Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kizàrolagos indittatàsb...

Milyen kizàrolagos indittatàsbol ad vki a gyermekének gyakori nevet? Pl miért nevezi el vki a gyerekét a milliomodik Àdàmnak el azon kuvül hogy tetszik neki a név? Nem zavarja öket hogy masik milliot is igy hivnak?

Figyelt kérdés

Kizarolag az erdekelne aki megnezi elöre a mostanaban született gyerekek neveinek listait, kiszurja a tetején hogy leggyakrabban adott nevek Àdàm Levente Bence es tarsai, es ebböl a hàrombol(x szamu leggyakrabban adott nevekböl) vàlaszt akkor.


Miert akarhat vki(nem egyedi eset), tucatnevet adni a gyerekének?



#tucatnevek titka
2020. júl. 9. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
100%

Pár évente változik a trend,hogy mik a leggyakoribbak. Ami dédanyám idejében divat volt,az ma már nem népszerű.

De 10 év alatt is sokat változik a lista. Semmi értelme ez alapján választani,szerintem nem is teszik az emberek, csak egyszerűen azt adják a gyereküknek ami nekik tetszik.

Egyébként én örülök,hogy viszonylag gyakori nevet kaptam,és nem egy Filoména vagy valami hasonlót,amiről azt se tudják az emberek,hogy ez egy keresztnév.

2020. júl. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:
72%

Rosszindulatú kérdés, de mindegy.

Én azért adtam tucatneveket a gyerekeimnek, mert a nevek történelmi viselői jó példaképek lesznek egész életükben.

Van, aki a szülők-nagyszülők nevét örökíti, az is szép dolog.


A név érték, ki milyen értéket szán a gyerekének, olyan nevet ad.


Ma van egy jeles ünnep; melyik gyerek ne szeretné azt, hogy úgy hívják, mint a híres törökverőt? És ha tucatnév?

A legújabb török sorozat főszereplőjének a neve meg egy tényleg különleges egyedi név, de magyar gyereknek életreszóló kiszúrás lenne adni.

Vagy nem?

2020. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:
73%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Tessék kérdező 😂

Kezet foghatsz “lejjebb Dönizkével”. Ő tuti megért téged.

2020. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
82%

Aki azt írta, hogy nem zavarta volna, hogy ő a harmadik Eszter- persze, míg nem tapasztalod, könnyen mondod, hogy nem zavarna...

Én Anita vagyok, általánosban ketten voltunk az osztályban, s engem igenis zavart, hogy ő volt az "Anita", én meg "vezetéknév Anita".

És ugyanezt hallottam egy Ritától is, ugyanez volt s szitu, őt is zavarta, hogy ő a "vezetéknév Rita ".

Gimiben meg a párhuzamos osztályba járt két Molnár Krisztina...a ballagási meghívó tök jó, mintha félrenyomtatták volna.

2021. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!