gyereke nem tucat hanem "különösebb"Ezert sem èrtem a tucatnévvàlasztàst."


Értelmes anyának nem a nevétől lesz a gyereke különleges. Ha Totkomlosfalusi-Hodonyanyi Titanilla Priszcillanak nevezem el akkor különleges lesz? Szegény gyereked.

2020. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 A kérdező kommentje:
En nem tudnàm el sem képzelni Bencének meg hasonloknak az ÉN gyerekem. Ö nem egy szàzadik Bence. Mégha tetszik is a név.
2020. júl. 9. 10:56
 43/74 anonim ***** válasza:
80%
Hát téged tuti meglep de nem minden anya úgy mutatja ki a gyereke felé a szeretetet hogy elnevezni valami idétlen néven. Az anyai érzésekhez sehogy nem jön a név. Se a tucat, se a ritka.
2020. júl. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 A kérdező kommentje:

41#


De hogy passzol egy anya szàmàra az egyedi gyermekéhez egy tucatnév?


Probalok vmi peldat.

Meg akarok vkit lepni mondjuk szülinapjara. Kimondottan ezen izgulok. Nem fogok neki kommersz tusfürdökön agyalni. Hanem valami egyedin aminek Ö kimondottan biztos örül mert ismerem mivel okozhatok valodi örömet.


Ö szamomra egyesi es egyenre szabottan nezek/keszitek/szervezek meglepetest.

2020. júl. 9. 10:58
 45/74 anonim ***** válasza:
36%
Hanem? Herkules esetleg? Vagy Hippolit? De a Cézár is jó név, az is különleges. Esetleg Andzselo vagy Trajánusz ?
2020. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
94%

"Hanem valami egyedin aminek Ö kimondottan biztos örül mert ismerem mivel okozhatok valodi örömet."


Van akinek pont a kommersz tusfurdovel lehet okozni a legnagyobb örömöt

2020. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
73%

Akkor is a te gyereked lesz ha Bence lesz a neve, nem a szomszédé.

Bocs kérdező, de te is tipikusan az a buta ember vagy aki így próbálja különlegessé tenni a gyereket. Gondolom az fel sem merült benned, hogy rengeteg foglalkozás, szeretet, élmények, később jó oktatás biztosítása nagyobb hasznára válik a gyereknek mintha valami kimondhatatlan nevet adsz neki, ugye? Meg az se merült fel, hogy a gyereked személyiséget nem a neve fogja meghatározni.

2020. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
90%

A tucatnév elég negatív fellhanggal rendelkezik. Maradjuk annál hogy gyakori.


Nem, nem zavar, hogy millió rohangál belőle, mivel vezetéknevével együtt már csöppet sem elterjedt.

Egyébként olyan nevet kapott, amivel a környezetemben egyetlen embert se ismertem, de ez tetszett. Megnéztem a listát még születése előtt és határozottan meglepett, hogy ennyire népszerű, de ez nem tántorított el. Nem a neve teszi egyedivé, hanem ő maga az.

Az én nevemből mindig volt az osztályban 2-3 rajtam kívül, de ez nem hogy nem zavart, de egy idő után tetszett is. A kis magányos természetemnek egy kapocs volt.

2020. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
40%

Nem csak a top 50 és az idétlen nevek vannak a listán! Szerencsére!

Akinek csak ez a kettő verzió létezik, nem különb egymástól.

2020. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 A kérdező kommentje:

Nem arrol van szo hogy azzal tenné egyedivé, hanem honnan jön az hogy gyakori név passzolna az egyedisegèhez?


Mint amikor kitalàlnak Olyan neveket is hogy Kovàcs Misell.(létezik.)


Itt pl nem erzik ki a szülök hogy tök atlag vez.névhez totàl elüt egy ilyen Misell keresztnév?


Megha vmi külföldi vez.neve lenne, de nincs.

2020. júl. 9. 11:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!