Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ki a hibás? 6...

Szerintetek ki a hibás? 6 éves kislány a nagyszülőknél van pár napot. Kis lököttke a délutáni pihenő alatt fel kapcsolt egy kislámpát és valószínűleg szerep játékot játszva rátett egy papír zsebkendőt. A lámpa forró lett, meggyújtva a zsepit…

Figyelt kérdés
Ez leesett a földre, ahol szintén füst és kisebb tűz lett. A kislány persze nagyon megijedt, szaladt a nagyszülőkhöz, hogy baj van, de ijedtében el sem tudta mondani mi történt. Hála istennek nem történt tragédia, de az egész ház tiszta füst lett… azóta a nagyi nagyon mérges, minket hibáztat:( nálunk nincsen ilyen lámpa, csak LED-es, nem volt a kislánynak eddig ilyen tapasztalata. Holnap megyünk érte, mert ezek után nem akarják vállalni tovább…
2021. aug. 13. 20:35
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
31%
Egy zsebkendőtől nem lesz füst az egész lakásban.
2021. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
54%
Mindegy, hogy ki a hibás. Menj érte, mert a nagyszülők nem alkalmasak a gyerek felügyeletére, mint kiderült. Más megoldást kell keresned. Ha egy 6 éves nem csinálhatna bajt, akkor otthon hagyhatnád egyedül. Pont azért bíztad felnőttekre, mert csinálhat. Lehet, hogy ezt most megtanulta, de 1000 más veszély van, amit még nem próbált.
2021. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem, mi ez az utálat a nagyszülők felé. A kérdező azt írta, délutáni pihenő volt. Gondolom a gyerek is elment "aludni", csak aztán hamar megébredt, vagy akár el se aludt, nekiállt játszani, hogy ne zavarja a nagyiékat. Most akkor amíg ott van a gyerek, a mamáéknak tilos ledőlni aludni, hátha történik valami? Innen már csak egy lépés, hogy éjszaka is őrködjön valamelyikük a gyereknél, hátha kimászik az ágyból...? Bakker, van hogy én is alszom du. 1 órát, amíg az 5 és 1 éveseim alszanak. Ez egy szerencsétlen véletlen volt, nem hibás senki.
2021. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
54%
Ha csak nincs valami fogyatékossága, 6 éves gyereket bőven nem kell már őrizni, és tudnia kéne, hogy zsepit nem teszünk a lámpára.. hibáztatni nem lehet senkit, baleset volt. A gyerekkel beszélgetni kéne a szülőknek, nem csak a tabletet adni neki, akkor talán lenne valami fogalma a körülötte lévő világról, a nagyszülők helyében pedig többet nem vállalnám az unokát, mert a saját gyerekei lennének képesek élve eltemetni, ha csak csúnyán mer nézni az életük értelmére.
2021. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

14, te egyébként miről beszélsz már ne haragudj. Nem, mi nem adunk non stop tabletet a gyerekeinknek, bármennyire is hihetetlen. Rengeteg minőségi időt töltünk együtt. Most is azért voltak a nagyszuloknel, mert dolgoznunk kellett… :(

Nem hiszem, hogy egy nagy csoportos ovisnak tudnia kellett volna ezt az infót, hogy a lámpa bizony fel tud forrósodni. Neki itthon gyerek lámpája van az íróasztalán, ami nem melegszik és nem is éget.

Ennek ellenére nem fogom őket többet elengedni a nagyszülőkhöz, mert szerintem nem normálisan reagálta ezt le az anyósom egyáltalán. Nem azért, mert kikapott tőle, hiszen az jogos volt, hanem azért mert szándékosnak állította be az eseményt. Mintha direkt gyújtogatott volna… :(

2021. aug. 13. 22:08
 16/48 anonim ***** válasza:
33%

Akik itt ilyen lelkesen lepontoznak, gondolom, azt is teljesen természetesnek tartják, ha az oviban az óvónők is ledőlnek egyet aludni csendes pihenő alatt. Hiszen olyankor úgyse kell vigyázni a gyerekekre, nem igaz?( Azt már meg se említem, hogy a nagyszülők háza valószínűleg nem gyerekbiztos, ellentétben az óvodával.)

#12

2021. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
37%
A férjed se fogja elengedni a szüleihez, kérdező?! Merthogy annak a gyereknek apja is van ám! És nem érdemes a fél családdal összeveszni, mert mindenki rettenetesen megijedt, akkor pedig nem feltétlenül gondolja meg, mi jön ki a száján. Ha nem mehetnek oda többet a gyerekek, akkor a férjed szüleivel való kapcsolatotoknak befellegzett. Ami a vártnál messzebbre vezet.
2021. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, az megvan, hogy ez otthon is megtörténhetett volna? Gondolom akkor nem lenne baj, ha elvennék tőled a gyereket


Aki azt mondja, hogy egy hat éves minden percét felügyeli, vagy idióta, vagy hazudik.

2021. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem senki sem hibás, ez csak egy baleset volt. Jó, hogy nagyobb baj nem lett. A gyerek valószínűleg nem direkt gyújtogatott, csak nem tudta, hogy mi a következménye annak, amit csinál. A nagyszülők meg azt gondolták, pihen, alszik a gyerek, ők sem feltételezték, hogy ez megtörténhet. Ekkora gyerekre már nem kell vigyázni minden percben. És a szülők sem hibásak, hiszen ott sem voltak. Szóval semmi értelme a haragnak senki részéről.
2021. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy provokatív a téma, de kérlek titeket, hogy próbáljunk meg higgadtak maradni, nem vagdalkozva ítélkezni.

Nem azért vagyok dühös, mert megtörtént. Illetve azért is, de én is azt gondolom, hogy nem lehet mindenre felkészülni. A nagyi relációján akadtam fönt, ahogy szapulja a gyerekemet. Illetve ebből mi is kaptunk… Ahogy beszélt velünk az események után . Én voltam ott a telefonnal, nem tudom élményszerűen visszaadni…

2021. aug. 13. 22:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!