Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ki a hibás? 6...

Szerintetek ki a hibás? 6 éves kislány a nagyszülőknél van pár napot. Kis lököttke a délutáni pihenő alatt fel kapcsolt egy kislámpát és valószínűleg szerep játékot játszva rátett egy papír zsebkendőt. A lámpa forró lett, meggyújtva a zsepit…

Figyelt kérdés
Ez leesett a földre, ahol szintén füst és kisebb tűz lett. A kislány persze nagyon megijedt, szaladt a nagyszülőkhöz, hogy baj van, de ijedtében el sem tudta mondani mi történt. Hála istennek nem történt tragédia, de az egész ház tiszta füst lett… azóta a nagyi nagyon mérges, minket hibáztat:( nálunk nincsen ilyen lámpa, csak LED-es, nem volt a kislánynak eddig ilyen tapasztalata. Holnap megyünk érte, mert ezek után nem akarják vállalni tovább…
2021. aug. 13. 20:35
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
55%
27, ebben az a szép, hogy nem vagyunk egyformák és mindenkinek máshol van az ingerküszöbe, a nagyiéknál a gyújtogatás kimerítette. Meg is értem őket, továbbra is azt gondolom, hogy azért egy hat éves ezt tudhatná, és még az a jobbik eset, hogy papírzsepivel takarta le a lámpát és nem mondjuk egy pohár vízzel kínálta meg…
2021. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
28%

A gyerek 6 éves, ebben a korban már tudja mit csinál. Azt nem tudta mit fog okozni, de azt igen hogy most nyugton lesz hagyva hisz " alszik", tehát senki nem jön be amíg játszik. A gyerek nem annyira hülye, a fizikát nem érti, de azt igen hogy csöndben kell játszani, mert nagyiék addig sem jönnek be.

A gyerek nem lett alap dologra oktatva, hogy:

1. Lámpával nem játszunk

2. A lefekvés idő azt jelenti aludni kell


Itt gyermeki csínytalanság áll, ami normális, a nagyszülők meg megrémultek hisz a felügyeletuk alatt történt. Nem az unokára mérgesek, hanem magukra és rájottek hogy már nem képesek vigyázni rá. Félnek ha újra vigyáznának rosszabb történne ezért inkább nem pesztrálják, ennyi.

Persze túl reagálják, de azt is csak féltésből teszik, szóval ők nem gonosz nagyszülők.

2021. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
51%

A hat éves már nem kicsi. Tudom divat oviban tartani 8 éves korukig a gyerekeket, "hagy játszanak, hagy maradjanak még gyerekek" stb. De az igazság az, hogy a 6-7 éves már iskolába készül. Tehát nem egy kis "lököttke" ovis.

A fantázia világban viszont könnyen elfelejthetik azt, amit a villanykörtéről vagy bármiről tanítottunk nekik. Valószínűleg nem akart tüzet, de akárhogy is vesszük ő hibázott. Nem lehet a szőnyeg alá söpörni, mert abból nem tanul. Főleg nem lehet a gyerek előtt a nagyszülőket hibáztatni. Abból csak azt szűrné le, hogy nem az ő hibája, miért nem figyeltek rá jobban. Valahol el kell kezdeni, hogy tudja, nem lesznek mindig a sarkában a szülők \nagyszülők, akik kihúzzák őt a kakiból. A tetteinek következményei vannak, amit nem tolhat mindig a felnőttek nyakába. Ha most nem tanulja meg, tiniként is mindenki hibás lesz, csak ő nem.


Megbukik valamiből, a szülők a hibásak, mert nem szóltak neki minden nap, hogy tanulni kellene?

2021. aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
53%

Egy hat éves olyan szinten megvezethető és annyira nincs képben semmivel, hogy elképesztő. Szerencsére "az én gyerekem elég már érett" anyukákkal nem ért egyet a törvény, és megkülönbözteti a balesetet és a gondatlanságból elkövetett sérülés okozását. Ez az utóbbi eset. Délutáni pihenő volt, nem hagyod a hat évest egyedül máshol, amíg annak aludnia kell, ha villát dug a konnektorba, az is a te felelősséged, bármennyire is akarod a gyerekre kenni. Egy hat éves az hat éves, akkor is ha sulis, még egy kis nudli, aki meggondolatlan és szrt sem tud. Nem azért mert, hülye, hanem mert 6 éve él! és abból az első 3ban alig fogott fel valamit. Nem felelős a tetteiért, a rájuk vigyázó felnőttek felelősek értük(nagyon jó volt az ovis példa is) és azért, hogy az életveszélyes dolgokat megakadályozzák. Ezért vonják felelősségre az anyukát, aki nem fogta végig a gyerek kezét az úton, azt meg elcsapták, vagy amiért a gyerek belefullad a vízbe, mikor nincs ott senki, vagy amikor beleesik a forró gulyásba, mert azt veszélyes helyen hagyják, vagy bármi ilyesmi. Ez a felnőttek sara, teljesen jogosan, kisgyerektől nem lehet elvárni, hogy óvja a saját életét, mert NEM KÉPES RÁ! A hat éves sem, és a 8 éves sem.


Van a baleset, ami valóban az, pl gyerek sétál, megbotlik és kitöri az első fogát félig, mert rosszul esett(valós sztori unokahugomnál), csak sétált 8 évesen! mellettem az udvarukon és van, ami gondatlanság, mint pl veszélyes izzó meg bedugaszolatlan konnektor mellett hagyni gyereket.


Ilyenkor mindig a rokonok, barátok sztorijai jutnak eszembe, mikor a gyerek "majdnem megfulladt mert belemászott a csomagolásba", meg "rácsukódott a nyakára a teregető", meg "magára rántotta a tévét(dobozos, régi)", meg "leforrázta magát a kukoricával" vagy "ugrált a kanapén és beleesett az üvegasztalba".. Van amire figyelni lehet és elkerülni, és van, amire nem lehet. Sétálás kicsit veszélyes, izzó, ha hőt termel, konnektor, forró cucc, vasaló olyan dolog, amivel nem hagyunk gyereket egy szobában mert nagyon veszélyes. Régen lehetett, de a tudomány fejlődik, amit el lehet kerülni, azt el kell kerülni, vagy ha nem megy, felügyelni kell.


Én sem tolom túl, most is egyedül van a gyerek a szobájában, meg már kb 2-3 éves kora óta lehet ott egyedül, de konnektorokban védő, ledes izzók, semmi szúrós, éles holmi, minden bútor falhoz rögzítve, nincsenek lenyelhető dolgok és amíg kicsi volt 5-10 percenként néztem rá, most hogy nagyobb negyedóránként, de folyamatosan hallgatom mit csinál, és kaptam már rajta veszélyes dolgon, jól le is tolom(mert tudnia kellene) és magyarázom is, hogy ne egyensúlyozzon az "emeletes" ágya szélén pl, nem a peremen, hanem a matracnál volt, hol elérje a plafonra ragasztott csillagot. Egyszerűen ott kell lenni, hallani, figyelni, pláne ha más gyerekére vigyázol.. Ha már baja lesz a gyereknek, nem akarom azt érezni, hogy nem tettem meg mindent, hogy elkerüljem. Nincs gumiszobában, csak gondolok helyette mindenre, de így is képes marhaságra sok gyerek.. Most volt mondjuk, hogy illatosítót permeteztem a levegőbe, felfelé fújva, a gyerek meg felnézett, hogy az arcába hulljon a permet. Arra nem gondolt, hogy a szemét csípni fogja, hiába beszéltünk róla, nyitva hagyta a szemét. Marta, rohantunk a csaphoz kimosni, erre látom, hogy nyúlna a szappanhoz.. Kb 50x mostuk már ki a szemét akármi miatt, tudja, hogy a szappan rossz neki, de mivel gyerek, hülyeséget gondolt, ha nem vagyok ott belekeni a szappant a szemébe, hogy tiszta legyen..


Minden megeshet és egyikért sem felelős egy kisgyerek.. olyan 10-12 éves koruk táján kezd valamennyi "eszük" lenni ahhoz, hogy életben tartsák magukat, de lehet látni, hogy halomra fullad meg a sok tizenéves, vagy hal meg így vagy úgy amúgy elkerülhető balesetben a jótanuló, jósportoló, életképes, tinédzserként koleszos gyerek is. Figyelni kell rájuk.. Illetve érdemes elmenni megkérdezni pár dokit, mikkel szaladnak be az ügyeletre és ebből hány dolog lehetett volna elkerülhető.. Mi is voltunk, gyerek megcsúszott a fürdőben és agyrázkódása lett. Azóta nagyobb fürdőszobaszőnyegünk van(és lassabban száll ki)

2021. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
52%
34 nem mondom hogy részben nincs igazad, de na…nem egy pisis háromévesről beszélünk. Most ez olyan, hogy a nagyszülő aludni küldte be és mást csinált, én megbeszelem a gyerekkel hogy ha felkel szóljon. Első osztályban iskolában ha kikérezkedtem pisilni oda is egyedül mentem ki és mentem vissza, és az én felelősségem volt, mivel 26 gyereket nem kísért egyesével a tanár. Ez kb olyan mintha iskolában kikerezkedne pisilni, aztán nem oda menne célirányosan, hanem elkezdene császkálni és kárt tenne magában. Egy idő után ezek a dolgok bizony a gyerek felelősségei is, hogy felmérje ésszel, hogy amit csinál veszélyes. Ezek szerint én az “én gyerekem már elég érett kategória vagyok”, mert elmondtam neki már százhúsz alkalommal, hogy a konnektor pl veszélyes annak ellenére, hogy nálunk be van dugva és bizony máshol sem nyúlhat bele. Elég szomorú lenne, ha még ezen oknál fogva 12 éves korában is mindenhol a konnektor mellett ülnék, hogy bele ne nyúljon, mert kis lököttke…Nálam ez az a kategória, hogy mikor szobatiszta lesz sem felejt el wc-re menni, mert épp játszik, akkor annyit megjegyezhet, hogy a konnektor, lámpa, üveg nem játék. Kész, nem kell magyarázni, ezzel nem játszunk, mert tilos es veszélyes (nyilván elmagyaráztam miért, de nem minden alkalommal). És ezek olyan dolgok, amiket nem felejtünk el, mert kb olyan mint a pisilés. Én sem nyúlkálok a konnektorba es nem 18 évesen tanultam ezt meg, elhiheted. És itt most konkrétan egy olyan használati tárgyról van szó, ami miben háztartásban van es mindennapos a használata, nem arról hogy a gyerek fagyállóval kezdett el játszani.
2021. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
49%

De bizony képzeld, a szobatisztával is megesik, hogy élvezi a játékot és tartogatja, és nem ismeri fel a határt, mikor már nem képes tartani tovább.. Nem tudom milyen gyereked van, de az enyémmel már megesett, hogy játék közben nem kell pisilni(inkább tagadja, csak maradhassunk még) aztán nem bírta ki a wc előtt csurrant be. Nekem kellett volna felhoznom, mert ő még nem volt képes 7 évesen felmérni, mennyit bír. Suliban sem lenne szabad kiküldeni a gyereket egyedül(de jó magyar rendszer, nincsenek folyosófelügyelők..), mert kedve támad végigcsúszni visszafelé a korláton, mint a filmekben, és zuhan is egy emeletet. Nálunk 25 éve kissrác fejelte be a korlát üvegrészét, mert szaladt a lépcsőn vissza a terembe(krétáért küldték)és megcsúszott. Vérzett, de nem lett nagyobb baja, szerencsére nem esett ki.. Ott kellett volna lennie valakinek, aki rákiált, hogy ne szaladj a lépcsőn.


Igen, te az az anyuka lehetsz, aki a többséghez tartozik, a "nem lesz attól semmi baja" vagy "magára vessen, ha nem volt annyi esze" vagy "úgyis tudja"(aztán majd lesel, ha nem tudja, és nem a gyerek hibája lesz).


12 évesnél is ugyanúgy mantrázni kell a dolgokat, akkoriban nagyon ment a szabályfeszegetés(dezodor begyujtása), de a 12 éves már felelős a tetteiért valamilyen szinten, de 11 évesen igen, a te dolgod csekkolni, hogy ne legyen "hülye" és ne haljon meg meggondolatlan cselekedetben.


Én is ledaráltam 120 alkalommal már mindent, sőt, szerintem többször is, mégis GYEREKEK, nem képesek hosszabb dolgokat előre látni, hacsak nem stresszelted túl, és már szorong mindentől, így valóban biztonságban van, de más területen meg ott a kár..


Most voltunk reggel mekis játszóban, az én gyerekem felmászott a szivacsos 50 centi magas szivacsos korlátra fejjel lefelé csüngeni(alatta gumiszőnyeg, 7 éves), más gyerek meg rászólt, hogy nem szabad, veszélyes. Szerintem ez a belefér kategória, max 15 centit esik, de igen, ezzel is kitörheti a nyakát, ahogy sétálásnál is eshet rosszul és halhat meg.. nem érzem magam túlféltőnek, a kissrácnak nem engedték gondolom, én meg az elvetemült anyuka vagyok, aki hagyta..


Kérdezz meg óvónőt és elsősöket is tanítót, vagy táboroztatókat, hány 10 év alatti felejt el a játék hevében pisilni menni, vagy nem akar kimaradni a játékból és húzza a dolgot, amíg lehet, aztán jár pórul. Nagyon sokan.

2021. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
37%
Amíg ott f.sod a szót, ki vigyáz a gyerekekre?
2021. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsére mindenki másképp csinálja, minden esetre kicsit érdekes nekem, hogy ezek szerint a mai gyerekek 90%-nak tizenegynéhány évesen még mantrazni kell mint egy dedósnak, hogy “ne nyúlj a konnektorba, mert megsimogat az áram”, de aztán 14 évesen hirtelen azért verik a tamtamot, hogy bulikázni mennének, majd pár kiscsaj már azzal állít haza, hogy véletlen terhes lett úgyhogy kellene potom 40.000 abortuszra…valahogy nincs meg akkor az átmenet a kis lököttke és az önálló nagyfiú/lány lettem között, mert már pár éve is tizennégy év körüliekkel voltak tele a szórakozóhelyek, akik ezek szerint előtte pár évvel még simán agyonrázatták volna magukat az árammal.
2021. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
47%

Velem egy légtérben eszi az ebédet és minecraftozik, előtte a kanapén fésülte a macskát.


Kell, hogy legyen átmenet, 12-14ig bőven van két év, amikor már lehetnek egyedül otthon, aztán 14-16ig lehetnek a városban estig, tömegközlekedhetnek egyedül is, aztán 16tól gyakorolhatják a felnőttséget esténként is ameddig akarják. Én csak a sajátomat nevelem, másét nem, de egy 14 éves is rendesen gyerek még, nem mer kiállni magáért idegen felnőttekkel szemben.. Csak csapatban biztonságos szerintem ennyi idősen.


Kisgyerekek 10től gyakorolhatják a menőséget, akkor már lemehet a ház melletti játszóra egyedül, meg pár tömbnyire egyedül mozoghat, de nem engedem át az úton ahol nincs zebra és jó sokáig fogom távolról követni és (gpses órával csekkolni)


De még mindig egy 6 évesről szól a kérdés, és a 8 és 10 között is hatalmas az a két év! ahogy 10 és 12 közt is.

2021. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 Beviz Elek ***** válasza:
66%

Én azokat kérdezem akik szerint egy 6 évest aludni sem lehet egyedül hagyni.

Ti mikor főztök, teregettek, takarítotok? És hogy? Gorilla tape-pel a lábatokra tekeritek a gyereket? Saját igények mint pl egy gyors zuhany, wc vagy neadjisten egy kis pihenés? Egy reggeli kávét már meg sem merek említeni. És persze mindezt úgy hogy sokat foglalkoztok a gyerekkel, tanítjátok stb.

Nem tudom hogy mit használtok de én is kérek belőle akár valóban ennyi energiátok lesz tőle és még osztódtok is, akár csak a valóságot másképp érzékelitek és egy boldog, idilli világban hiszitek magatokat. Nekem mindkettő verzió megfelel!

2021. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!