Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem egyformán nevelnénk a...

Nem egyformán nevelnénk a gyerekeket? Mi lesz így? Együtt élünk... még.

Figyelt kérdés

Nem nagy, jelentős dolgokban nem értünk egyet, pl.: vallás vagy ráüssünk-e a gyerekre.

Apróságok, de az sok.


Először is tudni kell, hogy a fiam 3 éves és nagyon anyás. A lányunk 2 éves és apás (úgy alakult, hogy 6 hónapos kora után a férjemmel volt többet).

A férjemet bosszantja, hogy a fiam mennyire anyás, szerinte én vagyok hibás és már önállótlanná teszem. Tény, hogy mindenhova jönne velem, ha leülök már jön az ölembe, fel kell vennem ha sétálunk, ha fürdök beszaladgál, át kell menjek éjszaka hozzá, meg ilyenek.

De a kislány kb ugyanez csak a férjemmel. De az nem baj. Csak én ne csináljam a fiammal, illetve hogy a lányommal többet.

Ezen nagyon sokszor összeveszünk, mert állandóan szóváteszi. És ilyenkor mondja, hogy "persze a kislányt nem viszed magaddal".

Pl egy mai eset. Anyukám szólt, hogy menjek el neki a boltba. Felöltöztem, el akartam indulni. A fiam meglátott és sírvafakadt, hogy jönne. Nem akartam gyereket vinni, de mondtam, akkor jöjjön. A férjem odajött, hogy most ne menjen, maradjon velük otthon. Nem akartam a férjemmel összeveszni a gyerek előtt, mondtam, hogy mindjárt jövök és el is akartam menni, de annyira sírt utánam, hogy visszamentem és kivettem a férjem kezéből a gyereket és elhoztam. Nyilván ez így nem volt jó, de annyira felidegesített, hogy nem volt igazi okom otthon hagyni, ha egyszer velem akart jönni.

És akkor utána elkezdte mondani, hogy a kislányt akkor miért nem kérdeztem meg, miért nem vittem magammal őt is. Vagy pl este sír és mostanában teljesen rá van állva a férjem, hogy majd átmegy ő hozzá. De akkor ugyanúgy sír. Csak egy ideig hallgatom ilyenkor például, aztán megint összeveszünk.


Én elfogadtam, hogy az egyik hozzám, a másik hozzá kötődik jobban. Szerintem ez normális. Majd lehet változik, nem?


2020. nov. 12. 19:57
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is kevés az infó. Mert lehet hogy nálatok csak arról van szó hogy kialakult a klasszikus lány-apa, fiú-anya erős kötelék. De neked kell szívedre tenni a kezed és tudni, hogy valóban annyit foglalkozol-e a lányoddal mint amennyit igényel, vagy hanyagolod.


Az is tök természetes jelenség, hogy a lányod a ferjeddel volt többet pici kora óta és jó apa akkor nagyon szoros lesz a kötődés. Velem is anno apukám volt otthon 9 hónapos koromtól, ennek következtében úgy csüngtem apámon, mint a karácsonyfadísz. Épp úgy ahogy most a fiam rajtam, hiszen non-stop együtt vagyunk. Ebben semmi meglepő nincs.

Szóval azt pedig neked kell tudni, hogy hanyagolod-e vagy csak így alakultak ki a kötődési viszonyok.

2020. nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
93%
Itt az ideje kicsit több teret adni a férjednek. Apa-fia kapcsolatot kellene egy kicsit megerősíteni. Gondolom a férjed is erre vágyna azért is szerette volna ha nem viszed magaddal a boltba. Lehet egy ideig sír utánad ha elmész aztán megnyugodna az apjánál is. Ki kell próbálni. A lányodra is figyelj oda, ennyiből nem derül ki hogy elhanyagolnád, de ne tegyél különbséget a 2 gyerek közt, mert ennél fájóbb egy gyereknek aligha van.
2020. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

A férjem felelőtlensége volt teljesen, ami miatt nekem dolgoznom kellett újra. 2 hónpja tud újra dolgozni.

Gyakorlatilag ő tartott el addig minket, mert amit én előtte dolgoztam, az az ő fizetéséhez képest semmi nem volt. Szerencsére tudtunk félretenni korábban eleget, és pont el akartunk indítani egy vállalkozást "rám építve". Csak nem akkor, de miatta kénytelenek voltunk akkor elkezdeni. Szerencsére ez azóta sikeresnek bizonyult, bővítjük is, de akkor annyira jól nem érintett.


Na és ekkor nem voltam hajlandó a fiamtól is megválni. Vittem magammal (nem 8 órában dolgoztam azért). Ha nem tudtam félóráig, óráig vigyázni rá, akkor volt egy alkalmazott akire rá tudtam bízni. Így alakult ez ki, hogy a fiam velem volt többet, a lányunk meg vele.


Igazatok lehet, hogy ez korábbról jön. Én például nagyon rosszul viseltem, hogy nem kezdhettem újra az edzést a lányunk születése után. 2 hónap után vissza akartam menni, de a férjem azt súlykolta belém, hogy majd elmegy tőle a tej és pedig a gyereknek ez a legjobb. A fiamat egyáltalán nem tudtam szoptatani. Ha 2 hónap után kellett volna a kislánynál hozzá tápszer, szerintem akkor sem lett volna semmi. Ezen is sokat vitáztunk akkor, mert én előtte (meg azota is), minden nap edzek. Ilyen hülyeségeken megy a vita.

2020. nov. 12. 21:34
 14/44 anonim ***** válasza:
74%
Na, bakker, a sok nagyokos jól lepontozott (ld. 3. válasz), aztán csak bejött a megérzésem, hogy kettőtök kapcsolatában problémák vannak!
2020. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
81%

Na hát már ott megkülönböztetted őket. Miért csak a fiadat nem voltál hajlandó otthon hagyni? A kissebbnek jobban kellett volna az anyja, mégis őt hagytad ott.

Minden mondatból az jön le egyébként, hogy a férjedre és a lányodra is neheztelsz. Pedig a kislány nem tehet semmiről.

2020. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
90%
Szinte csak így fogalmazol: a FIAM, és A KISLÁNY. Egyértelműen nem szereted. A férjed látja.
2020. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel a kiegészítéssel csak még jobban alátámasztottad, hogy a lányodhoz közel sem kötődsz annyira... A gyerekeiddel kapcsolatos konfliktust pedig teljesen a férjedre hárítod, és őt hibáztatod, én nagyon hiányolom a saját felelősséged firtatását ebből a képből. Sokat mond a kérdésedben az is, még együtt vagytok, de már ott a kapu, hogy ugye ki tudja meddig. Ha hülye volt a párod és felelőtlen dolgot csináld, akkor ülj le vele és mondd el neki, hogy ezen te nem tudsz túllépni és vagy probaljatok meg megoldani vagy akkor zárjátok le a kapcsolatot. De ez a passzív agresszív hozzáállás és az, hogy dédelgeted a férjed iránti haragodat, ennek az egész családod az áldozata, főleg a gyerekeid, akik nem tehetnek arról, ha apa vagy anya hülye. Szóval beszélj a pároddal, a gyerekeket pedig kezeld egyformán.
2020. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
95%
Így persze , hogy nem egyformán nevelitek a gyerekeket ha te csak a fiúval foglalkozol . Nem tudom hány hónapos volt a lányod , hogy úgy gondoltad a nála egy évvel idősebb testvére fontosabb , hogy veled tudjon lenni , de szerintem ez normális . Ha az apuka a kisbabát képes volt ellátni akkor biztosan eltudta volna látni a nagyobbikat is .
2020. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
95%

Akartad te egyáltalán a kislányt, vagy csak besikerült? Mert kicsit olyan, mintha te már inkább élted volna az életed, meg miután ő megszületett azután is.

En nem hibáztatlak csak téged, mert egyértelmű, hogy a férjed se jól kezeli. Senkit nem lehet kényszeríteni arra, hogy szoptasson és meddig vagy edzen-e. Csak amiatt, hogy a férjeddel nem értesz egyet, nem a kislányt kellene büntetned. Csak összehoztátok szegényt. Értem, ha a férjedre haragszol, ti dolgotok, de ne keverd bele a gyerekeket. Nem az akkor 2 hónapos lányod tehet róla, ha a férjed cseszegetett.

2020. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 Derjaderja ***** válasza:
86%
Hát az is elég árulkodó, hogy a 3 évest cipeled az utcán.
2020. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!