Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek, hogy az óvodás/als...

Engednétek, hogy az óvodás/alsós gyereketek hittanra járjon, ha a családból amúgy senki sem hívő?

Figyelt kérdés

Szóval most eszembe jutott a kiskorom, és ez megihlette a kérdést.

Amikor én kicsi voltam, akkor még nem volt ez a kötelező etika vagy hittan dolog az iskolában, ez csak ötödikben jött be, de akkor már nem érdekelt a téma, szóval erkölcstanra jártam végül.

Viszont amikor óvodás voltam, vagy éppen általános iskola alsós, akkor mindig láttam, hogy délután egy gyerekcsoport megy valahová, és ez engem nagyon érdekelt, hogy hova meg minek, és hát kiderült, hogy hittanra. És igazából főképp azért érdekelt a dolog, mert mindig színezőkkel tértek vissza, mindig újságolták, hogy olvastak nekik, meg színeznek mindig, stb. És hát ez nekem mindig nagyon jó programnak tűnt 4 és 8 éves korom között. Nyilván nem vallásos család lévén nem engedték, hogy járjak, pedig egy csomószor mondtam, hogy szeretnék menni.


Szóval a kérdés az, hogy engednétek-e a kisgyereketeknek, hogy óvodás/kisiskolás korában járjon hittanra, ha szeretne?(tudom, most suliban van elvileg választható hittan vagy erkölcstan, szóval ezt érthetjük úgy is, hogy választanátok-e az erkölcstant kisgyereknél, ha ő hittant szeretne)


2020. okt. 28. 10:50
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
98%
Én azt gondolom hogy ha menni akar, menjen persze. Annak nen örülnék ha kötelező misére járás lenne belőle jelenléti ívvel.
2021. febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
44%

Én engedném - és elmagyaráznám neki, hogy van sokféle vallás, mi nem hiszünk egyikben sem, ő meg ismerje meg mindegyiket szép lassan és döntsön ő maga.

Nyilván vannak esetek, amikor nem engedném - azért megpróbálnék utánanézni, ki fia-borja tartja az órát, milyen a jó híre, milyenek a foglalkozások. Sajnos fordult már elő olyan, hogy pap bácsi elment a suliba kis 8-9 éves gyerekeknek elmagyarázni, hogy mondják a szüleiknek, hogy szavazzanak a Fideszre. Tehát ilyen polizitáló, gyerekek szintjén, de nagyon homofób-rasszista stb. foglalkozásokra nem engedném el.

2021. febr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
39%

Én egyházi iskolába jártam, de nem vagyok vallásos, ateista lettem.

Eleinte igen, színezés, meg mesehallgatás bibliai témában, aztán ott találod magad a biblia felett ahogy magolod be, hogy "Elindult Jákob Bérsebából, és Hárán felé tartott..." bocs ennyi maradt meg. A bibliából kellett oldalakat megtanulni, meg felelés volt, meg 10 parancsolat, meg egyéb hosszú ismert imák, és mikor a viszonylag jó ellenőrződet lehúzza egy hittan karó, az nem vicces.


Eleinte fun, utána meg kamu töri kamu irodalommal.

2021. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Iskolában dolgozom. Nálunk már alig választja valaki az erkölcstant, mert a tanár egy besavanyodott nő. Ellenben a hittantanár egy jófej fickó, aki maga is gyakorló apuka, sok sztorit mesél a gyerekeknek a gyakorlati életbél a hétköznapokban megtapasztalható vallásról, és ráadásul gitározik, így órán gyakran énekelnek, ami a gyerekek szerint buli. Szóval az ateisták gyerekei is inkább mennek hittanra :-D Ettől még nem lesznek hívők, nem változik velük/bennük semmi. Csak megismerik ezt a vallást is, és aztán eldöntik majd, ha elég érettek lesznek rá, hogy akarnak-e ebbe komolyabban is belefolyni.

Szerintem nem jó a gyerek helyett választani - sose tuszkolnám be a gyerekem egy olyan, igazából súlytalan választható órára, amit ő nem akar, és ahová esetleg a barátai sem járnak.

Engem katolikusnak neveltek, annak is tartom magam, bár nem a hitem szabályai szerint élek, pl. nem vagyok homofób :-D, nem járok heti szinten misére - bár napi szinten imádkozom, és "vadházasságban" élek. Régen ez utóbbiakat el sem tudtam volna magamról képzelni - ezzel csak arra szeretnék rávilágítani, hogy még egy "szigorúbb" vallásos neveltetéstől sem lesz valaki túlbuzgó, vaskalapos hívő, így feltételezem egy választható tantárgytól sem lesz az. Mint ahogy az erkölcstant választók sem fognak mind erkölcsös életet élni ;-)

2021. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Nazaret ***** válasza:
15%

Eléggé szomorú, hogy ez az oldal szélső balos, egymást bántó emberek fórumává vált!

Ennyi cinikus véleményt még más témákban sem olvastam!

Szomorú.......

2021. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!