Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kizàrolagos indittatàsb...

Milyen kizàrolagos indittatàsbol ad vki a gyermekének gyakori nevet? Pl miért nevezi el vki a gyerekét a milliomodik Àdàmnak el azon kuvül hogy tetszik neki a név? Nem zavarja öket hogy masik milliot is igy hivnak?

Figyelt kérdés

Kizarolag az erdekelne aki megnezi elöre a mostanaban született gyerekek neveinek listait, kiszurja a tetején hogy leggyakrabban adott nevek Àdàm Levente Bence es tarsai, es ebböl a hàrombol(x szamu leggyakrabban adott nevekböl) vàlaszt akkor.


Miert akarhat vki(nem egyedi eset), tucatnevet adni a gyerekének?



#tucatnevek titka
2020. júl. 9. 09:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
72%

De te mit nem értesz azon hogy a gyerek nem a nevétől lesz egyedi?

Nem azért adok gyakori nevet mert az passzol az egyediségéhez, hanem mert nekem meg a férjemnek pont az a név tetszik. Látom nehéz ezt felfogni, pedig szerintem nem olyan bonyolult. Ahogy az sem hogy nem névadáson keresztül mutatom ki az anyai érzéseimet, meg a gondoskodásomat.

2020. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
95%

Én ritka nevet kaptam, nem fura, csak nagyanyám korosztályában volt megszokott, aztán kiment a divatból. Utáltam nagyon, hogy mindig mindenki megjegyzést tesz rá. A korosztályomban vagy az volt, hogy "de fura neved van", vagy a "nagymamás neved van". A felnôtt korosztályból pedig "de szép neved van", vagy "én is ismerek egy ám egy ...-t”. (Kit érdekel egy random idegen random ismerôse, komolyan⁈)

Én meg csak azt akartam, hogy mindenki szakadjon már le a nevemrôl, és ne kommentáljanak hozzá semmit amikor bemutatkozom. Ha szóba hoztam anyáméknak, hogy nem tetszik a nevem, ôk is azzal jöttek, hogy “Miért? Lettél volna inkább Eszter? Amikor születték minden második kislány Eszter lett!" És igen, szivesebben lettem volna Eszter! Se az ovis csoportomban, se általánosban, se gimiben, se az egyetemi évfolyami csoportomban nem volt Eszter, de ha lett volna, az se zavar.

2020. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
100%

Én részben értelek, mert nekem sem igazán tetszik az, ha egy név borzasztó gyakori. De egyrészt valakit ez nem érdekel, azt adja, ami tetszik neki. Vagy csak azokból válogat, amit gyakran hall, vagy mit tudom én. Régen mondjuk teljesen másképp választottak nevet, mint ma. Azért volt mindenki István meg János meg Erzsébet, mert vagy a szülő, nagyszülő után nevezték el, vagy ránéztek a naptárra, hogy milyen névnap volt mostanában. Nem agyaltak ezen, hogy mi lesz a gyerek neve, csak választottak egyet és kész.

Most meg az is játszik, hogy az utóbbi 40-50 évben elég gyorsan változnak a gyakori nevek. Az István, Mária, József, Erzsébet több száz évig volt gyakori név, aztán a múlt évszázadban változtak ilyen gyorsan a "trendek". Most egy csomó olyan név gyakori, amit sok szülő mondjuk 10-15 éve úgy adott, hogy jaj, milyen különleges név, aztán egyszercsak megtetszett millió más embernek is és elterjedt. A Bence sem volt gyakori mondjuk 30-40 éve (nem tudok pontos adatot, mikortól). A Szofia sem votl gyakori 10-15 éve, most meg szó szerint minden 2. kislánynak ez a neve. Én Szlovákiában élek, itt picit más nevek gyakoriak, de mondjuk az Ádám, Máté, itt is nagyon gyakori. De a lánynevek közül évek óta 2-3. helyen van a Nina, ami Magyarországon kifejezetten fura névnek számít (múltkor olvastam egy kérdést erről, valamelyik celeb ezt a nevet adta). Tehát te MO-n elnevezheted a lányodat Ninának, mert azt hiszed, milyen különleges, aztán átléped a határt, és minden 3. lánynak ez a neve.

Néha meg az is közreszól, hogy nem könnyű olyan nevet találni, ami mindenkinek tetszik (értsd: anyának és apának), passzol a vezetéknévhez, és megfelel egyéb kritériumoknak. Valakinek nincs semmilyen kritérium mondjuk ezeken kívül, de nekem pl. fontos az is, hogy nemzetközi név legyen és ne legyen a közeli családban ilyen nevű egyén. Alapvetően én a nem túl gyakori, de nem is extra különleges neveket preferálom, amire senki sem kérdez rá kétszer, de nem is minden 2.-3. embernek ez a neve. Lánynevekből nincs hiány, kész listánk van, amiből majd tudunk válogatni, ha aktuális lesz. Viszont a fiúnevekkel annyira hadilábon állunk, hogy míg kiválasztottunk egyet, ami minden kritériumnak megfelel, egy olyan név lett, ami itt álunk olyan 12-13. helyen van a gyakorisági listán (személyesen nem ismerek egyet sem). De őszintén nem érdekel, mert ez az egy olyan név, ami igazán nagyon tetszik és minden rendben van vele. ĺgy ha lesz fiunk, az lesz a neve.

2020. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
85%

Aki azt írja, hogy nem befolyásolja a név választásban az, hogy kit és hány embert hívnak így, az nem teljesen mond igazat.

Nem véletlenül változik generációnként a toplista.

Erzsébet, Mária, Ilona, József, István --- öreges nevek, mert a most öregeknél volt divatos

Andrea, Ágnes, Éva, Gábor, Zoltán ---- a mai nagyszülők gyakori nevei

Nikoletta, Gabriella, Krisztina, Norbert, Krisztián --- a mai szülők gyakori nevei

Hanna, Zoé, Benett, Áron --- a mai gyerekek divat nevei


Kevés az átfedés, mivel van az előző korosztályból olyan ismerősöd, aki miatt nem szívesen hívnád úgy a gyerekedet.

Sok olyat is hallani, hogy biztos volt egy névben, de annyira ellenszenves gyerek neve volt, hogy "kiszeretett" a névből.

Tehát nagyon is befolyásolja a névadást, hogy milyen az adott névvel a tapasztalat. És sokaknak azért lesz szimpatikus egy név, mert egy cuki gyerek neve. És azért nem mer ritka nevet adni, mert nem tudja senkihez kötni.

2020. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyakori nevem van most top 10-es, 40 évesen.

Amikor kaptam, ritkának számított, anyám barátnője teljesen kiakadt, hogy nem normális, csak a takarítónőt hívják így.

2020. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem mindegy neked ki hogy nevezi a gyerekét? Örülök, hogy egy ilyen primitív, szegény országban ez a legnagyobb problémád.
2020. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
93%

A mi lányunk neve Boglárka lett. Mert:


1. Nem érdekelt minket, milyen gyakori, meg se néztük a népszerűségi listát.

2. Magyar nevet akartunk.

3. Az egy szótagú vezetéknévhez három szótagú keresztnév illik.

4. Hamar mindketten megállapodtunk a Boglárka névben.


Ennyi kb.

2020. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem olyan ember nincs, aki felüti az utónév könyvet és az első háromból választ. Egyszerűen az tetszik neki és ezért lesz Bence. Vannak divatok, mindig is voltak, sokat hallod, hogy Levente és megtetszik.
2020. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
94%
Meg hogyha egy név ritka, akkor az úgy nem is igazán úgy rögzül az ember agyában, hogy az egy keresztnév, és esetleg a többi ember fejében sem, és furcsán forgnak ránézni. Pl van egy Borsa nevű ismerősöm, folyton kétszer-háromszor el kell ismételnie a nevét bemutatkozáskor, plusz még válaszolni arra a kérdésre is, hogy "de tényleg ez a neved, vagy ez csak becenév?" "ez a vezetékneved, ugye?" stb. Van, akinek ez nem gond, de van, akit rohadtul idegesít. Néha az ember úgy érzi, hogy jobb egy biztosabb úton menni, és egy gyakoribb nevet választani, amiről legalább azt nem kérdőjelezik meg az emberek, hogy az egy keresztnév. Hát aztán persze lehet a Bencénél kevésbé gyakori nevet is választani, de az tényleg egy helyes név, gyereknek és felnőttnek is, hát sokaknak tetszik. Lehet beceneveket választani stb.
2020. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
82%

Nekem pl ritka nevet adtak a szüleim hogy jajj milyen jó lesz majd nekem. Hát nm volt...míg meg nem változtattam halálra szekáltak, és sírva könyörögtem hogy hagy legyek a tizedik Szilvia vagy az ötödik Henrietta. Akkor megfogadtam hogy az én gyerekemmel nem fogok kiszúrni.


Kérdező én is kérdezhetném hogy milyen indíttatásból adsz különleges nevet a gyerekednek? Másképp nem hinnéd őt egyedinek? Vagy feltűnési viszketegséged van?

2020. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!