Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lenne nehéz két...

Mennyire lenne nehéz két kicsi gyerekkel szinte segítség nélkül a mostani helyzetben, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a jobb érthetőség kedvééért. Nem tudom, hogy megtartsam-e a babát, nagyon nehéz döntés, szívem szakad meg.


Nem rég töltötte be a két éves kort a lányom. Most ment volna bölcsődébe, de kiderült, hogy terhes vagyok és így nem is vennék be, pedig nagy szükség lenne neki közösségre, mivel szinte csak velem és az apjával találkozik, anyós nem nagyon van oda a gyerekekért, inkább csavarog, családom pedig messze lakik. Nem beszél még, csak 5-6 szót mond, de egyébként mindent megért, de szeretném elvinni kivizsgáltatni. Mivel évvesztes, csak jövő év szeptemberében tudna oviba menni.

Most mentem volna vissza dolgozni, mivel már vagy 3 éve nem dolgozom és megmondom őszintén, hogy néha kicsit mintha bekattannék itthon, főleg a járvány miatt nem tudunk elmenni sehova. Nincs közelben unokatesó, testvérek, barátnők, nagymamama, szóval nem olyan anyuka vagyok, aki számíthat a párján kívül másra, mint körülöttem majdnem mindenki. Ráadásul ugye egy fizetésből élünk jelenleg, nem éhezünk, nem putriban élünk, de elég puritán módon.


Nem tudom, hogy ebben a helyzetben megtudnék-e bírkózni két gyerekkel. Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de gondoltam kiírom a kérdést vállalva a különböző véleményeket. Fizikailag nem vagyok túl erős, a lányom mellett mikor kicsi volt viszont tudtam pihenni napközben mikor aludt, de mivel nem mehet bölcsibe a nagyobbik így napközben sem tudnék aludni és nem tudom anyukámat áthívni, hogy egy órát vigyázzon a picire míg alszom.

Attól is tartok, hogy nem kaphatok védőoltást a Covidra, pedig állítólag a terhesekre nagyon veszélyes lehet, de ez csak egy mellékes izgalom.


Ugyanakkor lelkiismeret-furdalásom van, hogy kezdődik egy új élet bennem és a gyerekemet megfosztanám egy testvértől, magunkat pedig egy új kis élettől.



2021. márc. 16. 09:58
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
72%
Ja olyan sokan írják amúgy az ilyen lufi tanácsokat, hogy menjél dolgozni. Ja pont egy terhes nőt vesznek fel csak úgy hipp hopp mindenhova, sokan szerintem álomvilágban élnek vagy nem is tudom..
2021. márc. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
34%
Nem, csak nem tudtuk, hogy nem a volt munkahelyére akar visszamenni. Egyébként vannak az életben nehéz dolgok, de hát azért vagyunk emberek, hogy megoldjuk.
2021. márc. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
32%
Stabil kapcsolat, tök átlagos korkülönbség, nem is értem, mi a kérdés. Találj valami hobbit magadnak, ha ennyire unatkozol.
2021. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
25%
A regi munkahelyedrol megvan meg a jogviszony? Mellekallaskent egyeni vallalkozasnak barmit bejelenteni nem merult fel? Pl. online eü ismeretek oktatasa, fizetsz erte valamennyi jarulekot havonta, de cserebe mehetne a gyerek bolcsibe.
2021. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
0%
A baba rendes vedekezes mellett jott?
2021. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
30%
3 év lesz köztük, ez ideális korkülönbség. Már nem lesz olyan nehéz, meg fogja a nagyobb érteni ha várnia kell kicsit rád. Lehet hogy nehéz lesz még otthon lenni 1-2 évez, de a kicsi akár már egy éves kora körül is mehet bölcsibe. Ha már tud járni, jó neki ott. Az a kis idő meg gyorsan elrepül, viszont ahogy írsz, szerintem nem bocsájtanád meg magadnak ha nem tartanád meg. Nincs rá nyomós indokod csak belefáradtál, de ezen túl leszel. (2 gyerekem van, másfél év különbséggel)
2021. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
43%
Elég fura a párod, hogy rád tol minden felelősséget. Persze, nyilván rád hárul a gyerek gondozása, de azért egy olyat kiböföghetett volna, hogy ne aggódj, együtt megoldjuk vagy valami hasonlót. Igazából neki mindegy, hogy lesz gyerek vagy nem? Így, ennek tudatában elgondolkoznék rajta, hogy megtartsam-e.
2021. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
25%
Nem olvastam el, de leírom a véleményem: én pont hasonló és még sok más okból nem akarok második gyereket. viszont! Ha mégis becsúszna, akkor nem vetetném el egy boldog házasságban.
2021. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező feltett egy kérdést, melyben leírja a helyzetét és azt, hogy nem tudja mit tegyen, nagyjából azt kérdezi megtartsa-e avagy sem, vagyis inkább, hogy mi megtartanánk-e vagy sem, márpedig erre pontosan ugyanolyan válasz az, hogy én elvetetném, mint az hogy én megtartanám, tehát nem is értem miért kell lepontozgatni a másikat és beszólogatni, amiért ő másképp cselekedne....


ÉN nem tartanám meg és most nyugodtan lehet lepontozni, mert más a véleményem. A kérdező soraiból tisztán kiérződik, hogy ő nem akarja ezt az egészet, márpedig ha valaki nem akar gyereket és csak teherként tekint rá, akkor számomra egyértelmű, hogy jobb megoldás az abortusz, hisz végtére is nem nekünk, hanem neki kell ezzel a helyzettel megküzdenie és annak nem látom értelmét, hogy valaki, aki csak a gondot látja egy újabb gyerekben, az szüljön, aztán majd ne adj’ isten a gyermek szívja meg ennek a levét.

Te már most kivagy a gondolattól is, mennél vissza dolgozni, nem akarsz otthon lenni, hisz már évek óta ebből áll az életed.. Neked kell eldöntened, hogy képes vagy-e erre vagy sem, hisz mi mondhatunk bármit, de mi nem te vagyunk. Ha nekem hasonló érzéseim és aggályaim lennének, akkor nem szülnék, de te tégy saját belátásod szerint.

2021. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:
Számítottam a különböző véleményekre, igazából mindegyikben van igazság is, ezért is nehéz. Egyébként nem tudom ki pontozza le a válaszolókat ennyire. Nekem az első gyereket is nehéz volt lelkileg feldolgozni és felnerült ott is az elvetetés, de utólag nem bántam meg egyáltalán, senkit nem szeretek annyira, mint a gyerekem, ő a mindenem, imádom.
2021. márc. 16. 14:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!