Reggeli kakaózás?

Figyelt kérdés

Valaki elárulná, hogy ez mire jó?

Több helyen is olvastam, hogy reggelire egy cumisüvegnyi kakaót adnak a gyereküknek.

Én mindigis utáltam a kakaót, lehet azért nem kaptam. És a gyerekeimnek sem adok. De ez hogy alakul ki, hogy reggeli helyett kakaót igyanak?


Nem kötekedés meg az egészségtelen része sem érdekel most.

Inkább az érdekel, hogy hogy kezdődik erre a rászoktatás. Nem tudom elképzelni. Szomjas, amikor felébred? De akkor miért ne vizet kap?


Ne nézzetek hülyének, szimplán kíváncsi vagyok.



2021. aug. 16. 15:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:

Nyilván jobban eltelít. De annyi erővel turmixot is ihatna.


Úgy érzem nem jól fogalmaztam meg a kérdést.


Igazából az érdekel miért pont kakaó a reggeli? Hagyomány? Gyorsan kész, nem kell bíbelődni?


Az én gyerekem is néha iszik tejet egy kiskanál vaníliás cukorral, de csak azért mert mi kávézunk a férjemmel és neki az a "kávé".

2021. aug. 16. 15:58
 12/76 anonim ***** válasza:
86%
Mert szeretik..
2021. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:
Közben érkeztek olyan válaszok, amikre gondoltam. 😊
2021. aug. 16. 16:00
 14/76 A kérdező kommentje:
#12 de minden nap? Nem uncsi?
2021. aug. 16. 16:01
 15/76 anonim ***** válasza:
29%

Adnak reggeli helyett kakaót, vércukor az egekben, semmi szilárd étel, mert megkenni egy kenyeret felvágottal, zöldséggel már olyan rohadt nagy meló... ebédig egy túrórudi ha nyafog amikor éhes. Vércukor az egekben. Ebédre vagy megeszi a kaját vagy nem. Nasi a játszótérre, hadd kenjenek morzsázzanak mindent össze, és kinézni azt az anyukát, aki nem ebben hisz. Aztán a gyerek tele van tömve estig minden szrral, majd este nem éhes. 23 óráig futkos mert felpörgött a sok vacaktól, amit összeevett ha kell ha nem, majd újra kakaó alvás előtt. Vércukor az egekben. És csodálkoznak miért nem alszik jol a gyerek 3 évesen sem.

Egy átlag legalja anyukát írtam most le, csak a mi településünkön van egy csomó ilyen. És csoda, ha ennyi felnőtt lesz túlsúlyos, cukorbeteg...

2021. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
76%

Miért feltételezzük,hogy a kakaó egyenlő a cukros Nesquik-kel? 🤔 Lehet normális kakaót is főzni,egy csepp mézzel vagy agave sziruppal. Pláne ha amúgy oda van figyelve a hozzáadott cukorra azért nem lesz semmi baja a gyereknek! Nem kell átesni a ló túloldalára.

Az én lányom reggel iszik egy pohár tejet (mivel szívesen issza nem kínálok neki kakaót) és az pont kitart míg a bölcsiben reggelizik (miért reggelizetetném 2x?)

2021. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
78%

Sok gyerek tésztán él üresen..evekig.

Az én lányom megeszi a káposztától kezdve a brokkolin át a spárgáig mindent, tökfőzeléket, marhahúst, mindent.

Miért unná a reggeli kakaót?

Sokan kávét is isznak 40 éven át. Az nem uncsi?

2021. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
78%
Sokan nem tudnak felkelés után enni. Pl én sem, pedig nem vagyok már kisgyerek. Nálam kakaó helyett tripla kávé van vaníliás tejjel.
2021. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 A kérdező kommentje:

#16 néha oké, főleg ha szereti. De ha már normális kakaót főzöl, akár kását is csinálhatsz, nem?

Tehát vegülis nálad nem a lustaság vagy az, hogy túl korán ébred (valaki írta), hanem más miatt kap kakaót reggel.

2021. aug. 16. 16:07
 20/76 anonim ***** válasza:
82%
19. reggelizik a bölcsiben, oviban akkor tényleg minek megetetni 2x?
2021. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!