Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy az óvodás/als...

Engednétek, hogy az óvodás/alsós gyereketek hittanra járjon, ha a családból amúgy senki sem hívő?

Figyelt kérdés

Szóval most eszembe jutott a kiskorom, és ez megihlette a kérdést.

Amikor én kicsi voltam, akkor még nem volt ez a kötelező etika vagy hittan dolog az iskolában, ez csak ötödikben jött be, de akkor már nem érdekelt a téma, szóval erkölcstanra jártam végül.

Viszont amikor óvodás voltam, vagy éppen általános iskola alsós, akkor mindig láttam, hogy délután egy gyerekcsoport megy valahová, és ez engem nagyon érdekelt, hogy hova meg minek, és hát kiderült, hogy hittanra. És igazából főképp azért érdekelt a dolog, mert mindig színezőkkel tértek vissza, mindig újságolták, hogy olvastak nekik, meg színeznek mindig, stb. És hát ez nekem mindig nagyon jó programnak tűnt 4 és 8 éves korom között. Nyilván nem vallásos család lévén nem engedték, hogy járjak, pedig egy csomószor mondtam, hogy szeretnék menni.


Szóval a kérdés az, hogy engednétek-e a kisgyereketeknek, hogy óvodás/kisiskolás korában járjon hittanra, ha szeretne?(tudom, most suliban van elvileg választható hittan vagy erkölcstan, szóval ezt érthetjük úgy is, hogy választanátok-e az erkölcstant kisgyereknél, ha ő hittant szeretne)


2020. okt. 28. 10:50
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
92%
Az én szüleim sem vallásosak, sőt apám egyenesen ateista, ettől még járhattam hittanra és én vallásos lettem. Ettől függetlenül normálisnak tartom magam, járok misére, de nem vagyok elvakult vallási fanatikus. Ez a gyereknek kellene, hogy a döntése legyen, hogy akar-e járni.
2020. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
56%
nem hivőként engedtük, hogy hittanra járjon. a fordulópont az volt amikor 10 éves korában orbán viktorért kellett imádkozniuk.
2020. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
95%
Katolikus vagyok. Református hittanra jártam oviban és iskolában. Engedtek a szüleim. Kb nekem is ilyen érveim voltak 5 évesen, hogy szinezo, meg Zsuzsi néni meg a többiek. Szerintem a lényeg, hogy a gyerek élvezze a többi nem lényeg.
2020. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy engedném. Engem is érdekeltek ezek a dolgok alsósként, persze nem járattak sehova, mert nem volt kedvük. De szerintem csak több lesz attól, ha ismeri a történeteket, hittől függetlenül. Ismereteit bővíti. Ettől nem lesz pedo pap.
2020. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
30%

#7:

Az Alaptörvény rögzíti, hogy a szülőknek jogában áll a gyermeküknek adandó nevelés szabad megválasztása.


Innentől kezdve lehet pampogni....

2020. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
75%
15 7-es nem pampog. Elmondta a véleményét. Alaptörvénytől függetlenül.
2020. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
87%

#15

Igen,és?

Normális szülő nem fogja megmondani a gyerekének,hogy "Azért nem fogsz járni hittanra,mert mi nem hiszünk Istenbe".

Ez fordítva is igaz:

Vallásos,(de) normális szülő nem fogja megmondani a gyerekének,hogy "Azért nem fogsz járni erkölcstanra,mert mi hiszünk Istenbe".


Pont."Innentől kezdve lehet pampogni...."

2020. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
73%

Én zsidó iskolába jártam, a szüleim ateisták, csak jó volt a suli tanári kara. Alsósként imádtam az egészet, azt képzeltem ez egy meseiskola, tanuljuk a sok mesét a vallásról, bibliáról, az imádkozásokra versekként gondoltam, halál poén volt. :D


Utána 12-13 évesen esett le, hogy ezek az emberek ezt komolyan gondolják. Mai napig ezen röhögök, hogy életem legnagyobb iskolai élménye az volt, hogy azt hittem, a gyermeki lélek szórakoztatása miatt tanították nekünk a vallást és a bibliát. Ha a gyerekemet lekötné a hittan, tőlem járjon.

2020. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
29%
8as vagyok, elég sok mindenben nyitott vagyok, de a vallásoknál a szememben nincs rosszabb, ártalmasabb dolog a világon.
2020. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszek istenben, és a magam részéről az összes vallást baromságnak tartok, de ha akar, persze, menjen. Nem ettől lesz vallásos, nekem pl. muszáj volt hittanra járni, mert azt akarták, hogy vallásos legyek. Látható az eredmény :D
2020. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!