Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket engedtek nézni...

Milyen meséket engedtek nézni a gyereketeknek? Mik azok a rajzfilmek, amiket kifejezetten tiltotok, még csak fel sem merül, hogy nézze a gyermek?

Figyelt kérdés

Kérlek azt is írjátok meg, hogy hány éves! Netán filmet engedtek nézni nekik (nyílván kortól függ)? Ha igen milyet? Csak kíváncsi vagyok, hogy az itt lévő szülők mit engednek meg a gyereküknek. Mert elég sok bugyuta mese megy mostanában a tv-ben.

Köszönöm előre a válaszokat!



2020. aug. 23. 13:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%
Én is azt mondom, hogy ezeket az idétlen, igénytelen, teljesen primitív szarokat nem engedném. Peppa malac, aki beszéd helyett csak ormótlanul röfög, meg a túlfejlett csecsemő Caillou, szellemi sérült Bogyó és Babóca...hányingerek, már bocsánat. Annyi sok jó mese van igényes grafikával, tartalmas cselekménnyel, értelmes(ebb) szereplőkkel, van miből válogatni. 100%-ig normális mese meg nem létezik, hiszen ettől mesék, nem egyeznek a valódi világgal. Az meg, hogy ki mit talált ijesztőnek, az teljesen egyéni dolog, én minden mesében az öreg néniktől, nagymamáktól féltem anno, mégsem gondolom, hogy ez mindenki számára traumatikus és tiltsuk be a nagymamákat.
2020. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

5 éves lesz nemsokára. A youtubeon fellelhető gagyiságok már szerencsére nem érdeklik, de kisebb korában a Bogyó és Babóca meg ilyenek mentek. Ha egyáltalán nézte, szerencsére nem sokszor jutott az eszébe, hogy mesét akar nézni, én meg nem erőltettem.

Mostanában kezdtünk inkább ilyen szép, de hosszú meséket nézni, Vuk, Szaffi, Totoro, Chihiro, Wall-E, Csingiling, stb. Eleve együtt szoktunk mesét nézni, ezért közben értelmezzük is, ha kell.

Nem volt még olyan szitu, hogy valamit tiltsak, de nem hagynám, hogy realisztikusan ábrázolt erőszakos jelenetet lásson.

2020. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a peppa tök jó, 2-3 éveseknek teljesen megfelel az egyszerű témák miatt, humora is van, valaki említette a teletubbies-t, az tényleg borzalmas, a bogyó és babóca nekem nem tetszik és nem is annyira könnyen érthető, mint a peppa.
2020. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Huuuu én a teletubbies-től konkrétan máig is rettegek. Pár éves voltam mikor először láttam és ez bennem egy traumaként maradt meg. Azt biztosan nem mutatom meg a gyerekemnek, nehogy véletlen úgy járjon mint én. Amúgy még nincs gyerkőc, csak tervezzük, ezért is tettem fel a kérdést. :)

Bár addig, mire ő tv-t nézz addigra már lehet más lesz a mese választék. :)

2020. aug. 23. 22:55
 25/28 anonim ***** válasza:
85%

Még van pár év addig, mígy gyereket vállalnék, de mostani meséket biztos nem nézetnék vele. Egyedül a Miraculoros katicabogár van ami még kinézetre és történetileg is valami. A többi inkább olyan, mintha összedobtam volna valamit Source Filmmaker-ben...


Amiket szerintem majd eléteszek, hogy lám tetszik-e neki:


Barbie filmek (Az első rajzfilmem konkrétan a Barbie Fairytopia volt amelyikre emlékszek is)

D.I.C.E – A mentőcsapat

Cubix

Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal

Kukucska kalandjai

Vadmacska kommandó

Sün Alfréd forró nyomon

Transformers Mentőbotok

A varázslatos iskolabusz

Csingiling filmek

Tom és Jerry

Mia és én (ennek fele animáció, fele élőszereplős)

Én kicsi pónim (a régi G1-es sorozat és a mostani új is)

Bibi Blocksberg



Előszereplős filmeket én már ovisan is néztem. (Terence Hill, Bud Spencer, Jackie Chan). Verekedni verekedtek, de nem durván, és a nagy eltángálások nem is mindig látszódtak. + sokszor humoros is volt, főleg Jackie Chan.

2020. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
23 azt ertem, hogy Peppa tok jó, de akkor is. Egy férfi nemiszerv a feje. Ez nem zavar? Miért nem lehet szép rajzokat csinálni manapság ezek helyett az igénytelen összedobott nemistudommineknevezzem rajzok helyett?
2020. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
15%
26 lehet nem láttam elegendő férfi nemi szervet, mert komolyan nem tudom miről beszélsz. Olyan a grafikája amilyen, engem sose zavart, ezzel az erővel a tom és jerry, vagy akármelyik se kimondottan szép, amúgy se én nézem.
2020. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A korai Tom és Jerry grafikai mestermunka, azt azért ne hasonlítsd már össze ezzel a kriksz krakszal.


Nem velem vitáztál eddig egyébként, csak, hogy nehogy összezavarjalak.


Nekem pl. sok bajom van 1-2 újabb mesével is, mint hogy hallottam a nemi szerepeket erőszakosan nyomják a Bogyós baromságban.

2020. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!