Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ki a hibás? 6...

Szerintetek ki a hibás? 6 éves kislány a nagyszülőknél van pár napot. Kis lököttke a délutáni pihenő alatt fel kapcsolt egy kislámpát és valószínűleg szerep játékot játszva rátett egy papír zsebkendőt. A lámpa forró lett, meggyújtva a zsepit…

Figyelt kérdés
Ez leesett a földre, ahol szintén füst és kisebb tűz lett. A kislány persze nagyon megijedt, szaladt a nagyszülőkhöz, hogy baj van, de ijedtében el sem tudta mondani mi történt. Hála istennek nem történt tragédia, de az egész ház tiszta füst lett… azóta a nagyi nagyon mérges, minket hibáztat:( nálunk nincsen ilyen lámpa, csak LED-es, nem volt a kislánynak eddig ilyen tapasztalata. Holnap megyünk érte, mert ezek után nem akarják vállalni tovább…
2021. aug. 13. 20:35
1 2 3 4 5
 21/48 Beviz Elek ***** válasza:
90%

Nem értem hogy mi bajotok a kérdezővel. Többször is átolvastam és azt látom hogy csak az a baja a nagyszülőkkel hogy a kérdezőékre akarják kenni ezt a szerencsétlen véletlent, pedig ők egyáltalán nem tehetnek róla úgy mint ahogy a nagyszülők sem, nem állhatsz folyamatosan a gyerek fölött még olyankor is amikor alszik.


Miért nem lehet letudni annyival hogy “képzeld, ez történt, jól összeszartam magam de szerencsére senkinek semmi baja”?


Az ilyen véletlenek sajnos benne vannak a pakliban, nem lehet gumiszobában kényszerzubbonyban felnőni.

2021. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
42%

Először is pihenő időben az ember nem nyit be percenként, hogy a gyerek alszik-e hanem elhiszem hogy alszik és próbálok csendben lenni.

Másodszor: öcsém pont ennyi idősen majdnem tüzet okozott és ott is nagy balhé lett belőle és igenis a tesóm lett leszólva nem is kicsit, pedig nem tüzet akart csinálni csak nem tudta, hogy amit tesz abból bizony tűz lesz(nagyító lencsével játszott, gondolhatjátok). Attól még hogy nem tudja hogy tűz lesz a tesóm is tudta, hogy amit csinál nem olyan amit szabadna épp ezért csöndben csinálta ő is pihenőidőben, mert tudta, hogy akkor nem néznek rá XD

A kishölgy valószínüleg direkt csinálta ezt csöndben mert "rosszalkodott" és az ugye jó móka, a nagyszülők meg azért nem vállalják, mert egyrészt rájöttek nem tudják kellően felügyelni most még, másrészt nem akarják, hogy ez még egyszer előforduljon és akkor az ő felelősségük lesz ha meghal. Szimplán a nagyszülők is csak megrémültek.

2021. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
53%

Ki a fene vagdalkozik itt? 1-2-en, őket is lepontozzák. Persze, hogy szapulja a gyereket a nagyi, ha egyszer rájuk gyújtotta a házat. Te is szapulnád, ha nálatok történt volna. Tovább kell lépni.

(Egyébként van némi kamuszaga és kamuíróstílusa a történetnek.)

2021. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

Hát ez hihetetlen basszus… :( nem sajnos nem kamu a történet, nem tudom miféle tudományos elemzéssel feltételezed ezt…!

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2021. aug. 13. 22:54
 25/48 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk szerintem tudnia kéne egy hat évesnek, hogy a forró dolgok veszélyesek, meg azt is, hogy az égőt nem véletlenül hívják égőnek.

De szerintem nagyi megijedt, gondolom az eset után rögtön telefonált, még nem nyugodott meg. Olyankor meg némelyek beszélnek össze-vissza, én is ilyen vagyok.

2021. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
63%
Lehet le leszek pontozva, de vállalom. Kisebb gyerekem van, de mint ahogy elmondom neki, hogy nem nyúlunk bele, dugunk semmit a konnektorba, vagy hogy nem csapkodjuk a tükröt, nem ugrálunk a tükör mellett, úgy azt is elmondtam már neki, hogy nem játszunk a lámpával. Pont emiatt, mert lehet valahol LED-es, de lehet valahogy hagyományos és kigyullad illetve ha nagyon piszkálja és valami nem jó a lámpával mivel áram alatt van meg is rázhatja. Szóval három éves, de már tudja, hogy felkapcsolja a lámpát és itt vége a sztorinak, se az izzót nem nézzük meg közelről, kicserélni sem próbáljuk, se a lámpát nem takargatjuk semmivel. Én valahol megértem a nagymamát, mert ezekre én is pipa vagyok. Nyilván azt nem tudhatjuk, hogy neked mit mondott, igy arra nem tudok véleményt mondani. Úgy gondolom amúgy a történetben valahol kicsit mindenki hibás. Te is, mert akár egy hatéves tudhatná is, hogy a lámpa nem játék, szóba jöhetett volna hat év alatt, a nagyi is, mert nyilván benézhetett volna időnként a gyerekre, de mondjuk a gyerek is szólhatott volna, vagy kimehetett volna a nagyszülőkhöz, ha unatkozik mert nem tud aludni.
2021. aug. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
57%
Igenis rosszul reagálták le a nagyiék. Ok, megtörtént a baj, le lett szidva a gyerek, ti is beszéltetek vele. De. Egyrészt a 6 éves is nagyon megrémülhetett. Egy ovisról beszélünk, könyörgöm... És ezek után nem akarják vállalni tovább? Nem tudom, másoknál mi a normális, de 3 testvérem van, bármi bajt csináltunk, sosem utasítottak el a nagyszülők. Pedig higgyétek el, voltak tényleg nagy dolgok is... Nálam ez a reakció váltja ki az ellenszevet. Én nem vinném oda, amíg ők ezt nem látnák be.
2021. aug. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
17%
23, azért van kamuszaga, mert az is. Egy zsebkendőtől nem lesz tele füsttel az egész ház.
2021. aug. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
41%
A nagyszülők a hibásak,ők hol voltak ezalatt?
2021. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
67%
29, ahol te, amikor a gyerek délután fekszik.
2021. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!