Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kizàrolagos indittatàsb...

Milyen kizàrolagos indittatàsbol ad vki a gyermekének gyakori nevet? Pl miért nevezi el vki a gyerekét a milliomodik Àdàmnak el azon kuvül hogy tetszik neki a név? Nem zavarja öket hogy masik milliot is igy hivnak?

Figyelt kérdés

Kizarolag az erdekelne aki megnezi elöre a mostanaban született gyerekek neveinek listait, kiszurja a tetején hogy leggyakrabban adott nevek Àdàm Levente Bence es tarsai, es ebböl a hàrombol(x szamu leggyakrabban adott nevekböl) vàlaszt akkor.


Miert akarhat vki(nem egyedi eset), tucatnevet adni a gyerekének?



#tucatnevek titka
2020. júl. 9. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 A kérdező kommentje:
*? Lett volna a mondat vége
2020. júl. 9. 10:33
 32/74 A kérdező kommentje:

29# ez megint màs.

De van akiket kizarolag/elsösorban az motival hogy tucatnév.

2020. júl. 9. 10:35
 33/74 anonim ***** válasza:
76%
Még eggyel sem találkoztam, akit az motivált, hogy tucat nevet kapjon a gyereke.
2020. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
En igen..
2020. júl. 9. 10:39
 35/74 anonim ***** válasza:
92%

Nekem gyakori vezetéknevem+keresztnevem van. Az osztályomban volt még egy ugyanolyan nevű lány. Egyikünknek lett beceneve, tehát 8 évig nem szólították az egyikünket a nevén. A munkahelyemen szintén volt egy ilyen nevű hölgy és folyamatosan összekevertek minket. Én kaptam az ő meeting meghívásait, a portás sokszor mást értesített, ha csomag érkezett stb.

Szerintem ez sem jó.

Egy ritka vezetéknévhez teljesen jó egy top 10-es név, de egy gyakori vezetéknévhez én a saját tapasztalatom alapján nem adnék gyakori keresztnevet.

2020. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
90%
Senkinek a gyereke nem lesz különösképpen egyedi a nevével,mivel meghatározott számú név áll rendelkezésre, amiből választani lehet. Érdekes lenne, ha minden születendő gyerek nevét külön engedélyeztetni kellene. Az, hogy miért a népszerűből választ, valaki, az szimplán azért van, mert az tetszik neki és pont nem érdekli mások véleménye, meg, hogy hány ilyen nevű ember él az országban. Ennyi. Nem kell ezt túlgondolni... Mi is viszonylag népszerű nevét választottunk a gyermekünknek és nem azért mert ez menő, hanem mert ez volt az egyetlen, ami a férjemnek is és nekem is tetszett. És pont nem érdekelne, ha a szomszéd gyereket is így hívnák.
2020. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
93%

Annának neveztem el a lányomat. Olyan 6 éves koromban döntöttem el, hogy ha valaha lányom lesz, ez lesz a neve. A születése évében ez volt a leggyakrabban adott név és azóta is nagyon gyakorinak számít. Soha egyetlen ilyen nevű gyerek nem volt se bölcsődében, se óvodában, se iskolában körülötte és az elmúlt 17 év alatt se találkoztunk a korosztályában ilyen nevűvel. Személyesen nekem egyetlen Anna nevű ismerősom van, ő nálam jóval idosebb.

Nem kell ezzel foglalkozni, hogy milyen gyakori. Attól, hogy hivatalosan X evben ez a legygakoribb nev es mondjuk 345ezer gyerek kapja, simán lehet, hogy a közvetlen környezetemben egy sincs. Egy naygon ritka névnél is elofordulhat, hogy hirtelen sok lesz belőle.

2020. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
85%
Momdjuk a gyerekem nem a nevétől lesz egyedi, hanem attól a ténytől hohy az én gyerekem, nincs belőle másik.
2020. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
73%
Az a baj kérdező, hogy te nem tudsz leakadni arról, hogy két ugyan olyan keresztnevu gyerek az tulajdonképpen két klón. És amíg ezt a marhaságot nem engeded el nagyon nem lehet veled vitázni. Az ember nem a neve miatt lesz aki, nincs olyan, hogy a névhez ember tartozik. Te egy vagy a milliárdból, megismételhetetlen és tok mindegy hogy ehhez milyen keresztnevet választottak a szüleid.
2020. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:

"Senkinek a gyereke nem lesz különösképpen egyedi a nevével,"


De minden anyànak a sajàt gyereke nem tucat hanem "különösebb"

Ezert sem èrtem a tucatnévvàlasztàst.


Nem a névtöl kene különösebbnek lennie (mint a kisebbségnél), hanem önmagàban az anyai szemmel. Ergo hogy passzol ehhez az anyai érzéshez a tucatnév?

2020. júl. 9. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!