Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy az óvodás/als...

Engednétek, hogy az óvodás/alsós gyereketek hittanra járjon, ha a családból amúgy senki sem hívő?

Figyelt kérdés

Szóval most eszembe jutott a kiskorom, és ez megihlette a kérdést.

Amikor én kicsi voltam, akkor még nem volt ez a kötelező etika vagy hittan dolog az iskolában, ez csak ötödikben jött be, de akkor már nem érdekelt a téma, szóval erkölcstanra jártam végül.

Viszont amikor óvodás voltam, vagy éppen általános iskola alsós, akkor mindig láttam, hogy délután egy gyerekcsoport megy valahová, és ez engem nagyon érdekelt, hogy hova meg minek, és hát kiderült, hogy hittanra. És igazából főképp azért érdekelt a dolog, mert mindig színezőkkel tértek vissza, mindig újságolták, hogy olvastak nekik, meg színeznek mindig, stb. És hát ez nekem mindig nagyon jó programnak tűnt 4 és 8 éves korom között. Nyilván nem vallásos család lévén nem engedték, hogy járjak, pedig egy csomószor mondtam, hogy szeretnék menni.


Szóval a kérdés az, hogy engednétek-e a kisgyereketeknek, hogy óvodás/kisiskolás korában járjon hittanra, ha szeretne?(tudom, most suliban van elvileg választható hittan vagy erkölcstan, szóval ezt érthetjük úgy is, hogy választanátok-e az erkölcstant kisgyereknél, ha ő hittant szeretne)


2020. okt. 28. 10:50
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Semmilyen szektatagságot nem támogatok, legyen bármilyen nagy és híres. Mondom ezt úgy, hogy gyerekkoromban ott rohadtam a padban minden vasárnap és bérmálkoztam is, mert elvárás volt. Ennek ellenére normálisan jöttem ki a végén és vissza se nézek.
2020. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
72%

Én csak azt nem értem meg,hogy a rendes egyházak miért szekták. Ok,a jehova tanui,meg a hit gyülekezete tényleg szekták,de én pl. evangélikus vagyok,és köszönöm,de nem vagyok szekta.

Az meg,hogy valaki hívő még nem jelenti rögtön azt,hogy szekta vagy fanatikus.

2020. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
61%
Nem engednèm. Felszinesen vallàsos csalàdban nőttem fel, vallàsos környezetben, katolikus iskolàba, gimnàziumba jàrtam. Ùgy làtom Jèzus tanìtasànak lenyege helyett a külsősègekre, ideològiàkra, makacs vàltozni nem akaràsra, egèszsègtelen visekedèsmintàk àtadàsàra hegyeződik ki a ,,vallàsos oktatàs". Nem egyeznèk bele abba, hogy a gyerekem ilyennek legyen kitéve.
2020. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
37%
22-es: az említett csoportok között annyi a különbség, hogy több a tagjuk és régebb óta fennvannak. Semmi egyéb. Bizonyítatlan meséken alapuló közösség, saját értékrenddel és elvekkel, amiket a tagok követnek, vakon. Ez a szekta. A többi meg csak duma, amivel magadat nyugtatod, hogy ez neeeemaaazzz.. á, dehogy!
2020. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%

Én még örülnék is neki. Én is jártam gyerekkoromban, sokáig nagyon komolyan hittem Istenben. Már bőven felnőtt voltam, amikor elmúlt ez a fajta hitem, jelenleg gyakorlatilag ateista vagyok, de mivel voltam mindkét oldalon, bátran állíthatom, hogy nyitottabban állok ehhez a kérdéshez, mint az emberek többsége.

Alsósok a gyerekeim, minden évben megkérdezzük őket, szeretnének-e hittanra járni, eddig még mindig nemet mondtak. Viszont a kislányom ennek ellenére szeret gyerekmisére járni az osztálytársaival, akkor én is elmegyek vele. Szoktam nézni a többi szülőt, és nem tudok nem arra gondolni, hányan vannak itt vajon valódi hívők, és hányan olyanok, akik hozzám hasonlóan ilyen-olyan más okból vannak épp a templomban. :)

2020. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
92%
Igen, engedtük. Aztán második osztály után mindkettő szólt, hogy elég volt.
2020. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
47%
Mi köszönjük szépen, nem kérünk a vallásból. Férjem fakanállal kikapott, ha nem akart templomba menni gyerekként, én meg hallgattam a nagyimtól, hogy kárhozni fog a lelkem, mert meg sem vagyok keresztelve. Egyik unokatesóm járt hittanra, de gyűlölködéssel (csak a keresztény, fehér, szentségi házas, heteró emberek a jók), és Fidesz dicsőítéssel volt teli az óra. És nemcsak a katolikus egyházról vannak negatív tapasztalatok. Egyik sem normális. Már szinte semmi közük Jézus tanításaihoz. Ha létezne egy valóban hozzá méltó egyház, akkor nem lenne kérdés, hogy engedném-e a gyerekeimet hittanra.
2020. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
63%

#24

Tehát ha egy csoportnak saját értékrendeik és elveik vannak,illetve emberek ezeket követik is,akkor azok szekták.

Mesélj még:)

2020. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy engedném, a Biblia alapműveltség.
2020. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
38%
A Bibliát irodalom órán is tanulják. Annyi pont elég belőle.
2020. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!