Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lenne nehéz két...

Mennyire lenne nehéz két kicsi gyerekkel szinte segítség nélkül a mostani helyzetben, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a jobb érthetőség kedvééért. Nem tudom, hogy megtartsam-e a babát, nagyon nehéz döntés, szívem szakad meg.


Nem rég töltötte be a két éves kort a lányom. Most ment volna bölcsődébe, de kiderült, hogy terhes vagyok és így nem is vennék be, pedig nagy szükség lenne neki közösségre, mivel szinte csak velem és az apjával találkozik, anyós nem nagyon van oda a gyerekekért, inkább csavarog, családom pedig messze lakik. Nem beszél még, csak 5-6 szót mond, de egyébként mindent megért, de szeretném elvinni kivizsgáltatni. Mivel évvesztes, csak jövő év szeptemberében tudna oviba menni.

Most mentem volna vissza dolgozni, mivel már vagy 3 éve nem dolgozom és megmondom őszintén, hogy néha kicsit mintha bekattannék itthon, főleg a járvány miatt nem tudunk elmenni sehova. Nincs közelben unokatesó, testvérek, barátnők, nagymamama, szóval nem olyan anyuka vagyok, aki számíthat a párján kívül másra, mint körülöttem majdnem mindenki. Ráadásul ugye egy fizetésből élünk jelenleg, nem éhezünk, nem putriban élünk, de elég puritán módon.


Nem tudom, hogy ebben a helyzetben megtudnék-e bírkózni két gyerekkel. Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de gondoltam kiírom a kérdést vállalva a különböző véleményeket. Fizikailag nem vagyok túl erős, a lányom mellett mikor kicsi volt viszont tudtam pihenni napközben mikor aludt, de mivel nem mehet bölcsibe a nagyobbik így napközben sem tudnék aludni és nem tudom anyukámat áthívni, hogy egy órát vigyázzon a picire míg alszom.

Attól is tartok, hogy nem kaphatok védőoltást a Covidra, pedig állítólag a terhesekre nagyon veszélyes lehet, de ez csak egy mellékes izgalom.


Ugyanakkor lelkiismeret-furdalásom van, hogy kezdődik egy új élet bennem és a gyerekemet megfosztanám egy testvértől, magunkat pedig egy új kis élettől.



2021. márc. 16. 09:58
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy az az egyetlen jó megoldás, ha megtartja, főleg hogy a kérdező tiszte megállapítani, hogy számára mi lesz a jó és nem jó döntés, helyette nem mondhatjuk meg mi a jó!
2021. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
Kedves 40-es. Oviba csak jövő szeptemberben mehetne, mert évvesztes és nem tölti be augusztus 31ig a 3. életévet. Majdnem 4 éves lenne.
2021. márc. 17. 19:12
 43/55 anonim ***** válasza:
43%
Kedves Kérdező! :) Én a helyedben megtartanám a babát. Az életkorod is emellett szól. Az nagyon jó, hogy a párod is támogatóan áll hozzá ehhez. A soraid alapján megviselne lelkileg egy abortusz. Ez a bezártság mindenképpen rossz, de reméljük, nem tart sokáig. Talán a környéken ha van lehetőség sétálni, illetve online programok enyhíthetik ennek a nehézségeit. A közösség tényleg fontos a gyerekeknek, de így később lehetne a testvére is, aki közösséget biztosít a kislányodnak. Én testvér nélkül nőttem fel, de örültem volna, ha ez másképp alakul. Esetleg (ha jónak látod, persze költséges) bébiszittert fogadni is lehet egy megoldás. Minden jót kívánok! :)
2021. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%
De ez egy tervezett gyerek, vagy becsuszott?
2021. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:
Nem terveztük, ha terveztük volna akkor máshogy állnék hozzá. Szerdáig van időm eldönteni. Anyósom épp ma mondta, hogy nem akar átjönni vigyázni a lányomra, mert fél a covidtól és párom is jár ugye dolgozni, nehogy elkapjon valamit. Amíg járvány van addig nem jön, szóval az ő segítségére sem számíthatok majd.
2021. márc. 22. 12:52
 46/55 anonim ***** válasza:
47%

Lehet óvodája válogatja, nem tudom, mert nem értek hozzá, de barátnőm kislánya kb 2,5 éves volt, amikor oviba ment (decemberi) és felvették annak ellenére, hogy anyuka otthon volt a kisebbek és még nem volt teljesen szobatiszta.


Ott nincs ilyen lehetőség? Mert ha most 2 akkor szeptemberre 2,5 lesz.

2021. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
43%
Kesobb mar egyaltalan nem terveztek gyereket? En nemtudnam elvetetni, de ez a te eleted. Szerdandokihoz mesz, vagy mar abortuszra?
2021. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
42%
Anyosodnak esetleg elmondhatnad, hogy ettol is fugg a dontesed, lehet, hogy akkor mashogy allna hozza. Egyebkent ha kozben megkapnaaz oltast, akkor mehetne is hozzatok. En nem az elkovetkezendo 1-2 ev alapjan dontenek, bar teny, hogy neked kell akkor is majd helytallnod, de inkabb hosszabb tavon probalj belegondolni, hatha az segit. 1 ev mulva ovis lesz mar mindenkeppen a nagyobbik gyerek, ra legkesobb 3 evvel akicsi is, de akar bolcsibe is beadhatod ot majd 1 evesen, es visszamehetsz elobb dolgozni.
2021. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
71%

"Anyosodnak esetleg elmondhatnad, hogy ettol is fugg a dontesed"

- anyósnak mi köze ehhez? Most majd illemből azt mondja, hogy oké, vigyázok rá akkor, de mit csinál a kérdező, ha meggondolja magát, vagy történik vele valami? Csak erre alapozni ostobaság.

2021. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
22%
Nem mondtam, hogy csak erre alapozzon, viszont anyosa igy nem tud minden infot, es en a helyeben, ha tudnam, hogy ezen is mulik a dontes, hogy a kivetkezo atmeneti idoszakban az oviig mennyi segitseget kap az anya, akkor fontosabb lenne, hogy lesz-e meg egy unokama covidnal.
2021. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!