Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem egyformán nevelnénk a...

Nem egyformán nevelnénk a gyerekeket? Mi lesz így? Együtt élünk... még.

Figyelt kérdés

Nem nagy, jelentős dolgokban nem értünk egyet, pl.: vallás vagy ráüssünk-e a gyerekre.

Apróságok, de az sok.


Először is tudni kell, hogy a fiam 3 éves és nagyon anyás. A lányunk 2 éves és apás (úgy alakult, hogy 6 hónapos kora után a férjemmel volt többet).

A férjemet bosszantja, hogy a fiam mennyire anyás, szerinte én vagyok hibás és már önállótlanná teszem. Tény, hogy mindenhova jönne velem, ha leülök már jön az ölembe, fel kell vennem ha sétálunk, ha fürdök beszaladgál, át kell menjek éjszaka hozzá, meg ilyenek.

De a kislány kb ugyanez csak a férjemmel. De az nem baj. Csak én ne csináljam a fiammal, illetve hogy a lányommal többet.

Ezen nagyon sokszor összeveszünk, mert állandóan szóváteszi. És ilyenkor mondja, hogy "persze a kislányt nem viszed magaddal".

Pl egy mai eset. Anyukám szólt, hogy menjek el neki a boltba. Felöltöztem, el akartam indulni. A fiam meglátott és sírvafakadt, hogy jönne. Nem akartam gyereket vinni, de mondtam, akkor jöjjön. A férjem odajött, hogy most ne menjen, maradjon velük otthon. Nem akartam a férjemmel összeveszni a gyerek előtt, mondtam, hogy mindjárt jövök és el is akartam menni, de annyira sírt utánam, hogy visszamentem és kivettem a férjem kezéből a gyereket és elhoztam. Nyilván ez így nem volt jó, de annyira felidegesített, hogy nem volt igazi okom otthon hagyni, ha egyszer velem akart jönni.

És akkor utána elkezdte mondani, hogy a kislányt akkor miért nem kérdeztem meg, miért nem vittem magammal őt is. Vagy pl este sír és mostanában teljesen rá van állva a férjem, hogy majd átmegy ő hozzá. De akkor ugyanúgy sír. Csak egy ideig hallgatom ilyenkor például, aztán megint összeveszünk.


Én elfogadtam, hogy az egyik hozzám, a másik hozzá kötődik jobban. Szerintem ez normális. Majd lehet változik, nem?


2020. nov. 12. 19:57
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
96%

Nekem úgy jön le, hogy a fiad még nem jár oviba.

Mindenhol csak azt olvasom, hogy mennyire sír utánad a fiad.

Ha oviba megy ott is majd őrizni fogod ne sírjon utánad?


Nem fog össze dőlni a világ.. Muszáj lenne megtanulnia, hogy nem csak ő van, nem csak körülötte forog a világ.

A lányodnak is nagy szüksége lenne rád..

2020. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszomban még védtelek és megadtam annak a lehetőségét hogy talán csak kevés információt adtál meg de minél több választ írsz annál inkább egyetértek a többséggel mi szerint valami nagyon nem kerek nálatok. 2 éves a fiam, ő is szokott utánam sírni, mert ő is nagyon anyás. De már szándékosan is generálok olyan helyzeteket hogy már pedig otthon maradjon apával, mert tudom hogy jó kezekben van es azt is tudom, hogy ez csak amolyan hiszti.. mert amint kimegyek az ajtón már vígan játszanak. Én sem értem miért hanyagolod ennyire a lányod és miért kerülöd ki a kérdést amit már sokan feltettek, hogy szerettél volna te második gyereket vagy csak belementél a dologba?

Azt gondolom, hogy bármi is van a háttérben már van két gyereked és ez már így marad, vegyél erőt magadon és alakits ki megfelelő kapcsolatot a kisebbikkel is, a fiad pedig már messze nem pici baba, vagyis meg kell értenie bizonyos helyzeteket. Igen ezek neha kemény sírással járnak, de ezek a kis pofonok azok amiket minden gyereknek át kell élni és minél tovább húzod annál nehezebb lesz neki.


A fenti példában te is érzed hogy rosszul jártál el. Sosem vettem volna ki az ennyi idős fiamat az apja kezéből, hanem mosolyogva cuppantottam volna egy puszit és elmondom mikor érek haza. Uzsonnára, fürdetésre.. és már fordulok is ki az ajtón. Nem azért mert szörnyeteg anya vagyok, hanem épp azért mert fontos, hogy apa és gyermeke is töltsön együtt időt nélkülem. Nekem is fáj otthagyni a sírós fiam, de megteszem mert tudom hogy ez nem igazi sírás, csak feszegeti a határait és ahogy írtam azt is tudom, hogy 1 perc múlva már nem is érdekli hol vagyok hiszen jót játszik a férjemmel.

2020. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
77%
Végig úgy írsz, hogy a fiam és a kislány. Nem érzed már csak ezt is hatalmas különbségnek?
2020. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
72%
4. vagyok, miért pontoztatok le? Mindenhol az írja a kérdező, hogy fiAM és lányUNK....
2020. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
97%
Nem akartál második gyereket, igaz? A férjed erőltette, ugye?
2020. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Majdnem napra pontosan 1 év van köztük. Nem terveztük a másodikat ilyen gyorsan, szerintem érthető okokból. Így alakult, erről nyilván nem a gyerek tehet. Nem fogom azt mondani, hogy mennyire boldog volt a második babavárásom, mert tele volt stresszel. Most sokkal nyugodtabb vagyok már.

Ami bosszant az, hogy a férjem szerintem ugyanazt csinálja a lányunkkal, amit én a fiunkkal. Csak az nem baj... Ami külön bosszant, hogy a férjem mostanában olyanokat mond, hogy most nézzem meg hogy hasonlít rám külsőleg a lányunk. Én meg többször mondtam neki, hogy nem is igaz, mert tényleg nem. Látszik, hogy nem lesz magas, ráadásul elég dundi is. Az arca nagyon szép (az is inkább a férjem húga), meg tudom a testalkata is változik még. De nem kell erőltetetten mondani, hogy mennyire hasonlít rám, mikor nem. Nem ettől lesz a gyerekem vagy nem ettől lesz jobb a kapcsolatom vele.

Idegesít, hogy a férjem ennyire rám van szállva, meg a gyerekekkel való kapcsolatomra.

2020. nov. 13. 22:42
 37/44 Derjaderja ***** válasza:
93%
Xar férjed lehet. Lelke is van, szívén viseli a gyerekek lelkét is, szereti helyetted a kislányt. Isten óvjon bárkit az ilyentől.
2020. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ugyanazt csinálja a férjed.Neki ,,nincs más választása", mint szeretni a lányotok helyetted is.Mivel te nem szereted, elviseled de nem szereted.Legalábbis a válaszaid ezt tükrözik.Nem akartad,nem vártad, nem ragaszkodsz hozzá.Borítékolható, ha váltok mehet az apjával.

Viszont nálatok már ott elkezdődött a baj, hogy nem tudsz túllépni párod múltbéli hibáján.Azt meg kétlem, hogy egy izgő mozgó 1.5 éves gyerekkel dolgozni menni egyszerűbb lett volna(aki már menni akar, meg felfedezni egyfolytában) mint egy kézben vagy épp pihenőszékbe letehető egy helyben ellévő babával.Én magunkról tudom, hogy mennyivel egyszerűbb volt az élet munka szempontjából a lányunk baba korában és mennyivel nehezebb másfél évesen, mikor már mindenféle faxságot kitalált és próbált is megvalósítani:D(elhiszem, hogy minden gyerek más, a te lányod biztos sokkal nehezebb baba volt meg minden;).Előbb a férjed és a közötted lévő kapcsolatot kellene megjavítani, már ha akarod.

Hogy fog e a kötődés változni vagy sem, nem tudom.De amíg az apja elől ,,elviszed" a fiút, a lány meg nem is érdekel, addig aligha változhatnak a kötődési viszonyok.Én arra nevelem a gyerekem hogy szeresse az apját, meg hogy az apja is nagyon szereti, meg arra hogy ne üvöltve maradjon vele otthon, hanem tudja és érezze hogy biztonságban van vele is.Vannak hisztik, van amikor velem jönne pld a boltba, de én most a vírus miatt nem viszem sehova ha otthon van párom.Úgyhogy otthon hagyom.Mikor hazaérek meg vidáman nevetgél az apjával és marhára nem hiányzok neki.Amúgy egyforma korú gyerekeink vannak kb.Én pld aggódtam, hogy mivel sokat vagyunk egyedül esetleg sérül a kötődése az apjához.Most így 3 éves korára látszik, hogy teljesen rendben van és ha nem beteg, simán jó neki az apja, legalább annyira mint én.Persze csak azért mert hagyom és az első görbülő szájnál nem csomagolom ,hogy jó akkor legyen úgy ahogy te akarod.

Szerintem te a férjeden a gyerekeken keresztül állsz bosszút.Ami amúgy elég gusztustalan.Ha nem szereted a férjed válj el, az sokkal jobbat tesz neked és a gyerekeidnek is.Sőt a férjednek is.:)

2020. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
96%

Jesszusom kérdező, képes vagy a gyerek előtt letagadni a hasonlóságot? Ilyeneket nem mondunk gyerek előtt, akkor se ha igaz. Büszkén helyeselni kell, hogy mégis csak az anyja lánya.


A fiam nyomokban sem hasonlít rám. Amit tőlem örökölt azok a rövid lábak, rövid nyak. Szegénykém semmi jót nem kapott az anyjától, de én bizony kihúzom magam ha valaki mégis azt mondja, hogy a szeme az enyém. Szerintem mondjuk nem, de az én lelkemnek baromi jó érzés ha valaki felismer benne egy vonást tőlem.

2020. nov. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Írhatunk neki bármit, a férje a rossz, a lánya meg nem fog neki kelleni továbbra sem. Válj el a férjedtől, vidd a fiad magaddal, a kislányODat pedig hagyd boldogan nyugton az apjával.
2020. nov. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!