Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket engedtek nézni...

Milyen meséket engedtek nézni a gyereketeknek? Mik azok a rajzfilmek, amiket kifejezetten tiltotok, még csak fel sem merül, hogy nézze a gyermek?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok meg, hogy hány éves! Netán filmet engedtek nézni nekik (nyílván kortól függ)? Ha igen milyet? Csak kíváncsi vagyok, hogy az itt lévő szülők mit engednek meg a gyereküknek. Mert elég sok bugyuta mese megy mostanában a tv-ben.

Köszönöm előre a válaszokat!



2020. aug. 23. 13:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
18%
6 évesen nézi, hogy halott kislány sír a wc-ben, óriási kígyó akarja bekapni a gyerekeket, pókok rohangálnak a sötét erdőben és egy varázsló meg akarja ölni a kisfiút? És szerinted nem lesz tőle baja? Én ezt nem is értem. Komolyan, nem szoktak ítélkezni, most igyekszem, de ez nagyon durva!
2020. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Én katolikusként sem értem mi a baj a Harry Potterrel. Egyébként az enyémek ovisak és Vukkot, Mátyás királyt, Frakkot és hasonló magyar meséket, valamint normális színvonalú egyéb meséket nézhetnek. Pl. Dzsungel könyve, Oroszlánkirály. Anime is van gyereknek való pl. Willie Fogg, Sandy Belle. Amit eszembe nem jutna nézetni velük, azok a gusztustalan Cartoon Network-os borzadályok. Pl. Chowder.
2020. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván nem 6 évesen kell Harry Potter nézetni..


De egyebként meg az az igazság, hogy ezeket a meséket csak mi, felnőttek fogjuk fel ilyen tragikusan, a gyerekek nem úgy értelmezik, mint mi.


Amikor én voltam gyerek, az anyámékkal egy szobában lakva X-aktakon szocializálódtam már óvodas koromban, meg Grimm-meséken, ahol a szülők magukra hagyják a gyerekeket, a mostoha megmergezi Hófehérkét, stb., megsem lettem pszichopata meg lelkibeteg, ahogy senki, aki ezeken nött fel.


5-6 évesen ezeket a dolgokat egyáltalán nem úgy láttam, mint felnöttként.

2020. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
15%
Hát nem tudom, húgom a (rajzolt!) Aladdin (szerintem tök jópofa) Gin-je miatt nem aludt 4 évig saját szobában, iskolásként. Egy Harry Pottertől szerintem bőven idegbeteg lett volna.
2020. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

*egészséges a lelki világa azóta is


aha, azért látszik hogy szívja be magába a dolgokat.

2020. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
89%

11 te olvastam már magyar népmeséket?! Mikor a sárkány elrabolja a királylányt a királyfi meg levágja a fejét? Vagy amikor megeroszakolja a királylányt? Vagy kékszakáll csodás története? Vagy a hétszűnyűkapanyányimonyók aki mindenáron meztelen hasakról akar forró kását enni?! Hagyjuk már. Ezeken is felnott számtalan nemzedék, nem is gázabbak a maiaknál.

Vagy bambinak kinyírják az anyját. Szimbaának megöletik az apját, Herkulest ki akarja nyírni Hádész. A jégkorszakban a kipusztulás elől menekülnek. Ugye ott is meg akarja enni a kardfogú a kisbabát. Stb stb Számtalan pszichológus elmondta már a gyerek csak annyit és úgy fog fel, ami neki még hasznos, de nem ijesztő.

Ezért van amúgy a szülő, hogy átbeszéljék a tanulságokat. Persze biztos egyszerűbb, egy IQ nulla gagyi ostobaságot betenni ami nem szorul magyarázatra. En Bogyot tiltanam be Babócástul. Meg mondjuk a f.sz fejű Peppa malac se tudom miért olyan király. Annyira igénytelen mind a két mese mind rajzban mind mondandóban, hogy az fizikai fájdalmat okoz. A teletubbies hozzájuk képest Oscar gyanús alkotás.

2020. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem szeret nézni semmit, olvasni szeret, illetve a felolvasást, de ismerkedik a betűkkel, 4 éves. Tényleg nem szereti a mesenézést, azt mondja, unalmas :D
2020. aug. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
77%

16. Egyetértek. Nagyon bugyuták ezek a "hasznos" mesék. Mancs őrjárat olyan ízléstelen és igénytelen rajzolású, hogy hányni kell tőle. Előbb nézetnék meg a fiammal egy Kacsameséket, mint azokat a trágyákat.


Egyébként én is láttam pár grimm mesét kicsiként, azóta is rettegek tőlük. Na az ijesztő, nem a Hupikék törpikék.

Írjátok csak be youtubera, Grimm az üveggömb.

2020. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
18%
Én gyerekkoromban féltem Törpapától.
2020. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
96%
Törppapától 😀😀😀 jó hat egyedi érzékenységek mindig vannak 🙈😀😂
2020. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!