Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lenne nehéz két...

Mennyire lenne nehéz két kicsi gyerekkel szinte segítség nélkül a mostani helyzetben, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a jobb érthetőség kedvééért. Nem tudom, hogy megtartsam-e a babát, nagyon nehéz döntés, szívem szakad meg.


Nem rég töltötte be a két éves kort a lányom. Most ment volna bölcsődébe, de kiderült, hogy terhes vagyok és így nem is vennék be, pedig nagy szükség lenne neki közösségre, mivel szinte csak velem és az apjával találkozik, anyós nem nagyon van oda a gyerekekért, inkább csavarog, családom pedig messze lakik. Nem beszél még, csak 5-6 szót mond, de egyébként mindent megért, de szeretném elvinni kivizsgáltatni. Mivel évvesztes, csak jövő év szeptemberében tudna oviba menni.

Most mentem volna vissza dolgozni, mivel már vagy 3 éve nem dolgozom és megmondom őszintén, hogy néha kicsit mintha bekattannék itthon, főleg a járvány miatt nem tudunk elmenni sehova. Nincs közelben unokatesó, testvérek, barátnők, nagymamama, szóval nem olyan anyuka vagyok, aki számíthat a párján kívül másra, mint körülöttem majdnem mindenki. Ráadásul ugye egy fizetésből élünk jelenleg, nem éhezünk, nem putriban élünk, de elég puritán módon.


Nem tudom, hogy ebben a helyzetben megtudnék-e bírkózni két gyerekkel. Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de gondoltam kiírom a kérdést vállalva a különböző véleményeket. Fizikailag nem vagyok túl erős, a lányom mellett mikor kicsi volt viszont tudtam pihenni napközben mikor aludt, de mivel nem mehet bölcsibe a nagyobbik így napközben sem tudnék aludni és nem tudom anyukámat áthívni, hogy egy órát vigyázzon a picire míg alszom.

Attól is tartok, hogy nem kaphatok védőoltást a Covidra, pedig állítólag a terhesekre nagyon veszélyes lehet, de ez csak egy mellékes izgalom.


Ugyanakkor lelkiismeret-furdalásom van, hogy kezdődik egy új élet bennem és a gyerekemet megfosztanám egy testvértől, magunkat pedig egy új kis élettől.



2021. márc. 16. 09:58
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
74%

Mivel én említettem, hogy be lehetne fejezni ezt fújjogásos abortuszellenességet és a másik emiatti kritizálását, így én kérek elnézést, hogy reagálni mertem.

Az is csak téged minősít, hogy számodra más ember véleménye csak rizsa.

Megnyugtatlak, azért mert feltűnt hogy eltűnt néhány komment, én sem lógom itt egész nap, de az is sokat sejtet, hogy tulajdonképpen azt sem tudod miért lett felhozva az abortuszellenesség, de azért te akarod megmagyarázni, hogy biztos gyerekutálok írnak itt is és különben is mi nyilvánítunk minden véleményt abellenesnek, holott éppen fordítva volt. De ha ugye nem is láttad miről van szó, akkor elég nehéz a teljes történetet ismerni. Úgy meg talán nem kéne véleményt mondani a másikról.🙂

2021. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk szerintem itt pont nem “kampányolni” kell(ene), hanem racionálisan végiggondoltan leírni a véleményünket, ami természetesen lehet az, hogy megtartsa meg és az is, hogy ne tartsa, na de ez pont nem egy abortuszra kihegyezett kérdés, ahol bőszen kampányolni kéne a saját elveink szerint ellene, nem törődve a körülményekkel és háttértörténettel. Na meg azért itt messze szó nincs még kisbabáról, ez még csak egy embrió, persze aki gyereket akar, az már az éppen megtermékenyült petesejt+hímivarsejtet is babának tartja, de biológiailag messze van még attól.
2021. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat, voltak hasznosak is!
2021. márc. 16. 20:45
 34/55 A kérdező kommentje:
Egy nőnek sincs egyébként bakancslistáján az abortusz, ahogy nekem sem, ha könnyű lenne, akkor nem két hónapja gondolkodnék. Ezt azoknak üzenem, akik ennyire erőszakosan tolják az abortuszellenességet.
2021. márc. 16. 20:48
 35/55 A kérdező kommentje:
Egyébként apukáról nem írtam tisztán szerintem, most tűnt fel. Ő jobban akarja, sőt azt is mondta, hogy inkább azt szeretné, ha megtartanánk. A döntést inkább azért hagyta rám, mert a nehezét én fogom cipelni, ez mindenhol így van. Egy anyának sokkal több lemondással jár, mint egy apának, amivel egyébként egyet is értek.
2021. márc. 16. 20:51
 36/55 anonim ***** válasza:
67%

Eddig sehol nem hallottam, hogy veszélyesebb a covid a terjedelme, max a magas láz okozhat gondot.


Több helyen olvastam, hogy védőnői vagy orvosi ajánlásra kötelező a gyereket bölcsibe felvenni annak ellenére is, hogyha anyuka nem dolgozik. (Részletekbe nem mélyültem el, mert nem érint.)


Talán Vekerdy mondta, hogy ne testvért akarjunk a meglévő gyermeknek, hanem egy újabb gyermeket magunknak. Egykeként szép, boldog gyerekkorom volt, csak azért ne tartsd meg/legyen lelkiismeret furdalásod, mert megfosztod a testvértől.


A vírus helyzet ne befolyásolja, hogy legyen második baba, mert ki tudja, hogy meddig tart ez az állapot. Az anyagi helyzetedbe nem látok bele, te tudod, hogy megtudjátok-e oldani a két gyermek és magatok ellátását.


Az első babákat elvetettük.... közös döntés volt, józan észre hallgatva. Nektek is ezt ajánlom.


Hidd el, hogy lehet második, többedik gyereked is, de a gyerekednek és a következőknek csak egy anyjuk lesz és az te vagy. Most úgy érzed, hogy nem bírnád kettővel, sajnos semmilyen garancia sincs, hogy majd mégis vagy majd jobb lesz. Nem. Nem kell tönkretenned magad, hogy aztán egyik gyereknek se legyen "egészséges,boldog, kiegyensúlyozott" anyukája (meg persze apukája).


Biztosan lelkileg fog fájni az abortusz,de ebben a helyzetben az agyad győzzön, ne a szíved. (Én úgy "éltem túl").


Most megpróbálom a helyedben képzelni magam....én amilyen béna vagyok, bevállalnám....de remélem te nem vagy ilyen. És igen is, vondd be a férjedet is ebbe a döntésbe!


Két opció van:

1. Megtartjátok és lesz ami lesz.

2. Nem tartjátok meg, vissza mész 1-2-3 stb évet dolgozni, majd ha még szeretnétek, akkor lesz második baba.

2021. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

Bocsi, az apukás részt később olvastam.

36-os voltam.

2021. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Köszönöm 36-os az értékes választ. Igazából már ez lenne az utolsó esély, hogy legyen még egy gyerek, mert közelebb vagyok a 40-hez, mint a 35-höz.
2021. márc. 16. 21:23
 39/55 anonim válasza:
26%
Ne vetesd el. Ez az egyetlen jó döntés.
2021. márc. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
38%

Uhh, hát így plussz egy "tényező".


Még a terhesség elején lehetsz, nagyjából mire megszületik a kicsi, a nagyobbik ovis lesz (biztos nem lenne egyszerű minden nap hozni és vinni a nagyot a picivel, de így nem lesz otthon pár órát a nagy), bölcsit meg érdemes megkérdezni, hogy járhat-e annak ellenére, hogy nem dolgozol, van-e valamilyen megoldás rá. (Ajánlás, juttatásról lemondás, magánbölcsi...) Akár 1-1 napos varia is lehetne.


Akkor itt most az (is) játszik, hogy egyáltalán szeretnél-e egy második babát. Ha igen és a későbbiekre nézve "zavarna a korod", 40 feletti szülésre gondolok, akkor tartsátok meg.


40 felett is vállalnak babát a nők, igaz ez sokmindentől függ, hogy kinél, "hogy válik" be.


Nincs közelben barátnő, kisbabás család, baba-mama klub? Mert sokat segíthetnek, ha nem is konkrétan a gyerek körül, hanem neked lennének partnerek. Kolléganőmet, amikor padlón volt, mi sokszor meglátogattuk.... Tudom, covid van, de ki tudja, mire megszületik mi lesz, plusz ott a telefon, online tér.

Ha meg apuka törődik a lányokkal, akkor szerintem a másodikkal is fog.


Sajnálom, hogy nem tudok jobban segíteni. Kitartást kívánok az elkövetkező időszakhoz!

2021. márc. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!