Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ki a hibás? 6...

Szerintetek ki a hibás? 6 éves kislány a nagyszülőknél van pár napot. Kis lököttke a délutáni pihenő alatt fel kapcsolt egy kislámpát és valószínűleg szerep játékot játszva rátett egy papír zsebkendőt. A lámpa forró lett, meggyújtva a zsepit…

Figyelt kérdés
Ez leesett a földre, ahol szintén füst és kisebb tűz lett. A kislány persze nagyon megijedt, szaladt a nagyszülőkhöz, hogy baj van, de ijedtében el sem tudta mondani mi történt. Hála istennek nem történt tragédia, de az egész ház tiszta füst lett… azóta a nagyi nagyon mérges, minket hibáztat:( nálunk nincsen ilyen lámpa, csak LED-es, nem volt a kislánynak eddig ilyen tapasztalata. Holnap megyünk érte, mert ezek után nem akarják vállalni tovább…
2021. aug. 13. 20:35
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
68%
39-es, ezt úgy konkrétan hogy képzeled el, hogy 10 éves koráig nem mehet sehova egyedül? Meg még utána is sokáig követed távolról? Te ilyen háztartásbeli vagy, akinek nem lesz más dolga, mint a gyereket követni? Vagy ha pont nem érsz rá, akkor a gyereknek szobafogság?
2021. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
32%
Igen, a 6 evést ha elalszik, az ágyában hagyom. Ha felkel és bajt csinál, igen, rászólok, magyarázok, felkészülten, hogy felelősséget kell vállalni és mindennek van következménye. Nem, nem utasítom el, hogy most már aztán mehetsz... Ez a különbség...
2021. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
77%

Bizalmi kérdés is. Egy 12 éves is tud óriási hülyeséget csinálni és egy 6 éves is lehet "okos".

Én múltkor visszamentem az autóhoz és addig a gyerekemnek megmondtam, hogy addig menjen kezetmosni és öltözzön át otthoni ruhába.

Eszembe se jutott, hogy 6 évesen már ne lehetne max. 5 percre otthon hagyni. Annyi történt, hogy megcsinálta amit kértem és baromi büszke volt magára. Nyilván nem ez a sztenderd, de a 6 éves már nem hülye.

2021. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nagy tanulság volt ez. A kislányom eddig sosem csinált ekkora bajt, sőt abszolút megbízhatónak és óvatosnak ismertük. Aki szépen terít, óvatosan viszi az evőeszközt, vigyáz a kisállatra, a műszaki tárgyakkal is vigyáz, erre tessék… az létra a vége, hogy többet nem vállalják a nagyszülők a felügyeletét, csak a 3 évvel idősebb tesóét, amivel így nagyon nem vagyunk kisegítve. Megértem, meg nem is…. Ezután a nagyot sem engedtem tovább, igazságtalannak érzem.
2021. aug. 15. 12:09
 45/48 anonim ***** válasza:
38%
És az apuka? Már kérdeztem, de nem válaszoltál! A gyerek az övé éppúgy, mint a tied!
2021. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
45, mi van az édesapával? Egy véleményen vagyunk teljesen, felesleges provokálni. Sajnos ő jobban ismeri a szüleit, mint én.
2021. aug. 15. 20:09
 47/48 anonim ***** válasza:
24%
Eddig nem volt baj a szüleivel? Akkor mire utal ez a "sajnos ő jobban ismeri őket"?
2021. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%
A szülők nevelik a gyereküket. A nagyszülők a halált várják.
2023. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!